מבחן פאלן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למבחן פאלן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מבחן פאלן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אני בת 31, 3 חודשים לאחר לידה ראשונה. בשבועות האחרונים החלו נימולים חזקים בכפות הידיים, בשעות הלילה והבוקר המוקדם. (אציין כי לא היו התסמינים במהלך ההריון אלא התחילו לאחרונה). הייתי היום אצל אורתופד, אמר שלפי התיאורים שלי זה קרפל טאנל סינדרום, ככל הנראה מהטיפול בתינוק, אחיזות וכדומה. סימני TINNEL ו PHALEN שליליים. נתן לי מרשם לברקסין והמלצה לסדי ידיים. לגבי הברקסין - ניסיתי להבין ממנו אם זה רק משכח כאבים או שגם מטפל בתסמונת אבל קיבלתי תשובה די עמומה ולא חד משמעית. קראתי שיכולות להיות לתרופה מגוון תופעות לוואי לא קלות ובנוסף מאד לא מומלץ בהנקה. (הוא המליץ לשאוב חלב לפני נטילה לצורך הארוחה הבאה, לא ידע להגיד כמה שעות אחרי הנטילה זה כבר בטוח לחלוטין להניק וזהו עוד חשש משמעותי). באתר של הכללית אף היה כתוב "פירוקסיקם אינו NSAID בחירה כקו ראשון בטיפול בתסמינים כרוניים, כיוון שקיימים NSAIDs עם פרופיל תופעות לוואי בטיחותי יותר." לכן אשמח לדעת - א. האם התרופה מטפלת בסידנרום או שבעיקר נועדה לשיכוח כאבים? כי אם רק לכאבים אז אני אסתדר איתם בלי.... ב. האם זוהי התרופה באמת הכי מומלצת ומתאימה למצב או שיש תרופות עם תופעות לוואי פחות משמעותיות? תודה רבה!

התרופה נועדה להקל על הכאב ועל תחושת הזרמים . מבחינת פרופיל הבטיחות ההבדלים ביןהתרופות נגד דל3קת השונות הנם קלים . הסיבוך החשוב הוא דימום מן הקיבה ולשם כך יש ליטול גם תרופה המפחיתה את חומציות הקיבה וגם היא תגיע לחלב.

התקשרתי למרכז ייעוץ טרטולוגי והם אמרו שגם אדוויל הוא נוגד דלקת ושידוע שהוא בטוח בתקופת הנקה. האם הוא אמור להיות אפקטיבי מספיק? כמה כמוסות (200 מ"ג כל אחת) מומלץ ליטול ביום על מנת שיהיה מספיק אפקטיבי? ולגבי הסדים - 1. האם מומלץ לישון איתם גם בלילה? (אז בעיקר קיימת תחושת הנימול) 2. מדוע האורטופד המליץ על סד שמגביל גם את תנועת האגודל ולא רק את שורש כף היד? תודה רבה!

17/03/2012 | 08:12 | מאת: שרונה
מתוך פורום אורתופדיה

אני סובלת ביד ימין מכאבים והירדמות של האצבעות. הרופא שלח אותי לבדיקת emg והתוצאה שלה HREFLEX התקבל ארוך מימין רדיקולופטיה בגובה c6-7 מימין אין עדות לcts אני סובלת כבר חצי שנה מהיד והרופא שלח אותי לסיטי של הצוואר והתשובה יצאה תקינה עשיתי גם פזיוטרפיה ולא עזר לי. מה אני יכולה שיעביר לי את הכאב. אני ב2008 עברתי ניתוח של היד השניה ושחררו את העצב שם ועכשיו אני סובלת מהיד השניה. הייתי כבר באורטופד ובנירולוג שאומרים שיכול להיות לחץ על העצב אבל לפי התשובות עכשיו של הemg הבנתי שאין לחץ אז מה עושים?

