דלקת ביד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת ביד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת ביד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אמי בת 83 עם דלקת ביד. מקבלת ברגיל גבאפנטין וסרוקוואל.האם מותר להוסיף ארקוקסיה? אודה לתשובתך

אין מניעה. רק יש לעקוב אחרי תפקוד כלייתי, לחץ דם, ולהקפיד על שתית מים בכמות מספיקה.

שלום אני נמצאת כרגע בשבוע 32 להריון, יש לי דלקת ביד ימין אשר גורמת לי לכאבים מכיוון שאין באפשרותי לקבל אניטביוטיקה הומלץ לי על דיקור סיני האם מותר בשלב זה של ההריון לקבל דיקור סיני?

מירב שלום רב, דיקור סיני הוא טיפול מקובל שנעשה בו שימוש בכל שלבי ההריון. גם אם תבחרי לקבל טיפולי דיקור מומלץ להיות בביקורת של הרופא שמטפל לך בכף היד. המלצתי היא לפנות לאחת ממרפאות מכבי טבעי לקביעת תור לייעוץ רפואי על מנת שנוכל להתאים לך תכנית טיפול מיטבית. מידע על המרפאות ניתן להשיג מכל טלפון ב- 6395*. מכתב זה מזכה את מבוטחי מכבי מגן זהב בייעוץ רפואי ללא עלות. בברכת רפואה שלמה, ד"ר צוונג-גונן.

היי ד"ר אשמח לעצתך, ביום חמישי בלילה (לפני 3 ימים) התחילה לי תחושת נימול חזקה ביד שמאל. יום שישי זה התגבר ובביקור רופא הפנו אותי למיון. בדקו לי א.ק.ג (סובלת מקצת כאבי חזה לאחרונה, כנראה מלחץ וגם ציינתי בפניהם) לקחו בדיקות דם שקשורות בעיקר לטסיות ולא התמקדו בכלל ביד כי לטענתם זה לא דחוף. פניתי היום לרופאת משפחה שהנחתה אותי לקחת נורופן ולשים תחבושת אלסטית על היד. היום אני ממש מרגישה שתחושת הנימול מתגברת ונהיית יותר דוקרת ביד שמאל, מתחילה תחושת נימול קלה ביד ימין וברגל ימין וגם מרגיש לי בפנים כאילו קצת נפוח ומורדם ליד הפה (כמו אחרי הרדמה אצל רופא שיניים כזה). מה עליי לעשות ? ללכת שוב למיון ? יש לך חשדות למה זה יכול להיות ומה עליי לבקש לבדוק ? אני אבודה לגמרי ומרגישה שאין מענה טוב כמו שצריך. (אציין שהתחלתי גלולות לפני 20 ימים בערך)

שכחתי לציין שגם יש לי תחושת גרד כזאת שבאה והולכת מרגיש כמו של יובש בעור יחסית משהו כזה

לנועה ערב טוב, מומלצת בדיקתך+ייעוץ מאבחן נוירולוגי. בברכה

תודה רבה על התשובה המהירה. הייתי אצל הרופאת משפחה היא הפנתה אותי לכירורג כף יד (היא חושבת שזאת דלקת). אך, אני מכירה כאב של דלקת ביד, וזה לא אותה הרגשה. האם ללכת לנוירולוג בכל מקרה? האם יש אפשרות שזאת דלקת ? לא ציינתי את גילי אני בת 21. תודה

