מגני קרסול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בעיות כף רגל וקרסול: מדריך

כף הרגל והקרסול נושאות עומס משמעותי ועלולות לסבול ממספר בעיות: נקע, שחיקת סחוס או בוהן קלובה. שומרים על בריאות כף הרגל? לכו על זה בעיות בקרסול ובכף הרגל נחשבות בעיות שכיחות מאוד. כפות הרגליים הן בסיס הגוף כולו - ומופעל עליהן עומס רב. עם השנים, חלים שינויים ניווניים, מבניים ותפקודיים בכף הרגל, שמעצימים את הבלאי והשחיקה, משפיעים על אופן העברת העומסים בגוף, על היציבה ועל התנועה - ועלולים לגרום לנזקים ולכאבים לא רק בכפות הרגליים, אלא גם בחלקי גוף אחרים, כמו הברכיים והגב.   מהו תפקיד כף הרגל? מה המבנה של כף הרגל?ההליכה על שתיים מחייבת את כפות הרגליים להיות חזקות, עמידות, גמישות ויציבות. מבחינה אנטומית, כף הרגל מורכבת מעשרות עצמות ומפרקים, שמחוזקים במאות רצועות ומופעלים על ידי עשרות שרירים. הקשתות המובנות והרצועה הפלנטרית, מאפשרות לכף הרגל להתאים את עצמה לתנאי השטח ולסוג הפעולה הנדרשת ממנה: גמישות ובלימת זעזועים...
ללמוד עוד על מגני קרסול
בעיות כף רגל וקרסול: מדריך-תמונה

כף הרגל והקרסול נושאות עומס משמעותי ועלולות לסבול ממספר...

מאת: ד"ר סרגיי...
18/04/2017
כאב, פציעה או קרע בגיד אכילס-תמונה

בעיות בגיד אכילס עלולות להיגרם משחיקה כרונית, פציעה פתאומית...

מאת: ד"ר גורן צבי
10/05/2016
כף רגל וקרסול: פציעות ומחלות-תמונה

פציעות כף רגל וקרסול הן שכיחות מאוד ועלולות להיות כאובות...

מאת: ד"ר יחיאל...
19/08/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגני קרסול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגני קרסול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

כיום נמצא כ 5 שני ם לאחר ניתוח החלפת בקרסול. עבודתי כרוכה בהליכה מרובה. סובל מאוד מכאבים. הומלץ לי על ידי ואורטופד כף רגל וקרול על ניתוח הוצאת פלסטינה וקיבוע בקרסול. אשמח לקבל את המלצתם.

שלום עופר! לצערנו הרב ניתוח החלפת קרסול מחזיק תקופה קצובה ואחרי מספר שנים מתחיל תהליך התרופפות המשתל, במיוחד באנשים שיש בהם עומס מאמצים על הרגל. הפתרון הוא אכן ביצוע ניתוח קיבוע קרסול ( ניתוח TibioTalar Fusion ) התוצאות הן בד"כ טובות ונותנות פתרון לטווח ארוך. בברכה

האם כדאי לבצע ניתוח חוזר של החלפת בקרסול וכיצד מתפקד אדם לאחר ריבוע? האם זה נכון שההליכה היא מוזרה והתנועה היא דרך הברך ?

לאחר בדיקת ct של הקרסול נמצא אוסטאופיט גדול בחלק האחורי הלטרלי של המלאולוס הלטרלי. קיים זיז גרמי גדול באספקט אחורי של הטיביה. כאבים חזקים לאחר החלפת קרסול. אשמח לקבל את דעתך.

שלום רב נכבדי. לאחר התייעצות ובירורים לאחר שחזור רצועה בקרסול שמאל וכריתת קואליציה קלקנאוס הוחלט על קיבוע משולש . שאלתי היא איזה ברגים עדיף להשתמש ומה מוכר עי קופת החולים וסל הבריאות . מישהו אמר לי שיש ברגים שמתאחדים עם הגוף ושכלי דם יכולים לעבור דרכם הם גם יותר עדינים לגוף . בתודה מעוז

שלום רב אין חשיבות לסוג הברגים כל עוד מאושרים לשימוש. יותר חשוב איכות הניתוח. בברכה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL

אני צריכה לעבור ניתוח להחלפת מפרק קרסול או קיבוע קרסול עקב תאונת עבודה. עברתי כבר בעבר אטרסקופיה של הקרסול ועדיין יש לי כאבים איומים ודלקות חוזרות ונשנות. רציתי לשמוע האם ישנם אנשים שעברו את הניתוח, ויכולים לספר לי על ההשלכות שלו (אני מורה לחינוך גופני), והשאלה היא האם אני עלולה לאבד את עבודתי. האם אחרי ניתוח כזה ישנה סכנת לצליעה תמידית? נא לומר את האמת.... אשמח לקבל תשובה מהרופא ומאנשים שעברו את הניתוח גם ע"י רופאים שונים.

