ביסמוט סובסליצילאט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מעי רגיש: לא קל לעיכול

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים אופייניים לתסמונת המעי הרגיש/רגיז (ובלעז: IBS). שינוי תזונתי וטיפול תרופתי עשויים להקל על התסמינים תסמונת המעי הרגיש (או הרגיז), או בשמה המדעי: (IBS) Irritable bowel syndrome, היא מצב שכיח מאוד המופיע אצל 20%-10% מאוכלוסיית המבוגרים בעולם המערבי, מתוכם כ-75% נשים. סוג התסמינים, עוצמתם ותדירותם משתנה מאדם לאדם, ועשוי לנוע מתסמינים קלים מאוד שאינם משפיעים על מהלך החיים השגרתי, עד לתסמינים קשים ותדירים הפוגעים באיכות החיים. מעי רגיש, אבחון וטיפול (אילוסטרציה) מהם תסמיני המעי הרגיש?תסמונת המעי הרגיש או IBS היא בעיה כרונית, שתסמיניה מתחילים בדרך כלל בגיל צעיר. הלוקים בתסמונת סובלים בעיקר מכאבים עוויתיים בבטן, יציאות לא סדירות (עצירות או שלשול) ותפיחות של הבטן (ריבוי גזים). ישנן כמה סברות לגבי הגורמים המובילים ל-IBS. מחקרים הראו כי אצל הסובלים מ-IBS,...
ללמוד עוד על ביסמוט סובסליצילאט
כאבי בטן חוזרים אצל ילדים-תמונה

תלונות על כאבי בטן שכיחות אצל ילדים, אך לרוב מדובר בתלונות...

מאת: ד"ר אילנה...
21/03/2010
מעי רגיש: לא קל לעיכול-תמונה

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים...

מאת: ד"ר רם...
18/03/2014
להתחיל את השנה ללא כאבי בטן-תמונה

רוב תלונות הילדים על כאבי בטן נובעות ממצבים מרגשים כמו...

מאת: ד"ר אילנה...
06/09/2010
המלצות למניעה של "שלשול  מטיילים"-תמונה

שלשול של מטיילים, תופעה שמקורה בזנים מקומיים של חיידקים...

מאת:
25/09/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביסמוט סובסליצילאט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביסמוט סובסליצילאט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם קל בטן גורמת לצואה להיות שחורה?מצבי מצויין סהכ לקחתי אתמול לכאבי בטן כי היו לי כאבים תחתוניים והתכווציות,האם קל בטן פורטה הורוד גורם לכך שפתאום עשיתי צואה והיא הייתה חום ושחור יחד ?

.

מיכל שלום. נטילת כדורי קלבטן אינה תלויה בארוחות. מינון למבוגרים- 2 כדורים ביחד, עם מים, מידי חצי-שעה עד שעה, לפי הצורך ועד 7 מנות סה"כ ב-24 שעות. כלומר- להמשיך בנטילה כל עוד אין הטבה בתסמינים (שלשול, בחילה, גזים, כאבי בטן, קלקול קיבה, קשיים בעיכול).

11/10/2015 | 18:34 | מאת: פליקס
מתוך פורום תרופות ורוקחות

האם יש מי גבלה לגבי לקחת הכדורים באפן כללי

יש לי כאבי בטן מלווים בשילשולים, הלכתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי פפברין. מה ההבדל בינו לבין קל בטן אני מרגיש שהוא לא עוזר והאם מותר לקחת אותו לאחר ארוחה בשרית?

טל שלום. שתי התרופות, גם פפברין וגם קלבטן משמשות לטיפול בשלשול ובכאבי בטן, אך פועלות במנגנונים שונים. פפברין מפחית את ההתכווצויות במעי בשל היותו מרפה שרירים חלקים, גם אלו שבמע' העיכול. קלבטן פועל בכמה מנגנונים- מפחית הפרשות במע' העיכול, מפחית את הדלקת במע' העיכול וגם סופח רעלנים המופרשים ע"י וירוסים/ חיידקים. אם פפברין פחות יעיל עבורך, אפשר לנסות ליטול קלבטן, לפי ההוראות שבעלון לצרכן. ניתן ליטול פפברין אחרי כל סוג של מזון, אך אם גורם לבחילה, עדיף ליטול עם חלב או עם תרופה סותרת חומצה (טאמס/ מאלוקס/ רני וכד'). החלמה מהירה.

שלום, בחודשיים האחרונים יש לי הרבה שלשולים, צואה רכה (לפעמים 4-5 פעמים ביום), המון גזים וכאבי בטן. עשיתי בדיקות דם מורחבות, הכל נמצא תקין , כולל בדיקת צואה (אין טפילים ופרזיטים). אין לי דם בצואה. הייתי לפני מספר ימים אצל גסטרואנטרולוג ואני צריך לעשות בדיקות דם נוספות (לשלול קרוהן/צליאק/קוליטיס) ובדיקת צואה נוספת (לבדוק קלפרוטקטין) כמה שאלות: 1. עד שאעשה את כל הבדיקות, אני יכול לקחת סטופיד וקל בטן, גם חודש-חודשיים? יש הגבלה כמה כדורי קל בטן וסטופיד אפשר לקחת ביום? כי לפעמים אני לוקח 2 כדורי סטופיד ביום ו-4 כדורי קל בטן, זה יותר מדי? זה יכול לגרום לי נזק? 2. אם כל הבדיקות יצאו תקינות, והבעיות ימשיכו, אני אצטרך לעשות בדיקה קולונסקופיה ובדיקת גסטרוסקופיה? 3. יכול להיות שיש לי סרטן המעי הגס? 4. אם אני לוקח סטופיד, זה משפיע על הבדיקת צואה? יש לציין דברים נוספים: * אני לא מעשן ולא שותה אלכוהול בכלל (גם לא יין ולא בירה) * הכבד שלי שומני (עשיתי אולטרסאונד בטן לפני שנה והכל תקין) * אני לא עושה ספורט מיוחד (עושה הליכה של חצי שעה כל יום, ובנוסף אני עובד בחנות בעמידה והולך הרבה בחנות) * לא עליתי/ירדתי במשקל באופן חריג בשנה האחרונה * אני כבר שנה לוקח כדורים פסיכיאטריים וכדורי שינה (ציפרלקס, מירו, בונדורמין, אלפרליד) * אני בן 30, אין לי מחלות מיוחדות * ב-3 חודשים האחרונים יש לי שלפוחית ״רגיזה״, יש לי פיפי כל שעה-שעתיים, לפעמים יש ימים שיש לי פיפי כל חצי שעה (לא כמויות גדולות של שתן, ואני לא שותה יותר מדי, ואני שותה נס קפה פעם אחת ביום) * עשיתי בדיקות שתן מורחבות - אין זיהום ואין דלקת. הכליות במצב תקין.

נא לצמצם לשאלה קלינית ברורה.