לנועה שלום שוב, בודאי שכן- לבצע ייעוץ מאבחן נוירולוגי בברכה

שלום, ביום חמישי שעבר הפסקתי ליטול כדור 90 מ"ג אטוריקוקסיב עקב לחצים בעורף בצד הימני והרגשת חום באיזור זה פלוס לחצים ברקה הימנית ולחצים בגולגולת בצד ימין עם הרגשה רדומה בחלק הימני של הראש פלוס סחרחורות מעטות, נטלתי אטוריקוקסיב עקב כאבים של 3 חודשים בזרוע שמאל(כנראה דלקת) ותחושת זרמים בכף יד שמאל וגם מרחתי דואק ג'ל בגלל פצעים בסנטר במשך 4 ימים , נוירולגית רשמה לי טריבמין, היא אמרה שאין קשר למה שחוויתי ולאטוריקוקסיב ולדואק, רשמה לי סיטי מוח לשלול ממצא סטרוקטורלי בלי סיטי עורף/גב למרות שאמרה שכנראה זה מגיע מהדיסק בגב או מהחוליות מדוע לא רשמה צילום גם לעורף? שאז גם הייתי יכולה לדעת אם הכאבים בזרוע שמאל מגיעים אולי גם הם מהחוליות או הדיסק בגב כמו שאמר האורטופד(הוא שלח אותי לצילום יד שמאל שיצא תקין ואולטראסאונד יד שמאל וכתף ששם ראו שהגידים בסדר אבל לא ניתן לראות את השרירים) 2. ומדוע רשמה לי טריבמין אם היא לא יודעת אם חסר לי ויטמין בי? היא שלחה אותי לבדיקת דם שתוצאותיה: ESR - 5 C-REACTIVE PROTEIN - 0.06 CREATININE -0.69 לחץ דם נבדק והיה תקין אני בת 45 רזה ובריאה בד"כ, לא עושה ספורט באופן תדיר. לא מעשנת. להוריי בעיות עם לחץ דם גבוה (מטופלים בכדורים) ואבי עבר ניתוח מעקפים. סבתי נפטרה בגיל 50 משבץ מוחי. 3. האם עם תוצאות בדיקות הדם עליי באמת ליטול טריבמין? אני מעט חוששת ממנו בגלל הכמות הגבוהה של 250 מ"ג בי 6 בשנתיים האחרונות אני אוכלת בשר בקר ועוף רק פעמיים בשבוע, טונה וסרדינים פעם בשבועיים, עדשים פעם חודשיים- שלוש. 4. האם יש לי חוסר בויטמין בי ובגלל זה הכאבים ביד והלחצים בעורף? 5. האם תוצאות בדיקות הדם מעידות שאין לי דלקת ביד שמאל ואולי זה משהו אחר? 6. מה יכול להיות הכאב ביד אם לא דלקת האם יש קשר בין הכאבים ביד שמאל והלחצים בעורף ימין 7. אני לא מרגישה כאבים בגב העליון והתחתון אז מדוע הנוירולגית והאורטופד אומרים שזה כנראה מהדיסק/חוליות בגב? הכאבים בעורף פחתו מעט מאז חמישי שעבר תודה

שלום ס הטריבמין ניתן באופן כללי ל"חיזוק" ואין קשר ישיר לרוב לחסר ויטמינים, הגוף מסתדר יפה עם כמות הויטמינים הזאת, נראה לי שיש כאן שילוב של כאב יתכן כאב ראש תעוקתי עם אלמנטים של מתח, בכל אופן טוב עשתה הרופאה ששלחה אותך גם לCT לשלול גורם מבני.הלחצים בעורף אינם קשורים לחסר ויטמיני. בבדיקה הפיסית ככל הנראה לא נמצא חסר משמעותי ולכן ככל הנראה לאחר ביצוע הCT ניתן לטפל סימפטומטית.

העורף שורף לי שוב ואתמול בלילה היה כאב ראש בצד הימני , בדכ היו לי לחצים ולא כאבים אך היום בבוקר עבר לחץ חלש לצד שמאל גם, האם היא לא היתה צריכה לכתוב לי צילום גם של הצוואר? היא אמרה שכנראה זה מחוליות/דיסק, האם יש קשר בין זה לבין הכאבים בזרוע שמאל ותחושת זרמים בכף יד שמאל? והאם ויטמין בי יכול לסייע בבעיה בחוליות/דיסק במידה והבעיה נעוצה שם והאם המצב יכול לחזור לקדמותו?הטיפול זה בעצם ויטמין בי?

התחלתי לקחת טריבמין (ויטמין בי) מאתמול, חשתי הקלה מעט בלחצים בראש, היית אצל הרופאה ביום שני 6/4 והיא אמרה לחכות יומיים אם לא יעבור תעשה סיטי, את הויטמין בי התחלתי רק אתמול (כי חששתי לקחת אותו בגלל שקראתי שהוא מכיל בין היתר 250 מ"ג ויטמין בי6 שיכול ליצור הרעלה אבל מכיוון שהרגשתי שהלחצים בראש גברו החלטתי לקחת אותו לבסוף _ טריבמין) כלומר 4 ימים אחרי שנאמר לי וזה כאמור קצת הקל, כל הסיפור של הלחצים בראש ובעורף התחיל בחמישי שעבר לפני 9 ימים האם זה מסוכן שלא עשיתי עד כה? בנוסף יש גם תחושה של מעט לחץ באוזן ימין אותו איזור שיש לו לחצים.