פלטפוס אצל ילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפלטפוס אצל ילדים

אורטופדיית כף רגל - תמונת המחשה
אורטופדיית כף רגל "הלוקס ולגוס" הוא עיוות של הבוהן בכף הרגל, היוצר דלקות וכאבים ונגרם במקרים רבים בשל נעי...
פלטפוס - תמונת המחשה
פלטפוס קמת מהכיסא ושמעת "קליק"? מתקשה במדרגות? כדאי לקרא כיצד מאבחנים ומטפלים בבעיות ברכיים. מ...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
צליעה בילדים - תמונת המחשה
צליעה בילדים צליעה של פעוטות, ילדים או בני נוער עלולה להיגרם מסיבות רבות ומגוונות. לעתים מדובר בצליע...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפלטפוס אצל ילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פלטפוס אצל ילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב לשנים מילדי - בן 7 ובת 4 , יש כף רגל הנראית די שטוחה, כשהם הולכים על משטח לא רואים קשת בכף הרגל. שניהם גם מתעייפים די מהר מהלחיכה ואני בספק אם אולי יש להם 'פלטפוס'. לפני כשנה לקחתי את שניהם לאורטופדת עוד לפני שהוא בכלל הסתכל עליהם הוא ביטל את שאלתי ואמר "אין כזה דבר 'פלטפוס' אצל ילדים". רק לאחר שהתעקשתי שיסתכל כי הגענו במיוחד הוא הציץ על כפות הרגלים שלהם וטען משהו כמו ש"אם הם מקמרים את הרגל יש להם קשת" ובכך הסתיימה חוות דעתו. אני בספק רב אם אני מפספסת פה משהו ואשמח לדעת מה דעתכם והאם כדאי לי לקחת אותם לאורתופד נוסף בתודה!

אני חושב שכל ילד ראוי לבדיקה אך בסופו של דבר הוא צודק בכף שמצב זה אינו דורש טיפול ולפי התיאוד מדובר בכפות רגליים גמישות שזהו מנח בגדר הנורמה ולכן אין צורך כרגע לגשת לאורתופד אלא אם מופיעים כאבים.

שלום , בני בן 5 אובחן שיש אצלו פלטפוס, מה ההשלכות העתידיות ? ומה ניתן לעשות

יש סוגים שונים של פלאטפוס. יש ראשית לאבחן מה מקור הבעיה. האם מדובר בכף רגל שטוחה אך גמישה? האם לא גמישה? יחד עם זאת בד"כ במידה וכלום לא מפריע לילד כיום הכי טוב זה לעזוב אותו בשקט. בכל מקרה כדאי לפנות לבדיקת אורתופד ילדים להסרת ספקות. בברכה - דר' טיטיון.

שלום לכולם. יש לי ילד בן 5 וילדה בת 2 לשנייהם יש פלטפוס מה עושים? תודה.

שלום, הרוב המכריע של הפלטפוסים נחשבים היום כצורה נוספת של כף הרגל ולא עושים כלום, רובם חולפים והקשת מופיעה במידה זו או אחרת עד גיל 6-7, אולם רצוי להיבדק אם המצב ממשיך לאחר גיל 6 , אין דרך איך לשנות את המהלך פרט לכך שצריך לתת להם ללכת יחפים ככל הניתן.

שלום רב, לבתנו בת ה- 4 יש כף רגל שנראית שטוחה בעת העמידה, לא קשיחה .(גמישה). אין לה כאבים. לאביה יש פלטפוס. רציתי לשאול- עד מתי זה סביר, ממתי (מאיזה גיל)אפשר לומר בוודאות האם יש לה או אין לה פלטפוס, והאם יש צורך בטיפול ? תודה רבה מראש.

ראי אתהכתבה על פלטפוס שמשמאל להודעה זאת ( מפרי עטו של דר' רון למדן ) משמאל להודעה זאת

לד"ר אסא לב אל שלום רב, קראתי את הכתבה, עוד קודם לכתיבת שאלתי, אך הפרטים ששאלתי לא היו ברורים מתוך הכתבה, לכן שאלתי אותם. 1. באיזה גיל בדיוק ניתן לקבוע האם קיים פלטפוס בילדה, או שזה עדיין "תהליך בהתהוות" ? (כתוב- גיל העשרה- מה זה אומר- עד גיל 18 ? !) 2. האם בכף רגל שטוחה גמישה בגיל 4 שנים - אין צורך בשום טיפול , כפי שכתוב במאמר ? רק לחכות ולראות אם ישתפר במהלך השנים ? אודה לך על תשובתך.