לנלידומיד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיאלומה נפוצה: 8 תמרורי אזהרה

זיהוי מהיר של תמרורי אזהרה העלולים להעיד על מיאלומה נפוצה עשוי להציל חולים מנזקים בלתי הפיכים - ולשפר את איכות חייהם ע"י טיפול מתאים במועד מיאלומה נפוצה היא מחלה ממארת הפוגעת בעיקר בבני 60 ומעלה. הבעיה היא שתסמיניה השונים עלולים להיות קשים לזיהוי, מכיוון שהם די אופייניים לשלב הזה של החיים - כאבי גב, כאבי עצמות או חולשה. על פי רוב, כאב הגב הוא בסך הכול "רק" כאב גב. ואם אתם קוראים את השורות האלה ו"נלחצים", תוך כדי תנועה בחוסר נוחות בכיסא - אתם יכולים להיות שקטים: סביר להניח שאין לכם מיאלומה. על פי רוב, כאב הגב הוא בסך הכול "רק" כאב גב. צילום: thinkstock מה מאפיין מיאלומה נפוצה?במיאלומה נפוצה יש פגיעה בתאי הפלזמה האחראים על הפרשת הנוגדנים בגוף. במצב רגיל, תאי הפלזמה מפרישים טווח רחב של נוגדנים, המוכנים למלחמה כנגד טווח רחב של פולשים, העלולים להיכנס לגוף. לעומת זאת, אצל חולי מיאלומה...
ללמוד עוד על לנלידומיד
מיאלומה נפוצה: 8 תמרורי אזהרה-תמונה

זיהוי מהיר של תמרורי אזהרה העלולים להעיד על מיאלומה נפוצה...

מאת: ד"ר חזי...
30/11/2017
מיאלומה נפוצה: מקטלנית - לכרונית-תמונה

עד לפני שנים ספורות, מיאלומה נפוצה הייתה מחלה קטלנית עם...

מאת: ד"ר מירב...
14/12/2015
טיפול בתסמונת מיאלודיספלסטית-תמונה

פרופ' משה מיטלמן ממליץ לחולי MDS, מחלה הפוגעת המוח העצם,...

מאת: מערכת zap...
11/02/2013
טיפול במחלת המיאלומה-תמונה

מחקר חדש: התרופה רבלימיד, הניתנת כקו טיפול שני, מאריכה את...

מאת: מערכת zap...
21/06/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללנלידומיד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לנלידומיד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רציתי לשאול אבא שלי מטופל במחלת הסרטן מאילומה נפוצה ופתאום הוא סובל משילשולים כבר המון זמן שלא חולפים אבא שלי בן 73 ומקבל טיפול במחלה של דזרלקס ורבלמיד והיה מקבל פלביקס ובמקום זה אבי מקבלי כדור שנקרא קלוד כי אין יותר בבית מרקחת את הכדור של הפלביקס והשילשולים לא חולפים לו האם התופעה הזאת ידועה ומה ניתן לעשות ?

אחת האפשריות היא שהשלשולים הם תוםעת לוואי של רבלימיד. בנוסף רצוי לבדוק שאין חיידק או פרזיט בצואה.

האם פריחה בעת מתן ריבלימיד היא אינדיקציה להפסקת התרופה הפריחה היא למרות קבלת אנטיהיסטמינין

תחלוי בחומרת הפריחה. אם בחומרה קלה ו/או מגיבה לטיפול כמו אנטיהיסטמינים, אין הכרח להפסיק רבלימיד.

יש לי תסמונת 5Q- אני מקבלת רבלימיד 10 מ"ג שמונה חודשים . יש תוצאות טובות עד עכשיו. בדיקת הדם האחרונה הראתה ירידה קלה בהמגולובין. לאחרונה הופיעו אצלי שטף דם תת עורי על הרגל וגם על גב כף היד. האם זה מסמן איזו בעיה? אודה לכם מאד אם תענו לי.

ריקי שלום. יש להתיעץ עם הרופא המטפל. בברכה דר' שלקוביץ WWW.DERMA.MD

אצל חמי נמצאה עמילואידוזיס ראשוני לפני כ-3 שנים, לאחר בעיות בקיבה, הוא טופל על ידי כימותרפיה וסטרואידים תרופה בשם ולקייד, כשהמצב רק מחמיר, ולפני כחודשיים נפגעו לו 2 הכליות וכרגע הוא צריך לעבור דיאליזה 3 פעמים בשבוע, ומצבו הולך ומידרדר מיום ליום, מה ניתן לעשות על מנת לשפר את מצבו? במיקרה של חולה אחר בעמילואידוזיס (מכר), הוא קיבל רבלימיד ונשאר ללא החמרה במחלה כבר למעלה מ-6 שנים, חמי לא קיבל את התרופה הזו, יש סיבה לא לנסות אותה? תודה אבי

יש מקום לנסות טיפול ברבלימיד לעמילואידוזיס, בד"כ עם דקסהמתזון, אבל שיעור התגובה אינו גבוה. הבעיה היא שזו אינה התוויה מאושרת של רבלימיד במסגרת סל הבריאות ולכן עלולה להיות בעיה בהשגת אישור לקבלתה.