מתיחת גיד בכף הרגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למתיחת גיד בכף הרגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מתיחת גיד בכף הרגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביום רביעי האחרון החלקתי , האורטופד במיון קבע <אחרי צילום> שסובבתי את הרגל ומתחתי גיד.הכאבים הם - כשלוקחים את מרכז הקשת בכף הרגל, אז בדיוק בצד השני. כלומר בצד החיצוני של כף הרגל. הרופא המליץ לשכב עם רגל מורמת, קרח , ותחבושת אלסטית. הוא גם הוסיף שמותר לדרוך על כף הרגל ואמר שבוע מנוחה. הבעיה היא שאני לא יכולה לדרוך.. יש לי כאבים <איפה שהסברתי מקודם>, לקחתי קביים אבל עדיין אני לא יכולה לדרוך, ועכשיו גם כואב לי לפעמים קצת הקרסולת נראה לי בגלל התנוחה שאני הולכת. בהתחלה הייתי שמה קרח אבל התייאשתי ועשיתי גם כמה אמבטיות חמות. מה עוד אני יכולה לעשות? ועוד משהו, אני אמורה לחזור לעבודה ביום ראשון הקרוב, זה עבודה שדורשת הליכה תמידית עם טיפה הפסקות <8 שעות עבודה>, האם זה לא יהיה מאמץ מדי? אשמח לשמוע מה דעתך.

נעמי שלום. הכאבים שאת מתארת נשמעים שמקורם בבסיס של עצם המסרק החמישית ויתכן שיש לך שם שבר שלא ראו בצילום קרסול. בנוסף לעיתים חבלה סיבובית של הקרסול = נקע, היא חבלה קשה לרקמות הרכות סביב הקרסול ואז מספר ימי מנוחה לא מספיקים ויש צורך בטיפול נוסף. אני ממליץ לך לפנות לבדיקת אורתופד העוסק בכירורגיית קרסול וכף רגל לבדיקה חוזרת. בברכה - דר' טיטיון.

היום הזדמן לי להכנס למיון <אני עובדת שם ככה שאין בעיה>, ניגשתי לאורטופד <זה לא היה אותו אחד> וביקשתי שיבדוק שוב, הוא כן בדק ונגע לי ברגל וראה את הצילומים שלי ואמר שאין שבר <עשיתי צילומים של כפות הרגליים בעמידה ועוד צילום של כף הרגל ושל הצד שכואב לי>, ואמר שלא רואים שבר וגם אם היה אז הטפיול אותו טיפול ומה שצריך לעשות זה לחכות. הוא אמר שיכול לקחת עוד שבועיים, מוכר לך כאלה מקרים?

שלום לכל המעוניין....אני מתחתי גיד בכף הרגל,בחלק העליון ,וכבר שבוע סובלת מכאבים שלא עוברים. הרמתי את הרגל למעלה אך לא עוזר,שמתי כמה ימים תחבושת אלסטית לא עבר. האם יש צורך לשים קרח?

שמתי לב בימים האחרונים לתופעה מוזרה: אחת האצבעות בכף הרגל שלי מתכווצת בפתאומיות (כשהפרק הקרוב לכף הרגל בולט כלפי מעלה) תוך שאני מרגישה מתיחה של גיד בכף הרגל. אחרי שאני משחקת קצת עם האצבע - מעסה ומותחת אותה, זה משתחרר. מה יכול לגרום לתופעה הזאת?

שלום לילך! אני ממליץ לך לפנות לבדיקת אורטופד כף רגל וקרסול ובהמשך יכול להיות שיהיה צורך גם בבדיקת רופא נוירולוג. בברכה

https://www.wikirefua.org.il/w/index.php/%D7%94%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A6%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D_-_Leg_muscle_spasms

לפני כחודש מתחתי גיד בכף הרגל. לא היתה כל נפיחות, רק כאב, גם במצב סטטי. רופאה כללית בדקה אותי ואמרה שמתחתי גיד, ענין שיעבור תוך כמה ימים. ואכן, אחרי שבוע וחצי כבר יכולתי להזיז את הרגל הרבה יותר בחופשיות וחזרתי לשחות. כמו כן הפסקתי ללכת עם תחבושת אלסטית. אבל, נכון לעכשיו, עדיין קצת כואבת לי הרגל אם אני מזיזה אותי בזווית המתיחה. האם זה מצב נורמלי (החלמה מלאה בת יותר מחודש)? האם אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית של ריקוד בלט (בצורה חובבנית)? הליכות? האם ישנם דברים שאפשר לעשות בכדי לזרז את ההחלמה? דברים שאסור לעשות? המון תודה! :)

מלי שלום. תהליך הריפוי בהחלט עלול להמשך זמן רב . לגבי חזרה לפעילות, - הייתי ממליץ לחזור לפעילות בגבול הכאב בלבד ולא לאמץ מעבר למה שגורם לכאב. בנוסף הייתי ממליץ לך לפנות לבדיקת אורתופד. בברכה - דר' טיטיון.