דלקת ביד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת ביד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת ביד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני נמצאת כרגע בשבוע 32 להריון, יש לי דלקת ביד ימין אשר גורמת לי לכאבים מכיוון שאין באפשרותי לקבל אניטביוטיקה הומלץ לי על דיקור סיני האם מותר בשלב זה של ההריון לקבל דיקור סיני?

מירב שלום רב, דיקור סיני הוא טיפול מקובל שנעשה בו שימוש בכל שלבי ההריון. גם אם תבחרי לקבל טיפולי דיקור מומלץ להיות בביקורת של הרופא שמטפל לך בכף היד. המלצתי היא לפנות לאחת ממרפאות מכבי טבעי לקביעת תור לייעוץ רפואי על מנת שנוכל להתאים לך תכנית טיפול מיטבית. מידע על המרפאות ניתן להשיג מכל טלפון ב- 6395*. מכתב זה מזכה את מבוטחי מכבי מגן זהב בייעוץ רפואי ללא עלות. בברכת רפואה שלמה, ד"ר צוונג-גונן.

שלום, לפני חודש וחצי התחילה דלקת ביד שמאל שהתפשטה לשני השרירים ולגיד (פעם ראשונה שיש לי דלגת ביד). הגעתי למצב שאין יכולת להזיז את היד. אחרי שבועיים של כאבים והתפשטות הכאבים אובחנה הדלקת, בהתחלה חשבו גב תפוס ולא הביאו טיפול (עד שהתפשט ליד שמאל כולה ויד ימין התחלה). פיזיותרפיה ואנטיביוטיקה עזרו. עכשיו אני במצב שאני לא יכולה להזיז את הידיים עד הסוף (גם ימין)... כלומר אני יכולה להזיז מעט ואם אני מותחת אז כואב... לדוגמה למתוח את היד כדי לקחת בקבוק שתיה מהשולחן אין לי אפשרות.. ממש מגביל כי זה בשתי הידיים... השאלה האם לחזור לרופא או שזה יחלים? אין לי כאבים חזקים כמו לפני הפיזיותרפיה. לא יודעת אם קשור- נהיית לי גם דלקת בעצם הזנב איכשהו...

שלום רב, לא ברור לי אם נבדקת על ידי רופא המשפחה, אורתופד, כירורג יד או ראומטולוג. ככלל אני לא ממליץ להמתין שהבעיה תחלוף אלא לבצע בירור, להגיע לאבחנה, ולקבל טיפול מתאים. במקרה של כאב מפרקים דיפוזי ובמספר מקומות בגוף יש מקום להיבדק גם על ידי ראומטולוג כדי לשלול דלקת פרקים. רפואה שלמה, ד"ר יורדאש סורין דניאל

אני מטופלת בשבוע האחרון באוגמנטין בגלל דלקת ביד לימפטית, אמורה לקבל השבוע את זריקת הפרוליה החצי שנתית. האם אפשרי שילוב בין שתי התרופות בו-זמנית? אודה לתשובתך בהקדם, יום טוב.

לא קיימת אינטראקציה ידועה בין שני התכשירים.