פריצת דיסק בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריצת דיסק בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריצת דיסק בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי שלום כבר למעלה משנה אני סובלת מכאבי גב תחתון שמקרין לאגן ולרגל אני לא יכולה לשכב על המיטה וגם לא על הצד לא להתכופף ולפעצים בהליכה כואב לי תופת אני בהריון בשבוע 10 בעבר לקחתי המון תרופות חזרות כיום אני לא יכולה לקחת חייבת עזרה סובלת קשה

מותר לך לקבל תרופות נגד דלקת עד שבוע 30 להריון וכן זריקות סטרואידים כולל זריקה אפידורלית של סטרואידים

שלום רב, בת 32 בהריון רביעי שבוע 18. לפני כשלוש שנים עברתי תאונת דרכים בה נפגע לי עמ"ש, יש לי פריצת דיסק אחת ומס' בלטי דיסק בצוואר, ובנוסף מס' בלטי דיסק בגב תחתון. לאחר התאונה טופלתי במרפאת כאב בזריקות אפידורליות לתוך עמ"ש תחתון, עם הקלה אך לא מלאה. אף אובחן לי פיברומיאלגיה ע"י פרופ' ראומטולוג. לציין שלפני ההריון התייעצתי עם הרופאת נשים שלי לגבי הבעיה בעמ"ש והיא אמרה לי שאולי אצטרך שמירת הריון מתחילת ההריון, אך אני העדפתי לנסות לעבוד כמה שאפשר. בתקופה האחרונה אני מרבה לסבול מכאבי גב תחתון, לעיתים עם תחושה שכאילו נתנו לי בעיטה חזקה בגב, הכאבים מקרינים לרגליים ומקשים עליי לפעמים ללכת. בישיבה מרובה הם מחמירים. העבודה שלי היא בישיבה מול מחשב. שאלתי היא: מנסיונך, האם באמת ניתן לקבל שמירת הריון עקב כאבי גב במצב שלי? אני חוששת לשבת בבית ואחרי חודש וחצי חודשיים לקבל תשובה שלילית מביטוח לאומי. תודה.

את צריכה יעוץ מומחה לעמוד שדרה אורטופד או נוירולוג ואם הם ממליצים על מנוחה אז ביטוח לאומי יאשר

אני כרגע 4 חודשים יושבת בבית עם פריצת דיסק למרות שהאורטופד,הרופא התעסוקתי והרופא נשים רשמו המלצה ברורה שאני צריכה מנוחה מלאה והימנעות ממאמצים כל ועדיין ביטוח לאומי לא מאשר את שמירת ההריון עד תומו למרות ההמלצות. מה לעשות במקרה כזה??פריצת דיסק יכולה לגרום לנזק לעובר או ליילוד כי על הם מסתמכים.{האורטופד טוען שיכול להיגרם נזק לעובר}

בהמשך להתקף כאבים חזק בראשית ההריון שלי (אני היום בשבוע 14) ולאור מחלה אונקולוגית קודמת (סרטן ריאה) נשלחתי לביצוע בדיקת MRI. הממצאים הראו: L3-4ף דיסקופתיה דיפוזית קלה, ייתכן לחץ על השק הדורלי. L4-5: דיסקופתיה דיפוזית ובקע דיסק קטן אחורי מרכזי עם לחץ קל על השק הדורלי. L5-S1: סקרליזציה של חוליה L5. דיסק רודימנטרי בגובה זה. מהי משמעות הממצאים? להבנתי - כיוון שאין תהליך גידולי אין מניעה להמשיך את ההריון. האם נכון? האם ישנם טיפולים להקלת הכאבים שניתן לבצע בהריון? האם אוכל לקבל זריקת אפידורל בלידה? אודה על תשובתך.

איריס שלום את צריכה לפנות לאורטופד מומחה לעמוד השדרה

שלום דר; אני בת 35 ולצערי אובחנה אצלי פריצת דיסק חמורה שאילצה אותי להגיע למצב של שמירת היריון.אני משתדלת להיות נייחת ככל שניתן אך הכאבים איומים ואני מתנהלת כנכה ממש.שאלתי: האם יש משהו שניתן לקחת לשיכוך הכאבים חוץ מאקמול שלא עוזר כלל, והאם אוכל ללדת לידה רגילה במצב כזה או שחלילה גבי ינזק בצורה בלתי הפיכה,והאם אוכל בכלל לקבל אפידורל או חומר אחר? אנא ענה לי בפרוטרוט כי אני מאד מודאגת ומיואשת וחסרת אונים.תודה מראש.

מותר טיפולים מקומיים שהנם יעילים ולא מזיקים להריון. כולל זריקות מקומיות. לגבי לידה קשה להתחייב, בדרך כלל זה לא מפריע. לגבי אפידורל, תלוי במיקום המדוייק של הדיסק. ממלץ בכל מקרה להתייעץ עם רופא מרדים בחדר לידה, מספר שבועות לפני הלידה. בברכה, דר' יפת יובל, מנלה מיון גינקולוגי בי"ח "שיבא" מומחה להריונות בסיכון גבוה ואולטרסאונד.