והשאלה היא האם אני עלולה לאבד את עבודתי. - נשמע שכמורה להתעמלות יש מצב שתאלצי להפסיק את עבודתך. האם אחרי ניתוח כזה ישנה סכנת לצליעה תמידית? - כן. יחד עם זאת נשמע שאת צעירה מידי להחלפת קרסול. לא הייתי עושה החלפה למישהי בת פחות מ-50-55. בברכה - דר' טיטיון.

אני בת 51 וחצי, מורה לחינוך גופני 31 שנה ומאמנת כושר אישית. בנוסף, אני רוקדת סלסה ומלמדת שיעורי עיצוב וחיטוב ( אימוני כוח). כל העבודה שלי היא בעמידה ובתנועה. האם קיבוע קרסול גורם יותר לצליעה מאשר החלפת מפרק ששומרת עדיין על המפרק בתנועה וכל מטרתו שלא תהיה צליעה. האם להילחם על החלפת מפרק ולא על קיבוע? (יש לי הרס מוחלט של מפרק הקרסול). בכל מקרה, ניתוח אחד של אטרוסקופיה שלא עזר לי כבר עברתי ולאחרונה חלה החלמה במצב. אני נלחמת ועובדת עם הכאב. האם אתם מכיר מטופלים שעברו החלפת קיבוע שאפשר לשאול אותם? בתודה עינת אשכנזי.

שלום, לפני כ- 3שנים בערך נקעתי את קרסול ימין בצורה קשה מאוד, מאז עברתי כ 5 נקעים חוזרים בדרגות שונות, עם זאת עד היום אני סובלת מחוסר יציבות, בעמידה רגילה אני יכולה פתאום לאבד שיווי משקל, בהליכה רגילה בלי מייצב קרסול אני מעקמת ת הרגל לעיתים עד נפילה של ממש. אני לא יכולה לעשות ספורט כמו שצריך המצב מאוד מגביל אותי, בנוסף אני סובלת מכאבים תמידיים באזור הקרסול, במאמץ הוא מתנפח ומקרין כאב לאזור הברך. בתוצאות CT מלפני שנה וחצי|(ז"א שנה וחצי אחרי הפגיעה), התוצאות:1. התעבות הרצועות הטלופיבורלית הקידמית, הקאלקנאופיבורלית והדלטואיד מימין, ממצאים היכולים להתאים לשינוים כרוניים לאחר קרע חלקי בעבר. 2.עצם נביקולרית אקססורית מסוג 2 מימין 3.עכירות תת עורית קלה סביב המלאולוס הלטרלי מימין, יכול להתאים לבצקת תת עורית, תגובה דלקתית תת עורית או לפיברוזיס תת עור. 4. לא הודגם ממצא במנה הגרמי, המפרקי או בידים ברגל ימין. בMRI מלפניי שנתיים"(שנה לאחר הפגיעה)- קרע חלקי של הרצועה במדיאלית, עיבוי משמעותי של הרצועה הדלטואידית,רצועת ATFL לא מודגמת היטב. בצילומי סטרס מלפני 10 חודשים- פתיחה של 14 מעלות, לעומת 3 ברגל שמאל. עפ"י הרופא- מנח של PCV, קולמן מתקן, רושם לאינברזיה מוגברת,מבחן מגירה קדמי- לא ברור בשל נוקשות שרירים(אציין שבבדיקות קודמות פעם המגירה הייתה חיובית, פעם לא ברורה..) לפני כחודשיים הוחלט על ניתוח לייצוב הקרסול, באישפוז לפני הניתוח התיק שלי אבד ורופא שבדק אותי |(לא אותו רופא שאצלו הייתי במעקב) טען שמגירה קדמית אינה ברורה אך יש רגישות, ולכן הוחלט לשחרר אותי ללא הניתוח. אשמח לחוות דעתך.

אציין שעשיתי 5 סטים של טיפול פיזיוטרפי ללא הטבה משמעותית.

לא בדקתי אותך לכן לא אוכל ליעץ ספציפית. לדעתי סימן מגרה הוא לא האינדיקציה העיקרית לצורך בניתוח. האינדיקציה העיקרית היא העובדה שאת סובלת מנקיעות חוזרות, כלומר יש אצלך מצב של חוסר יציבות פונקציונאלית של הקרסול. במידה והיית מתקבלת אצלי כנראה שהייתי מנתח למרות מחסור בסימן מגרה. בברכה - דר' טיטיון.