ניתוח חיגור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הבזקי אור בעיניים: מה לעשות?

קוראים ו"זבובים" עפים לכם בעיניים? מסתכלים על הנוף וסובלים מהבזקי אור? ייתכן שמדובר בבעיה ברשתית העין (היפרדות גוף הזגוגית או קרע). מדריך לאבחון ולטיפול הבזקי אור בשדה הראייה מופיעים כמעין "ברקים" בזווית העין לפרק זמן של שניות - לעתים במעבר מאור לחושך. הסיבות להופעת הבזקי האור בשדה הראייה מגוונות: בעיות ומחלות של רשתית העין, חבלה כתוצאה מטראומה לעין בעקבות מכה ישירה או כתופעה הקשורה למיגרנה של העין. במקרה של מיגרנה, יימשכו ההבזקים בדרך כלל מספר דקות, ולעתים יופיעו כזיגזגים ובצבעים.כאשר הבזקי האור קשורים לבעיה ברשתית העין, הם נגרמים כתוצאה ממשיכה של זגוגית העין שמחוברת לרשתית. זגוגית העין (Vitreous) היא חומר שקוף המורכב מג'ל, דרכה עוברות קרני האור אל הרשתית (Retina). רשתית העין היא רקמה עצבית הרגישה לאור, הבנויה מתאים קולטי אור, הממירים את קרני האור לאותות חשמליים והמועברים למוח לצורך עיבוד התמונה, דרך עצב הראייה. ככל שאנו מתבגרים,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח חיגור

אוקולופלסטיקה - תמונת המחשה
אוקולופלסטיקה הדמעות אינן מפסיקות לרדת? דמעת יתר מלווה ברוב המקרים במוגלה, צריבה ולעתים אף מורסה וכאב...
בעיות ברשתית העין - תמונת המחשה
בעיות ברשתית העין מחקר חדש קובע כי ישראל מובילה בעולם בצמצום היקף מקרי העיוורון, על רקע מחלות, בכ-50% במה...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים קוצר ראייה, המכונה גם מיופיה, הוא ליקוי ראייה הגורם לטשטוש הראייה למרחק. הגורמים לקוצר...
ללמוד עוד על ניתוח חיגור
הבזקי אור בעיניים: מה לעשות?-תמונה

קוראים ו"זבובים" עפים לכם בעיניים? מסתכלים על הנוף וסובלים...

מאת: ד"ר ריטה...
07/12/2016
היפרדות רשתית: מהם "זבובים" בעיניים?-תמונה

הבזקי אור, נקודות חדשות הצפות מול העין או מסך/וילון המכסה...

מאת:~~ ד"ר נדב...
05/02/2013
מהי היפרדות רשתית וכיצד מטפלים בה?-תמונה

רואה ואינו נראה: אם יש לכם הבזקי אור או נקודות בראיה, יתכן...

מאת:~~ ד"ר נדב...
28/12/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח חיגור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח חיגור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כשבועיים וחצי עברתי ניתוח ויטרקטומי בעקבות הפרדות רשתית, בועת הגז כבר התפוגגה לגמרי (רופאת עיניים אישרה שכך) אך שמתי לב לשינוי משמעותי בראייה. קודם ראיתי בעין זאת היטב לרחוק (6/6) ונדרשו לי משקפיים לקריאה (פלוס 1.5 בערך) ועכשיו אני יכולה לקרוא בעין זאת ללא משקפיים, אבל אני לא רואה טוב למרחק. האם יתכן שינוי כזה בעקבות ויטרקטומי? האם הראיה למרחק יכולה עוד להתחדד בהמשך? יצויין שעברתי לאסיק לפני 18 שנים.

ויטרקטומי לא אמור לשנות את המספר. אם במקרה בוצע לך בנוסף גם ניתוח חיגור (BUCKLE) - זה מסביר את התופעה. הסבר נוסף לשינוי במספר עשוי להיות בשל התפתחות קטרקט - אך שבועיים וחצי זה מאד מהר... בברכה - ד"ר הלל גרייפנר מומחה לניתוחי רשתית - זגוגית וקטרקט (vitreo-retinal & cataract surgery) קביעת תור לייעוץ: 3122* (ירושלים) מרפאה: 08-9760247 (מודיעין עילית)) דוא"ל: hgclinic@gmail.com תיאום ניתוחים - 052-8109680

עברתי 4 ניתוחים עקב הפרדות רשתית כולל חיגור שגרם להצמדותה ,אבל בניתוח האחרון שהיה משולב קטרקט והוצאת שמן סיליקון .התגלה לאחר שבועיים חור מוקולרי.הומלץ לי על ניתוח נוסף.וגם על לייזר מוקולרי.האם יש אפשרות לתקן את החור ללא ניתוח?או לראות יותר טוב בעזרת לייזר ?מה האופציות הנוספות ?תודה .

ניתוח. לפי התיאור - לא בהכרח שתהיה ראיה טובה יותר, אך חשוב לנתח על מנת לשמר את שיירי הראיה - ואת העין

שלום, אני בן 30 ולפני כשלושה חודשים החלו לי ברקים בעין ופניתי לרופא שאבחן היפרדות רשתית ושלושה חורים. עברתי ניתוח חיגור לפני כחודשיים ועדיין נותרו נוזלים הצמודים לבקל ונכתב כי מוגבלים. בנוסף, נאמר לי כי יכול להיות שהנוזלים לא ייספגו כלל ושאפשר לחיות כך ובמידת הצורך יגבילו אותם בלייזר האם ייתכן? יש לציין כי הברקים בעין עדיין קיימים ותדירותם עלתה וכן החלו גם באזורים חדשים בעין.האם הניתוח יכול לגרום יותר נזק ולכן אני מרגיש כך? יש לציין כי פניתי לחוות דעת נוספת ולאחר בדיקה עם עדשה שהוכנסה לתוך העין הוא איבחן כי גילה עוד היפרדות קטנה עם חרירים באזור אחר בעין ושהנוזל הנותר עלול להגיע למרכז העין ולכן ממליץ על ויטרקטומי. לעומת זאת בביקורת האחרונה הרופא המנתח אמר כי הניתוח מחלים יפה (בדיקה עם עדשה חיצונית ולא פנימית כמו הרופא בחוות הדעת הנוספת). האם אבחנה של רופאים יכולה להיות כה שונה בעקבות שימוש במכשור שונה? תודה מראש!

המכשור לא קובע את תוצאות הבדיקה. זו פשוט טכניקה שונה. כדאי ליידע את הרופא המנתח על החשד להפרדות נוספת.. כמובן שאם יש התקדמות - כדאי לבצע ניתוח נוסף, ע"פ שיקול הדעת של הרופא המנתח.

עברתי ניתוח רישתית עם מילוי גז. יום אחר הניתוח העין המנותחת פוזלת למרכז. האם זאת תופעה מוכרת? חולפת מהר? צריך טיול?

תופעה מאד לא מוכרת.... האם בוצע חיגור חיצוני ? האם בילדות היתה לך פזילה?

תודה על המענה. לא בוצע חיגור חיצוני. לא היתה פזילה בילדות. הרופא המנתח מדבר על פזילה סמויה שיצאה החוצה וכנראה תתוקן כשהגז יספג והעין תחזור לראות כרגיל.