קליקים בקרסול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקליקים בקרסול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קליקים בקרסול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 20 ,מאז ומתמיד היה לי לפעמים קליקים בקרסול בתדירות די נמוכה לא הפריע לי להתנהלות.רק כשזה קרה לפעמים עד שלא יצא הקליק לא יכולתי להמשיך בתזוזה.. בזמן האחרון זה בא בתדירות יותר גבוהה... רציתי לדעת האם זו בעיה כלשהי המצריכה סיוע כלשהו? בנוסף חשוב לי לציין שכשאני נמצאת בבריכה בזמן שחייה לפעמים בעת עשיית תנועה לא נכונה יכולתי להגיע למצב שכל כף הרגל נתפסת לי לגמרי , רואים שריר כלשהו בבירור וזה מתמשך מספר דקות ורק אז אני יכולה להזיז בחזרה את הרגל. האם זה מצביע על משהו שאני לא יודעת?

לפי התאור לא ניתן להגיע למסקנות. פני לבדיקת אורתופד באזור מגוריך. בברכה - דר' טיטיון.

שלום רב, לפני כ 4 שנים עברתי ניתוח לשחזור רצועות בקרסול מסוג brostrom gould. נותרתי נכה מהניתוח, זה מתבטא בכך שזווית הרגל שלי לא מלאה. ויש לי כאבים לעיתים קרובות. אך מה ששמתי לב זה שיש לי מלאאא קליקים מהקרסול וכל קליק שיוצא מקל לי במעט את הכאב/לחץ שאני מרגיש שם. האם זה תקין?

שלום אדם! אני ממליץ לך לעבור בדיקה של אורטופד כף רגל וקרסול כדי להבין מה המצב ומה צריך לעשות כדי לשפר את המצב . בברכה

אישתי סובלת כ 3 שנים מנקע ברגל וכשהלכה לטיפול הידרוטרפיה אמרה לה המטפלת שיש לה קנקים בסיבוב ובכל תנועה ושומעים אותם . מה זה אומר ???זה נוצר לאחר טיפול הידרו בברכה

שלום רב קליקים בקרסול יכולים להווצר מחיכוך של גידים או רצועות, או תנועה מהמפרק. בד"כ אין לזה כל משמעות. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL

ד"ר שלום רב. אני כשנה וחצי אחרי ניתוח שחזור רצועות קרסול, אחרי הרבה נקעים חוזרים כיום עדיין נקעים חוזרים . יש לי כאבים שאני מניע את הקרסול פנימה ולמעלה. קשה לי להגדיר בדיוק איפה הכאב, הכאב בערך בחיבור של הטיביה לטלוס ובפטישון הפנימי. אני מרגיש כאב ממש חזק שאני עושה תנועת dorsiflexion בעמידה ושאני מפעיל עומס על הקרסול. מין כאב של מעיכה של העצם ממש חזק יש גם קליקים בקרסול בזמן האחרון גם בהליכה מרגיש כאב. הכאב ממש מפריע. עשיתי מיפוי עצמות:ממצאים : סקולזיוס טורבו לומבלי, הדגשה בחלק הדיסטלי עצם הטיביה ובחלק האחורי עצם הטלוס- שינויים אוסטיאוארטריטיים -מצב לאחר חבלה וניתוח בקרסול שמאל. עשיתי MRI ב-MRI רשום בתוצאות צלקת באזור atfl הצלקת מערבת גם את הרצועה הסינדמוסטית. השאלות שלי הם ככה : מה יכול לגרום לכאבים כל כך חזקים בלי ממצא בצילומים מה הבעיה יכולה להיות? ואיך אפשר לטפל. ומה אפשר לעשות להקל בכאבים ? תודה רבה.

ישנם שינויים שחיקתיים ונזקי טראומה במפרק היכולים להסביר את הכאב. מציע לפנות לאורתופד שניתח אותך לצורך הערכה נוספת.

שלום ותודה על התשובה. אני כבר לא מטופל אצל המנתח כבר הרבה זמן מכיוון שלטענתו אין לו איך לעזור לי יותר. הייתי אצל 2 אורתופדים מומחים לכף רגל שתיהם קבעו מבחן מגירה חיובי. האם לפי מבחן מגירה חיובי יש אינדיקציה לעשות ניתוח חוזר? והאם אתה ממליץ על ארתרוסקופיה אבחנתית? והאם הבעיה יכולה להיותשלום ותודה על התשובה. אני כבר לא מטופל אצל המנתח כבר הרבה זמן מכיוון שלטענתו אין לו איך לעזור לי יותר. הייתי אצל 2 אורתופדים מומחים לכף רגל שתיהם קבעו מבחן מגירה חיובי. האם לפי מבחן מגירה חיובי יש אינדיקציה לעשות ניתוח חוזר? והאם אתה ממליץ על ארתרוסקופיה אבחנתית? והאם הבעיה יכולה להיות impingement תסמונת צביטה קדמית בקרסול?

עלו כאן שאלות חשובות. אין לצערי אפשרות לקבוע מדיניות טיפול במקרה בעייתי ומורכב במסגרת הפורום. מציע לפנות לאורתופד העוסק בכף רגל שעל תשובותיו תסמוך.