נגישות
נגישות

עדשות סיליקון הידרוג'ל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לעדשות סיליקון הידרוג'ל

עדשות מגע - תמונת המחשה
עדשות מגע מדיוויד בואי ועד אליזבת טיילור: הטרוכרומיה היא תופעה שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונ...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים מדיוויד בואי ועד אליזבת טיילור: הטרוכרומיה היא תופעה שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונ...
יובש בעיניים - תמונת המחשה
יובש בעיניים תסמונת העין היבשה פוגעת בכ-15% מהאוכלוסייה. ניתן לטפל בה באמצעים יחסית פשוטים, דמעות מל...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות סיליקון הידרוג'ל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות סיליקון הידרוג'ל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בשנה האחרונה אני מרכיבה עדשות מגע חודשיות הידרוג'ל. אחרי מספר ימים של שימוש בעדשה, העדשה בעין מתחילה להימשך למעלה וכתוצאה מכך אני רואה מטושטש. כשאני מוציאה את העדשה היא מאוד מלוכלכת. האם ייתכן שהעדשות האלו לא מתאימות לי בגלל עודף חלבונים בעיניים? האם עדיף שימוש בעדשות חודשיות רגילות? תודה

שלום ליטל, חומר הגלם של עדשות סיליקון הידרוג'ל הינו הידרופובי וגורם לשומנים וחלבונים להידבק יותר למשטח העדשה לעומת עדשות מגע מסוג הידרוג'ל. יתכן כי עדשות מסוג זה אינן מתאימות לך. כדאי לגשת לאופטומטריסט המטפל לבדיקה ולשקול מעבר לעדשות מסוג אחר.

שלום רב, אשמח מאוד לעזרה…..אני בת 39, ובבסיס (גיל צעיר) העיניים שלי היו תמיד יבשות מהרגיל, ולכן שמתי עדשות עם מרכיבי לחות חזקים יותר. לפני כחצי שנה, פעם ראשונה כשהייתי עם עדשות בים העיניים לפתע- החלו לצרוב, לא יכולתי להסתכל בשמש. הסרתי במהירות את העדשות, והצריבה נמשכה כך זמן מה, ולאחר מכן נהיה יובש בעיניים, בעיקר בבקרים. רופאת עיניים נתנה לי רלסטט וטיפות סיסטיין. היא מרה שיש לי יובש (אם איני טועה) מתחת לעפעפיים. וכעת לשאלותי :) 1. העיניים במצב טוב יותר בהרבה. אך עדיין יש חוסר נעימות עם העדשות שלי.האם עדשות יומיות מיטיבות (ומומלצות)יותר עם עין יבשה מאשר דו שבועי או משהו אחר? ואיזה סוג? האם שמעת על עדשת מגע סקלרלית? והאם זה מתאים לי? 2. ראיתי המלצות על ניתוח לייזר למישהו עם עיניים יבשות. אך הרופאה שלי אמרה לי כי למי שיש בעייה כמו שלי ל מומלץ הניתוח כי היובש יוקצן לרמת פגיעה קשה באיכות החיים. מהי גישתך? תודה רבה מראש על הסבלנות!!!

שלום מינה, 1. אילו עדשות מגע את מרכיבה כרגע? אם עד כה לא השתמשת בעדשות מגע חודשיות סיליקון הידרוג'ל, התייעצי עם האופטומטריסט שלך לגבי עדשות אלו. עדשות סיליקון הידרוג'ל מונעות התאדות מהירה של דמעות ובכך שומרות על משטח הדמעות בעין. כמו כן את יכולה להתייעץ עם האופטומטריסט לגבי עדשות קשות. עדשות סקלרליות בדרך כלל מותאמות לאנשים עם קרניות מעוותות ובמצבי יובש קיצוניים, את יכולה לברר האם עדשות אלו מתאימות לך בבדיקה אצל האופטומטריסט. 2. ישנה עליה ברמת היובש בחודשים הראשונים לאחר ניתוח לייזר. אם את מעוניינת בניתוח, גשי להתייעצות/בדיקת התאמה אצל רופא עיניים מומחה בניתוחי תישבורת כדי לאמת האם את מתאימה לניתוח או לא.

עברתי להשתמש בעדשות סילוקון הידרוג'ל בהוראת האופטומטריסט שלי עקב יובש בעיניים. אולם העדשות מציקות לי ואפילו יותר. האם עצתו הייתה נכונה לי ומדוע הם פחות נח לי?

בנוגע לשאלתך אכן עדשות סיליקון הידרוג'ל מעבירות יותר חמצן אך לעיתים נדרשת תקופת הסתגלות לחומר גלם החדש (אפקט הריבאונד)וע"כ לא הייתי מרים ידיים על ההתחלה ומנסה לפחות שבועיים שלושה ויש סיכוי סביר שלאחר תקופה זו תחוש הרבה יותר בנוח עם העדשות האלו.

שלום, אני מרכיב עדשות מגע כ-13 שנים לפני מספר חודשים ניסיתי לעבור לעדשות מגע מסיליקון הידרוג'ל והשתמשתי בתמיסות על בסיס מי חמצן (aosept plus) אך היתה לי רגישות באחת העיניים והייתי מרגיש צריבה באיזור מסוים בעין זאת. לאחר מכן נתנו לי להשתמש בתמיסות (ever clear) והיה איתם אותו סיפור. לאחר מכן האופטמטריסט הביא לי תמיסות synergi (התמיסות לא על בסיס מי חמצן) ואני מרגיש איתם מצויין ולא מרגיש שום צריבה או הפרעה. השאלה שלי האם ניתן להשתמש בתמיסות synergi עם עדשות מגע מסיליקון הידרוג'ל או שאני חייב ניקוי עם תמיסות על בסיס מי חמצן?

שלום, תמיסת סינרג'י תהיה טובה , רק תקפיד לנקות את העדשות כל יום , עם התמיסה , לפני שאתה מניח אותן במחסנית להשרייה. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט מוסמך - B.SC 50% הנחה למשקפי ראייה ושמש לחברי הפורום http://www.dr-optica.co.il -- ד"ר אופטיקה -- כצנלסון 40 גבעתיים 03-5733111 התאמת כל סוגי עדשות-המגע, משקפי-ראייה במספרים גבוהים ומולטיפוקלים מתקדמים