מחלות בדרכי הנשימה עליונות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיעול טורדני וממושך: יש פתרון!

במרבית המקרים, שיעול טורדני וממושך איננו תוצאה של בעיה ריאתית. מתי בכל זאת כדאי לפנות למומחה למחלות ריאה? חושבים לבטל את הכרטיסים לקונצרט? חכו - ותקראו שיעול הוא תסמין האופייני למגוון רחב של בעיות ומחלות, אך כל עוד מדובר בשיעול הנובע כתוצאה ממחלות (כמו שפעת או צינון), רוב הסיכויים כי ייעלם כלעומת שבא, תוך מספר ימים או שבועיים לכל היותר. לעומת זאת, שיעול ממושך וטורדני הוא שיעול הנמשך בדרך כלל למעלה משלושה שבועות, הגורם לפגיעה באיכות החיים של החולה.   כיצד באה לידי ביטוי הפגיעה באיכות החיים של מטופל, הסובל משיעול טורדני וממושך?חשוב לציין כי השיעול עצמו - ברוב המוחלט של המקרים - איננו מהווה סכנה בריאותית. כל עוד לא מדובר בחולה מבוגר מאוד או בחולה שבריאותו הכללית במצב ירוד - השיעול איננו צפוי לגרום לנזקים במערכת הנשימה או במערכות גופניות אחרות. יחד עם זאת, השיעול בהחלט עלול לגרום לפגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי. בין היתר, מטופלים...
ללמוד עוד על מחלות בדרכי הנשימה עליונות
שיעול טורדני וממושך: יש פתרון!-תמונה

במרבית המקרים, שיעול טורדני וממושך איננו תוצאה של בעיה...

מאת: ד"ר קלוורי...
08/01/2018
המדריך המלא לארון התרופות-תמונה

החורף כבר כאן, ואם עדיין לא עשיתם את זה, כדאי לבדוק את ארון...

מאת: ליאת עיני,...
01/01/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחלות בדרכי הנשימה עליונות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחלות בדרכי הנשימה עליונות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני רוצה לעקר כמה מהחתולים שגרים בחצר שלי (הם לא מחוסנים). לאחד החתולים יש בעיות בדרכי הנשימה העליונות. הוטרינר שבדק אותו אמר לי שזה כרוני. החתול הזה, שהוא בן שנתיים בערך, תוקפני לפי חתולים אחרים ומרבה לסמן בשתן, ואני מאד רוצה לסרס אותו. האם ניתן לעשות זאת, או שזה יכול לסכן את חייו? חתולה נוספת, שכבר היתה מיוחמת, ויש סיכוי טוב שהיא בתחילת הריון, היא מאד רזה ואני חוששת שהיא לא בריאה לגמרי. האם הוטרינרים בודקים אם החתול בריא לפני שהם עושים את העיקור? מכיוון שאלו חתולים לא ביתיים, שקשה לבדוק אותם, אני מפחדת שאוטומטית ירדימו וינתחו אותם. מה לעשות? תודה.

לא אוכל לענות לך על שאלתך, בעיקרון לא מנתחים חיה שאינה בריאה אלא אם מדובר בניתוח הכרחי.

24/09/2002 | 22:56 | מאת: רובין
מתוך פורום רפואת משפחה

הנני בן 36, גובהי 1.81, מישקלי 82. אני בעל כושר גופני טוב. מתאמן פעם בשבוע בקביעות בכדורסל, ובנוסף לפעמים חדר כושר. מזה כחצי שנה אישתי מתלוננת כי בזמן השינה אני נוחר נחירות חזקות מאוד ועמוקות, עד כדי הפסקת הנשימה למספר שניות כדבריה. (בעיקר כשאני עייף מאוד). ברצוני לדעת ממה נובעות הנחירות ? האם יש אפשרות תרופתית או בעזרת מכשיר כלשהו להחליש את הנחירות ? ואם בכלל יש צורך בביקור אצל רופא. אודה על תשובתכם. רובין

רובין, כן, ומהר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 עדי

ישנן סיבות שונות לנחירות ולהפסקות נשימה. חלקן בגלל בעיות בדרכי הנשימה העליונות (פוליפים באף, סטיה של מחיצת האף, שקדים גדולים, צניחה של חיך עליון ואחרים), חלקן בגלל משקל גבוה או השמנת יתר, וחלקן בגלל סיבות אחרות. כדאי לגשת לרופא המשפחה לצורך בדיקה ובהמשך לפנות לרופא א.א.ג לצורך בדיקה ושקילת הפניה לבדיקה במעבדת שינה. לאחר כל הבדיקות האלה יוחלט מה הסיבה לנחירות ואיזה טיפול מתאים לך.

28/09/2002 | 13:52 | מאת: אהרוני BIOMAGNETICS
מתוך פורום רפואת משפחה

טיפול בליליה בעזרת ביוומגנטים פותרת את הבעיה .

01/05/2000 | 06:16 | מאת: אורית פרידמן
מתוך פורום רפואת משפחה

מחפשת חומר על אינהלציה צורת מתן תרופות ששמים דרך הפעלת מכונה. וכו

שלום אורית, אינהלציה זוהי שיטת טיפול הניתנת במצבים בהם ישנן בעיות בדרכי הנשימה העליונות או בריאות. ישנן תרופות רבות בהן ניתן להשתמש באינהלציה. לא הצלחתי למצא מידע שעוסק באינהלציות בפרט. אנא פני לאתרים הנמצאים בקטגוריה של אסתמה במדריך הקישורים שלנו ונסי למצא שם את התשובה לשאלתך. http://www.doctors.co.il/nav/info/asthma/ במידה ותרצי חומר על תרופה ספציפית שמשתמשים במכשיר האינהלציה אנא פני אלינו שוב. בהצלחה, אפרת.