ביסמוט סובסליצילאט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מעי רגיש: לא קל לעיכול

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים אופייניים לתסמונת המעי הרגיש/רגיז (ובלעז: IBS). שינוי תזונתי וטיפול תרופתי עשויים להקל על התסמינים תסמונת המעי הרגיש (או הרגיז), או בשמה המדעי: (IBS) Irritable bowel syndrome, היא מצב שכיח מאוד המופיע אצל 20%-10% מאוכלוסיית המבוגרים בעולם המערבי, מתוכם כ-75% נשים. סוג התסמינים, עוצמתם ותדירותם משתנה מאדם לאדם, ועשוי לנוע מתסמינים קלים מאוד שאינם משפיעים על מהלך החיים השגרתי, עד לתסמינים קשים ותדירים הפוגעים באיכות החיים. מעי רגיש, אבחון וטיפול (אילוסטרציה) מהם תסמיני המעי הרגיש?תסמונת המעי הרגיש או IBS היא בעיה כרונית, שתסמיניה מתחילים בדרך כלל בגיל צעיר. הלוקים בתסמונת סובלים בעיקר מכאבים עוויתיים בבטן, יציאות לא סדירות (עצירות או שלשול) ותפיחות של הבטן (ריבוי גזים). ישנן כמה סברות לגבי הגורמים המובילים ל-IBS. מחקרים הראו כי אצל הסובלים מ-IBS,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לביסמוט סובסליצילאט

שלשול - תמונת המחשה
שלשול בגן של ילדיכם מסתובבת "מחלת שלשולים"? מדובר במחלה זיהומית של המעי, הנחשבת למדבקת מאוד....
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות עשרות אלפי חולים ממתינים בכל שנה לפרסום "סל התרופות" המעודכן, בתקווה שתרופה חדשנית העשו...
כאב בטן - תמונת המחשה
כאב בטן רוב האנשים חושבים שמחלות ראומטיות הן נחלן של מבוגרים בלבד, אבל למעשה גם ילדים עלולים לס...
ללמוד עוד על ביסמוט סובסליצילאט
כאבי בטן חוזרים אצל ילדים-תמונה

תלונות על כאבי בטן שכיחות אצל ילדים, אך לרוב מדובר בתלונות...

מאת: ד"ר אילנה...
21/03/2010
מעי רגיש: לא קל לעיכול-תמונה

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים...

מאת: ד"ר רם...
18/03/2014
להתחיל את השנה ללא כאבי בטן-תמונה

רוב תלונות הילדים על כאבי בטן נובעות ממצבים מרגשים כמו...

מאת: ד"ר אילנה...
06/09/2010
המלצות למניעה של "שלשול  מטיילים"-תמונה

שלשול של מטיילים, תופעה שמקורה בזנים מקומיים של חיידקים...

מאת:
25/09/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביסמוט סובסליצילאט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביסמוט סובסליצילאט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם קל בטן גורמת לצואה להיות שחורה?מצבי מצויין סהכ לקחתי אתמול לכאבי בטן כי היו לי כאבים תחתוניים והתכווציות,האם קל בטן פורטה הורוד גורם לכך שפתאום עשיתי צואה והיא הייתה חום ושחור יחד ?

.

מיכל שלום. נטילת כדורי קלבטן אינה תלויה בארוחות. מינון למבוגרים- 2 כדורים ביחד, עם מים, מידי חצי-שעה עד שעה, לפי הצורך ועד 7 מנות סה"כ ב-24 שעות. כלומר- להמשיך בנטילה כל עוד אין הטבה בתסמינים (שלשול, בחילה, גזים, כאבי בטן, קלקול קיבה, קשיים בעיכול).

11/10/2015 | 18:34 | מאת: פליקס
מתוך פורום תרופות ורוקחות

האם יש מי גבלה לגבי לקחת הכדורים באפן כללי

יש לי כאבי בטן מלווים בשילשולים, הלכתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי פפברין. מה ההבדל בינו לבין קל בטן אני מרגיש שהוא לא עוזר והאם מותר לקחת אותו לאחר ארוחה בשרית?

טל שלום. שתי התרופות, גם פפברין וגם קלבטן משמשות לטיפול בשלשול ובכאבי בטן, אך פועלות במנגנונים שונים. פפברין מפחית את ההתכווצויות במעי בשל היותו מרפה שרירים חלקים, גם אלו שבמע' העיכול. קלבטן פועל בכמה מנגנונים- מפחית הפרשות במע' העיכול, מפחית את הדלקת במע' העיכול וגם סופח רעלנים המופרשים ע"י וירוסים/ חיידקים. אם פפברין פחות יעיל עבורך, אפשר לנסות ליטול קלבטן, לפי ההוראות שבעלון לצרכן. ניתן ליטול פפברין אחרי כל סוג של מזון, אך אם גורם לבחילה, עדיף ליטול עם חלב או עם תרופה סותרת חומצה (טאמס/ מאלוקס/ רני וכד'). החלמה מהירה.

מיום שישי חליתי בוירוס השלשולים-חום-כאבי ראש הייתי מרותקת למיטה 3 ימים, ועכשיו אני יחסית מאוששת. קיבלתי מהרופאה ביום א "קלבטן", שבעיקרון מרגיע לי קצת את כאבי הבטן. היום, יום ד, התחלתי לאכול קצת (בכל 4 הימים הקודמים, אכלתי מעט מאוד, 2 כפות אורז ותפוח ליום בערך). השאלה שלי היא: 1. מהן הסיבות לצבע הצואה הזה שהתחיל מאתמול, במרקם פחות נוזלי משלשול(השלשולים שלפני היו בצבע רגיל) 2. האם האנטיביוטיקה אופליקסצין היא מסוכנת (לפי תופעות הלוואי הרשומות - היא אכן מסוכנת) משום שקיבלתי אותה היום מהרופאה, שאגב טענה שצבע הצואה הוא ירוק כהה ולא שחור. סליחה על התיאורים, ובתקווה לתשובה.

ד. שלום קלבטן הוא תרופה המכילה את המינרל ביסמוט אשר מקנה לצואה צבע שחור, לכן אם זה קרה אחרי שהתחלת לקחת אותו זה צפוי, באשר לאנטיביוטיקה - אין תרופה שאין לה תופעות לוואי, ככה זה, לכן במתן תרופה יש לשקול את הסיכון מול התועלת ולכן תרופות ניתנות ע"י אנשי מקצוע ולא נמכרות סתם בדוכנים בשוק, ולכן חשוב שיהיה לך אימון ברופאה שלך שהיא עשתה את השיקול הנכון, רפואה שלמה

שלום, האם יתכן שכ24ש' לאחר לקיחת קל בטן באופן חד פעמי (30מל) ,תהיה לי כבר יומיים צואה שחורה. מבקש תשובה דחוף,אני בלחץ מטורף.