גם בבדיקת EMG יש טעויות ולא הייתי מסתמך עליה לבד. אם יש ממצאיים מתאימים בבדיקה גופנית( מבחן לחיצה של התעלה הקרפלית, מבחן פאלן ומבחן טינל) ובדיקת הצואר תמצא תקינה הייתי ממליץ על ניתוח

שלום.אני בחורה בת 46 עם כאבים במפרקים.במיוחד בידיים הרופאת משפחה שלחה אותי לראומוטולוג. אם אפשר הסבר מה זה אומרזה כתוב בהפנייה: פאלן טסט חיובי טינל שלילי? אם אפשר בבקשה הסבר תודה גלי.

הרופאה בדקה אם יש לך נימול אחרי כפיפת כפות הידיים ולאחר שהקישה על שורש כף היד. ראי למשל בגוגל תמונות: http://www.google.co.il/search?q=phalen+test&hl=en&gbv=2&gs_sm=e&gs_upl=3485l6813l0l8250l11l11l0l0l0l0l438l2439l2-1.5.1l7l0&safe=active&um=1&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&oq=falen+test&aq=0sS&aqi=g-sS1&aql= אותו דבר תוכלי למצוא כשתכתבי TINEL TEST

שלום, הנני מתאמן קבוע ובנסוף יש לי עבודה יומיומית מול מחשב ( כ 7 שעות ביום) לפני כשבוע וחצי הרגשתי בזמן אימון ובזמן ההקלדה כאב מסויים בפרק כף היד בזמן הפעילות עצמו. כשהגעתי לחדר כושר הבנתי שישנם זוויות מסויימות שבהם הרגשתי כאב (הכאב היה ברור) קשה מאוד אמנם היה ללחוץ או להגיע לאותה זווית על מנת להגיע לאותו כאב. בכל מקרה הלכתי לראות אורטופוד שאמר כי "אין מוגבלות בתנועה" וכנראה יש דלקת בגיד. שבוע וחצי הפסקתי להתאמן והייתי עם תומך לפרק כף היד. היום כשבוע וחצי אחריי אני לא מרגיש את אותו כאב אלה כאב מסוג אחר. סוג של הירדמות היד שהולך מכף היד ולאורך כל היד עד למרפק. אותו כאב מפסיק ומתחיל לפרקים (קשה לי לתאר את הכאב הזה) ן עד שחשבתי שהחלמתי ברגע שאני חוזר למקלדת אני שוב מרגיש את אותו כאב קר(שאני לא יודע לתאר אבל הוא בוודאות לא יכול למנוע ממני למשל להרים משקולות. האם יכול להיות שאני מפתח את תסמונת תעלת שורש היד? האם עלי לעשות צילום? מה לגבי לחזור לאימונים?תודה.

לצעריהאיבחון אצלך עדיין לא נעשה. מחושיך יכול שיהיו מחמת תסמונת לכידה של עצב ( כמו תסמונת תעלת כף היד או תסמונת תעלת המרפק ) אבל יש לבצע את הבדיקות המתאימות ( מבחן טינל , מבחן פאלן,מבחן לחיצת תעלת כף היד , מיפוי התחושה העורית, הבחנה בין שתינקודות וכו') וכן בדיקת איבחון חשמלית.

17/05/2011 | 21:17 | מאת: עידן
מתוך פורום אורתופדיה

שלום דוקטורף הייתי היום אצל אורוטופד. אני לא מבין איך אפשר לעשות בדיקה כל כך מהירה (כ 40 שניות) ולאבחן את מה שיש לי. בכל מקרה הוא איבחן(כמובן ללא צילום?בדיקת אותו חשמל וכדומה) שיש לי את תסמונת Tennis Elbow,. שאלתי אותו שוב לגבי תסמונת המרפק והוא הגיב בשלילה בבטחון מוחלט. נתן לי תרופה אנטי דלקטית בשם אטופן xl 400. ל 10 ימים ותופסן למרפק שאלתי אותו לגבי חזרה לאימונים והוא אמר שאין בעיה לחזור לאימונים אך לוותר על משוקולות חופשיים ולהיות עם אותו תפסן למרפק. מה דעתך בעניין דוקטור? תודה. תודה.