סדק בקרסול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסדק בקרסול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סדק בקרסול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

האבחנה שלי היא: Sprain ankle Fractured ankle closed UNS מצויין גם בעברית כי ישנה עדות בצילום לשבר מינימלי בפטישון לטרלי.. האורתופדית החליט על טיפול באיירקאסט למשך כחודש ואז ביקורת. אני בת 26. רציתי לדעת - 1. האם זה נשמע הגיוני? 2. האם עליי לישון עם זה?? אני ישנה עם זה בשבוע האחרון פשוט כי נורא הפחיד אותי לישון בלי זה.. 3. מה הסיכוי שאצטרך פיזיותרפיה (לערך) ומה זה אומר על הזמן שייקח לי לחזור ללכת שוב? המון תודה! ירדן.

שלום רב נשמע הגיוני בהחלט אין צורך בד"כ לישון עם האיירקסט. קרוב לודאי שתזדקקי לפיזיותרפיה שכדאי להתחיל מוקדם ככל שניתן. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL

שלום דר לפני כשבועיים וחצי קיבלתי מכה חזקה מאוד ברגל לכן אחרי כמה ימיים הלכתי לאורטפד והוא איבחן לי שיש לי לנקע קל דרגה הכי פשוטה לכן הוא אמר שהכאבים והנפיחות תרד אחרי כמה ימים היום שבועיים אחרי שהלכתי הנפיחות ירדה במעט ועדין יש את הכאבים בקרסול השאלה שלי היא האם האורטופד טעה וזה לא נקע זה שבר או קריעת גידים כי הכאבים לא עוברים ואני מתחיל לדאוג

שלום רב נקע הינו מתיחה או קרע חלקי של רצועות המפרק. לעיתים הכאבים נמשכים עד חודש ויותר. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג

שלום לפני כשבועים וחצי קיבלתי מכה חזקה ברגל לכן הלכתי לאורטופד ועשו לי צילום ונאמר לי שזה נקע . והפרופא אמר שהנקע יעבור לי אחרי 3 ימים והיום שבוע וחצי אחקי אני עדין מרגיש כאבים ברגל השאלה שלי היא האם זה לא נקע זה סדק או קריעה של גידים ?

שלום דן! אני ממליץ לך לחזור לבדיקת אורטופד. בברכה