ברך קופצים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לברך קופצים

פגיעה במיניסקוס - תמונת המחשה
פגיעה במיניסקוס פציעת ספורט, הכרוכה בפגיעה בסחוס המפרקי, עלולה לגרום למגבלת תנועה קשה (קרסול, ברך או יר...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לברך קופצים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ברך קופצים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
05/06/2014 | 19:02 | מאת: יאיר
מתוך פורום אורתופדיה

אובחנה אצלי ברך קופצים נוגדי דלקת וספריי סוייס רליף לא עזרו מה הפתרונות האפשרים טיפול בגלי הלם, ניתוח?

בעיקר מנוחה. גלי הלם בשלב הבא. ניתוח במקריםנ עדירים

שלום רב. לפני כחודש וחצי נקעתי את קרסול ימין באופן בינוני-קשה,לאחר התקף אפילפטי שהוביל לנפילה במדרגות, לאחר שההתקף חלף, ניסיתי לעמוד על הרגליים ונגרם הנקע, הקרסול התנפח בצורה משמעותית ומס ימים לאחר מכן הופיעו סימנים של שטף דם גדול שעטף רוב השטח של הקרסול, מאז שטף הדם נעלם, אך עדיין ישנה נפיחות וכאבים חדים מדיי פעם בעיקר בלי משים בעת ירידה במדרגות באיזור הקרסול והחלק הקידמי של כף הרגל. נכון לעכשיו בהוראת האורטופד אני מסתובבת עם תחבושת אלסטית אך לא קיבלתי הוראות לגבי הפעילות או החזרת הרגל לפעילות, או איזושהי פעילות פיזיוטראפית. באופן שיגרתי אני בדרך כלל רוקדת סטפס פעמיים בשבוע 4 שעות באופן קבוע, כיום הפסקתי לחלוטין פעילות זאת, בשל הכאב והנפיחות, ועדיין אינני רואה כול שינוי במצבה של  הרגל. מה היא הדרך הכי טובה להחזיר את הרגל לפעילות,במצב שכזה?  האים ישנם תרגילים שאני יכולה לבצע שיעזרו לי להחזיר את הרגל לפעילות תקינה? או שמא עליי להמתין עד שתרד הנפיחות ולהמשיך להניח לרגל לשהות במנוחה מפעילות? למרות שעברו קרוב לחודשיים מאז הפציעה? בנוסף חשוב לציין שאני סובלת גם מברך קופצים באותה הרגל בדיוק עברתי פיזיותרפיה אך הכאב עדיין קיים אך כרגע עם מצב הקרסול אינני יודעת איזה תרגילים אני יכולה לעשות מבלי לגרום להחרפת מצב הקרסול. אשמח לכול עצה,או רעיון שיאפשרו לי לחזור לכושר בהקדם. תודה מראש.

הטיפול הנכון בנקע של הקרסול הוא: 1. ביומיים שלשה ראשונים מנוחה , קרור מקומי (שקיתקח מצופה) חבי/ה אלסטית מרופדת והרמת הרגל. 2. בהמשך הפעלה וקיבוע משתשים בסד מסוג AIR CAST המאפשר הגנה על הקרסול מפני עומס צדדי ותנועה בציר התקין של הקרסול. במקביל ופיסיותרפיה שעיקרה אימון פרופריוצפטיבי . במהלך התקופה צריך לבחון את יציבו הקרסול

הנני בן 23 ובגיל 16 אורטופד איבחן אצלי שחיקת סחוס לאחר בדיקה חיצונית בלבד. (לאחר שהופיעו אצלי כאבים בברך לאחר מאמץ). לפני כחודשיים הייתי שוב אצל אורטופד ולאחר בדיקת רנטגן נאמר לי כי אני סובל מדלקת שנקראת ברך הקופצים, ושלח אותי לפיזיוטרפיה. כיצד אוכל לדעת בוודאות ממה אני סובל מכיוון מן הסתם הבדיקות שנעשו לי לא היו מעמיקות... האם בדיקת M.R.I יותר מדוייקת ופחות מסוכנת?

האבחנה הקלינית של "ברך קופצים" היא בדרך כלל ע"י בדיקה קלינית ורק לעיתים רחוקות יש ממצאי הדמייה. mriלא יתרום לאבחון הקליני.

אבקש הסבר מקיף יותר על הבעייה בתודה מראש