נקע בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנקע בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נקע בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בן 72 בריא רץ כמעט מידי יום 10 ק״מ גולש סקי כבר למעלה מ20 שנים כל חורף בין 20 ל 30 ימי סקי לא רצופים. לפני חודשיים תוך כדי גלישה נתקלתי עם המגלשיים בקיר של שלג ובנפילה הרגשתי מייד שנפגעתי בברך ימין. כנראה תנועה סיבובית. תוך שעה הייתי במרפאה עשו צילום והרופא לאחר שבדק את הרגל והברך אמר שאין שבר ויש לי נקע בברך. לאחר מספר ימים שחזרתי מחו״ל נבדקתי על ידי אורטופד בארץ שכתב ברך יציבה נוזל בכמות גדולה למדי ללא אדם או חום מקומי ללא רגישות משמעותית במישוש סימנים מינסקלים +מגרה שלילי הגבלה בתנועה נפיחות קלה של הסובך ללא סימני DVT המטומה לאורך השוק בצילומי ברך מחו״ל במפ טיפול אטופן ל10 ימים. לאחר שבועיים ברך יציבה נוזל בכמות בינונית ללא רגישות במישוש סימנים מינסקלים ומגרה שליליים. טיפול פיזיותרפיה ומעקב בעוד חודש. לאחר חודש ברך יציבה ללא אדם או חום מקומי רגישות ע״פ סדק מפרקי מדיאלי סימנים מינסקלים +מגרה שלילי. הפנייה ל MRI. עכשיו אחרי חודשיים מהפציעה אני הולך ללא צליעה ואפילו הליכה מהירה אין לי עכשיו הגבלות בטווח התנועה של הרגל אני מכופף מיישר את הרגל עד הסוף וגם לצדדים ללא כאבים אבל בהליכה אני מרגיש רגישות בברך ומרגיש שהברך חלשה בכיפוף הברך עד הסוף כשאני עם הברכיים על הרצפה אני מרגיש דקירה קלה בצד ימין של הברך הימני הפגוע. השאלה שלי היא האם יש סיכוי שבעוד מספר שבועות או חודשים הכאבים הקלים ורגישות הברך יחלפו. והאם הליכות כל יום מספר קילומטרים יכול להואיל או להזיק לברך ? מועד ה MRI נקבע לי לעוד חודש וחצי. בתודה על התשובות.

שלום רב אבחנות באורטופדיה נעשית לאחר קבלת היסטוריה רפואית, בדיקה פיסיקלית ועיון בבדיקות הדמיה ממה שכתבת לא ניתן להגיע לאבחנה בברכה ד"ר בנימין בנדר www.drbender.co.il

שלום,לפני יומיים חזרתי מטיול שבו הלכתי הרבה.יןמעים לאחר מכן כאשר הלכתי היה נשמע "תיק" בברך בכל פסיעה,יומיים אחרי קמתי בבוקר עם קושי לצעוד,מה לעשות?שמתי קרח ,קרם, נורופן אבל זה עוד כואב ואפילו קצת נפוח.

פני לבדגיקה על ידי אורתופד או לפחות רופא משפחה

20/08/2013 | 16:40 | מאת: שששששש,
מתוך פורום אורתופדיה

בתחילה חודש מאי במהלך ריקודים באירוע הסתובבה לי הברך מרוב כאב בתוך שנייה נפלתי לרצפה חבשו לי את הרגל בתחבושת גרועה ממש ואחרי. שעה רקדתי ריקוד הודי שאני ובת דודה שלי למדנו במיוחד לאירוע ואחריו המשכתי לרקוד את הריקודים הרגילים עם כולם אחרי זה היו כאבים נוראיים וקושי בהוזלת הרגל במהלך חודש וחצי רק נחתי ולבשתי מגן ברך ואחרי חודש וחצי התחלתי פיזיותרפיה יום חמישי לפיי שבועיים סיימתי את הפיזיותרפיה וביום שבת האחרון הלכתי לדודה שלי ופתאום הסתובבה לי הברך שוב ואני סובלת מהכאבים חזקים וקושי בקיפול ויישור הרגל. רופאה הביאה לי כדורים לכאבים אבל הפעם אני מוכנה לסבול את הכאבים במקום לקחת יותר מדי כדורים . הכאבים הם בברך שברגל שמאל בצד ימין של הברך. לאורתופדיה יש תור רק בעודד שבוע.. המקרה שלי נורא או שהוא יעבור ?

לא יודע . צריך לבדוק

להלן תוצאות mri : במישורים שונים, במישקולי ערכי PDSPIR,T2SPIR,T1 לא ניצפה אות חריג במוח העצם. ללא תפליטים מוגברים בבורסות או בחלל המפרק. מנגנון המיישרים, רצועות צולבות וקולטרליות - ב.מ.פ. סחוס פטלו-פמורלי, רנטיקולום וסחוס מפרקי שמורים. מיניסקוסים - LM- ב.מ.פ. MM- אות הורזונטלי חריג מגיע לקצה הקרן האחורית מתאים לשילוב של שינוי מוצינוזי + קרע לסיכום: נזק מניסקלי מדיאלי אחורי ללא הדגמת קרע בACL שאלתי - האם אכן מדובר בקרע במיניסקוס? ומה המלצתך?

שלום.... אני משחק כדורגל ואחרי שחזרתי מפציעה(נקע בברך)התחלתי לשחק כדורגל שוב וכאשר התאמנתי עשיתי תנועה לא נכונה ומתחתי את ה LAT COLL LIG הרופא רשם לי כאבים רגישות למישוש מינימלי...ברצוני לדעת עם מתחתי את הרצועה או שקרעתי חלקית...... רק עם אני רץ אחרי 10 דקות זה מתחיל לכאוב אבל לא כאבים חזקים.ויש לי נפיחות קטנה ממש גבעה. עם זה מתיחה לכמה זמן יכול להמשך הפציעה ואיך אני יכול לטפל בזה..... תוכל לעזור לי סטארמד בריאות הרופא רשם לי כאבים רגישות למישוש מינימלי...ברצוני לדעת עם מתחתי את הרצועה או שקרעתי חלקית...... רק עם אני רץ אחרי 10 דקות זה מתחיל לכאוב אבל לא כאבים חזקים.ויש לי נפיחות קטנה ממש גבעה. עם זה מתיחה לכמה זמן יכול להמשך הפציעה ואיך אני יכול לטפל בזה..... -

שלום רב, במידה ואכן מדובר בפגיעה ברצועה הצידית אין הבדל משמעותיבין מתיחה לקרע חלקי מבחינת הטיפול וזמן ההחלמה הוא כששה שבועות. בברכה, ד"ר שניר הלר.

שלום רב, תוצאות הMRI אכן מתאימות לקרע של המניסקוס. לא ציינת את גילך, האם אתה עוסק בספורט, האם אתה סובל מכאבים ומתי. במידה ואכן אתה סובל מכאבים הנובעים מקרע במניסקוס יש מקום לטיפול ניתוחי ארתרוסקופי. בברכה, ד"ר שניר הלר.