מנשא לתינוק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שבוע 39 להריון

בימים לפני שהלידה מתחילה את עשויים לחוות את הדברים הבאים: דם יוצא מהפקק הרירי, איבוד של הפקק הרירי, אינסטינקט הקינון, צואה משוחררת, ירידה במשקל, תיאבון גדול. החזיקי מעמד, זה עוד מעט נגמר האםעכשיו, כשאת יודעת מתי את באמת חווה לידה, בואי נדבר על חלק מהדרכים שבהן הגוף שלך מתכונן ללידה. העובר יורד אל תוך אגן הירכיים שלך. הדבר יכול להתרחש לפני הלידה אצל אמהות בפעם הראשונה, או במהלך הלידה אצל אימהות שאין זה ההריון הראשון שלהן. בימים לפני שהלידה מתחילה את עשויים לחוות את הדברים הבאים, למרות שהם לא תמיד מנבאים מדויקים של תחילת הלידה: דם יוצא מהפקק הרירי, איבוד של הפקק הרירי, אינסטינקט הקינון, צואה משוחררת, ירידה במשקל, תיאבון גדול. החזיקי מעמד, זה עוד מעט נגמר. העוברהאם ידעת שמי השפיר כל הזמן מתחלפים, אפילו במהלך הלידה, בקצב של אחת לשלוש שעות? דברים די מדהימים קורים. אנו באמת לא יודעים מאיפה מי השפיר מגיעים, למרות שחלקם כוללים שתן, זיעה...
ללמוד עוד על מנשא לתינוק
מדריך לקניית מנשאים-תמונה
מאת: ניצן סדן
05/10/2009
שבוע 39 להריון-תמונה

בימים לפני שהלידה מתחילה את עשויים לחוות את הדברים הבאים:...

מאת: מערכת zap...
08/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למנשא לתינוק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מנשא לתינוק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, רציתי לדעת אם קיימת המלצה להימנע מהנחת תינוק במנשא קדמי עם הפנים כלפי חוץ. ואם כן- האם דבר זה אינו מומלץ בכל הגילאים או שיש גיל שממנו ואילך אין עם כך בעיה..?

אין הנחיה כזאת

שלום רב ד"ר מנחם זינגר, אני ילדתי לא מזמן ואני חייבת לדעת איזה מנשא טוב לתינוק שנולד. הבנתי שזה יכול לפגוע בעמוד שדרה ופרקי הירכיים. האם נכון הדבר? ובמידה שכן, מנשא רך או קשיח הוא טוב עבורו? האם מנשא של ערסול הינו מסוכן ויכול לגרום למוות בעריסה? אני פשוט חייבת את המנשא לשבוע הבא וצריכה לקחת את התינוק ביחד עם אחיו בן השנה ו10 שבגדול בגיל המרד ובורח לי. אשמח לתשובה בהקדם:) מיטל

כל מנשא בפישוק הוא טוב ואינו פוגע בכלום

אבל שנולד קטנציק מה מומלץ בד רגיל או שיש חשש לבד רגיל ולכן כדאי משהו ריפודי כמו ביביבורן? הסכנה זה רק לרגליים ולגב?

מעל 4 קילו אין בעיה בפישוק, לא משנה החברה

שלום, יש בשוק מנשאים לתינוק של מגוון חברות מערביות שכותבות שהמנשא מתאים לתינוק מגיל אפס. האם זה נכון או שכדאי להמתין עם נשיאת תינוק במנשא עד גיל 4 - 5 חודשים? הכוונה למנשאים מערביים כמו בייבי ביורן וארגו בהם התינוק עם הראש למעלה והרגליים פשוקות ולא למנשאים מזרחיים בהם התינוק נמצא בתנוחת ערסול. תודה רבה.

לדעתי אין בעיה מגיל 6 שבועות עם פנים אלייך

שלום, אני מעוניינת לקנות את המנשא החדש של בייבי ביורן- דגם one שכתוב שהוא מתאים ממשקל 3500 ק"ג. האם מבחינת מצב התנוחה של התינוק הוא באמת מתאים מגיל כל כך קטן? תודה רבה!

נראה לי שמגיל 6 שבועות אין בעיה