ביסמוט סובסליצילאט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מעי רגיש: לא קל לעיכול

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים אופייניים לתסמונת המעי הרגיש/רגיז (ובלעז: IBS). שינוי תזונתי וטיפול תרופתי עשויים להקל על התסמינים תסמונת המעי הרגיש (או הרגיז), או בשמה המדעי: (IBS) Irritable bowel syndrome, היא מצב שכיח מאוד המופיע אצל 20%-10% מאוכלוסיית המבוגרים בעולם המערבי, מתוכם כ-75% נשים. סוג התסמינים, עוצמתם ותדירותם משתנה מאדם לאדם, ועשוי לנוע מתסמינים קלים מאוד שאינם משפיעים על מהלך החיים השגרתי, עד לתסמינים קשים ותדירים הפוגעים באיכות החיים. מעי רגיש, אבחון וטיפול (אילוסטרציה) מהם תסמיני המעי הרגיש?תסמונת המעי הרגיש או IBS היא בעיה כרונית, שתסמיניה מתחילים בדרך כלל בגיל צעיר. הלוקים בתסמונת סובלים בעיקר מכאבים עוויתיים בבטן, יציאות לא סדירות (עצירות או שלשול) ותפיחות של הבטן (ריבוי גזים). ישנן כמה סברות לגבי הגורמים המובילים ל-IBS. מחקרים הראו כי אצל הסובלים מ-IBS,...
ללמוד עוד על ביסמוט סובסליצילאט
כאבי בטן חוזרים אצל ילדים-תמונה

תלונות על כאבי בטן שכיחות אצל ילדים, אך לרוב מדובר בתלונות...

מאת: ד"ר אילנה...
21/03/2010
מעי רגיש: לא קל לעיכול-תמונה

כאבים בלתי פוסקים בבטן? נפיחות מטרידה? מדובר בסימנים...

מאת: ד"ר רם...
18/03/2014
להתחיל את השנה ללא כאבי בטן-תמונה

רוב תלונות הילדים על כאבי בטן נובעות ממצבים מרגשים כמו...

מאת: ד"ר אילנה...
06/09/2010
המלצות למניעה של "שלשול  מטיילים"-תמונה

שלשול של מטיילים, תופעה שמקורה בזנים מקומיים של חיידקים...

מאת:
25/09/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביסמוט סובסליצילאט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביסמוט סובסליצילאט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם קל בטן גורמת לצואה להיות שחורה?מצבי מצויין סהכ לקחתי אתמול לכאבי בטן כי היו לי כאבים תחתוניים והתכווציות,האם קל בטן פורטה הורוד גורם לכך שפתאום עשיתי צואה והיא הייתה חום ושחור יחד ?

.

מיכל שלום. נטילת כדורי קלבטן אינה תלויה בארוחות. מינון למבוגרים- 2 כדורים ביחד, עם מים, מידי חצי-שעה עד שעה, לפי הצורך ועד 7 מנות סה"כ ב-24 שעות. כלומר- להמשיך בנטילה כל עוד אין הטבה בתסמינים (שלשול, בחילה, גזים, כאבי בטן, קלקול קיבה, קשיים בעיכול).

11/10/2015 | 18:34 | מאת: פליקס
מתוך פורום תרופות ורוקחות

האם יש מי גבלה לגבי לקחת הכדורים באפן כללי

יש לי כאבי בטן מלווים בשילשולים, הלכתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי פפברין. מה ההבדל בינו לבין קל בטן אני מרגיש שהוא לא עוזר והאם מותר לקחת אותו לאחר ארוחה בשרית?

טל שלום. שתי התרופות, גם פפברין וגם קלבטן משמשות לטיפול בשלשול ובכאבי בטן, אך פועלות במנגנונים שונים. פפברין מפחית את ההתכווצויות במעי בשל היותו מרפה שרירים חלקים, גם אלו שבמע' העיכול. קלבטן פועל בכמה מנגנונים- מפחית הפרשות במע' העיכול, מפחית את הדלקת במע' העיכול וגם סופח רעלנים המופרשים ע"י וירוסים/ חיידקים. אם פפברין פחות יעיל עבורך, אפשר לנסות ליטול קלבטן, לפי ההוראות שבעלון לצרכן. ניתן ליטול פפברין אחרי כל סוג של מזון, אך אם גורם לבחילה, עדיף ליטול עם חלב או עם תרופה סותרת חומצה (טאמס/ מאלוקס/ רני וכד'). החלמה מהירה.

שלום רב, האם מותר לקחת קל בטן או ביטניקס בהריון? אני בסוף שבוע שש וסובלת מכאבי בטן ושלשולים. תודה

שלום, אין מניעה