ניתוח פטריגיום: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פטריגיום: זהירות מהשמש בעיניים

מתמכרים לשמש הנעימה? כדאי שתיזהרו לא רק מסרטן העור, אלא גם מפטריגיום (תבלול) - מחלה ניוונית כרונית של הלחמית, המושפעת מחשיפה ממושכת לקרינת UV פטריגיום (Pterygium) - ובעברית תבלול - הוא נגע נפוץ בעין, בקרב אנשים הגרים בארצות שטופות שמש כמו ישראל. פטריגיום היא מחלה ניוונית כרונית של הלחמית (לובן העין), המתבטאת בצמיחה הדרגתית של רקמה מרובת כלי דם - מהלחמית אל הקרנית. בישראל המחלה מתרחשת בקרב 1 מ-10 ישראלים, בגילאים 20 עד 70. שוטרים, חיילים, נהגים, פועלי בניין ואלה המכורים לים - מצויים בסיכון גבוה יותר. באוסטרליה, טיבט ומונגוליה ובארצות הקרובות לקו המשווה ומאופיינות במזג אוויר חם, יבש ומאובק, שיעור התופעה מאמיר - ונע בין 15 לבין 18 אחוזים. ככל שמצפינים מהקו המשווה, לארצות צפון אירופה, השכיחות צונחת לכ-3%. מה גורם לפטריגיום?חשיפה ממושכת לקרינת UV היא הגורם העיקרי להתפתחות הפטריגיום. מחקרים הראו שקרני האור מתמקדות באיזור קטן,...
ללמוד עוד על ניתוח פטריגיום
פטריגיום: זהירות מהשמש בעיניים-תמונה

מתמכרים לשמש הנעימה? כדאי שתיזהרו לא רק מסרטן העור, אלא גם...

מאת: פרופ' סלומון...
28/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח פטריגיום?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח פטריגיום: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני עתיד לעבור ניתוח להסרת פטריגיום והוסבר לי שיש שתי חלופות - בהרדמה מלאה או בערות מלאה שאז באפשרות לקחת תרופת הרגעה כמו ואליום. מה הפרקטיקה המקובלת והמומלצת ? תודה מראש!

בוודאי שהרדמה מקומית. זה ניתוח קל. לא כואב. חבל לעשות הרדמה כללית. זה ממש לא סביר.

הסיבה להתלבטות היא שהוסבר לי שבניגוד לניתוח לייזר שעברתי בעבר, שנערך כשהפציינט יושב בנוחות וידיו ורגליו חופשיות, כאן מדובר בניתוח שנערך כשהפציינט שוכב על מיטת הניתוחים, כשידיו ורגליו מקובעים או ללא תנועה בצורה שדומה יותר לניתוח מלא. האם כך אכן מקובל בכל מקום ?

כבר עניתי לשאלה זו

אני עתיד לעבור ניתוח להסרת פטריגיום והוסבר לי שיש שתי חלופות - בהרדמה מלאה או בערות מלאה שאז באפשרות לקחת תרופת הרגעה כמו ואליום. מה הפרקטיקה המקובלת והמומלצת ? תודה מראש!

הי דניאל כמובן שכל מקרה לגופו...אבל רוב הניתוחים האלה מבוצעים בהרדמה מקומית. בהצלחה

תודה על התשובה המהירה. בעבר עברתי ניתוח לייזר שנערך כשאני יושב על כורסא נוחה. הוסבר לי שכאן ההליך יהיה דומה יותר לניתוח רגיל - שכיבה על מיטה עם הגבלת תנועה וכיו"ב. האם כל הניתוחים שמבוצעים בהרדמה מקומית נערכים כך ?

iconmenu שאל את הרופא חנות האפליקציות של גוגלחנות אפליקציות של אפלהתקן אפליקציהנגישות דף הביתפורומיםמגזיןחפש רופאחפש מרפאהמחשבונים +חיפוש מהיר יש שאלה?שאל שאלה פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים אודות הפורוםאודות פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים פורום רפואת עיניים מנוהל על ידי ד"ר אלדד אדלר, מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, המשמש כמנהל שירות הקטרקט ורופא בכיר במחלקת העיניים של המרכז הרפואי העמק בעפולה. במסגרת הפורום ניתן לפנות אל ד"ר אדלר בנושאים רבים הקשורים לרפואת עיניים, ביניהם ניתוחי קטרקט, השתלות קרנית, הסרת פטריגיום, דלקות ... קרא עוד... מנהלי פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים ד"ר אלדד אדלר ד"ר אלדד אדלר מומחה לרפואת עיניים ומנתח. ניתוחי קטרקט, מחלות וניתוחי קרנית וניתוחי לייזר להסרת משקפיים. ד"ר אלדד אדלר הינו מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, בעל התמחות על בקרנית וקטרקט. ד"ר אדלר הינו מנהל שירות הקטרקט במרכז הרפואי העמק, עפולה. את לימודיו סיים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אבי... שאלה חדשה לדף כל הפורומים כותרת מאת תאריך פענוח תוצאות בדיקת עיניים - סיבה לבעיה? דן 03/10 18:36 שלום ד"ר, אני בן 25, בעל צלינדר וקוצר ראיה myopia, מרכיב משקפיים מחטיבת הביניים. ביקרתי אצל רופא עיניים לבדיקת סיבה לירידה באיכות הראיה, הילות וקרניים סביב פנסים (לפי מחקר קטן שעשיתי ברשת זו תופעה של קטרקט - שאצלי עפ הרופא אין) וגופים צפים בעין. הבדיקה כללה הרחבת אישונים. הרופא אמר שכנראה הסיבה לירידה באיכות הראיה זה גדילת מספר המשקפיים ולא יותר מכך. האם תוכל לחוות את דעתך בעניין? להלן התוצאות של שתי העיניים: עפעפיים - תקין לחמית - שקטה קרנית - שקופה לשכה קדמית - עמוקה ושקטה לחץ - applantion 14 mm hg קשתית - normal אישון - rrr no apd עדשה - זכה זגוגית - floaters רשתית - שטוחה. מקולה תקינה. עצב הראיה בגדר הנורמה.

יכולות להיות סיבות שונות כולל גם הפלואטרים (הגופים הצפים בזגוגית) או יובש למשל. מה שכן ברור הוא שבגיל המבוגר לא צריך להיות שינוי משמעותי במספר במשקפיים אלא אם מתפתח קטרקט. בהתחלת הדרך לפעמים לא רואים את הקטרקט אבל השינוי במספר מרמז ע״כ שזה כנראה מתחיל.

אני אמורה לעבור ניתוח להורדת פיטגריום בהדבקה. כמה זמן לאחר הניתוח אני יכולה לעשות ניתוח עפעפיים?

אסתר שלום, ניתוח הסרת גידול מפני שטח העין דומה מאוד לניתוח הסרת פטריגיום. בשני סוגי ניתוחים דומים אלו אני משתמש בתפרים ולא בהדבקה. תצטרכי לשאול את המנתח/ת שלך