צילום עיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עדשות: לא רק לשיפור הראייה

עדשות מגע לא משמשות רק לשיפור הראייה, אלא גם לתיקון ליקויים אסתטיים ופיזיולוגיים בעיניים. סובלים מאסימטריה בין העיניים? פזילה? כדאי לחשוב על עדשות מתקנות ליקויים אסתטיים בעיניים עלולים להיות מולדים או להיגרם כתוצאה מתאונה או מחלה עינית.איריס בת ה-25 נולדה עם ליקוי משולב בעין שמאל - גם פזילה וגם גלגל עין קטן פי 3 בהשוואה לעין ימין, אשר מתבטא בקרנית קטנה. במקרה זה, בנוסף לבעיה בראייה, מתלווה לליקוי בעין גם בעיה אסתטית, אשר גרמה לאיריס לחוסר ביטחון ולקשיים חברתיים ורגשיים. לאיריס הותאמה עדשת מגע מיוחדת, בצבע זהה לעין בעלת המראה התקין ועם גלגל עין מצויר בקוטר של 10 מ"מ, על פי הגודל של העין הבריאה. באופן זה, גלגל העין בעדשת המגע כיסה גם את הפזילה, כך שלאחר התאמת העדשה, מי שפוגש באיריס בפעם הראשונה לא יכול להבחין בלקות בעין.אצל דני, נער בן 16 שנולד לבקן, הבעיה בעיניים הייתה תפקודית. דני סובל מרוחק ראייה וצילינדר גבוה בשתי העיניים. בנוסף,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לצילום עיניים

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
רטינופתיה סוכרתית - תמונת המחשה
רטינופתיה סוכרתית אחד מכל ארבעה חולי סוכרת צפוי לסבול מרטינופתיה סוכרתית, העלולה להסתיים בעיוורון. חשוב ל...
ללמוד עוד על צילום עיניים
כתוב בעור: איך מסירים קעקוע-תמונה

בעבר זה היה הליך לא נעים שהותיר צלקת מכוערת, אבל היום,...

מאת: אביגדור...
02/04/2013
עדשות: לא רק לשיפור הראייה-תמונה

עדשות מגע לא משמשות רק לשיפור הראייה, אלא גם לתיקון ליקויים...

מאת: המרכז הרפואי...
28/01/2015
הסרת משקפיים בלייזר: כבר 30 שנה-תמונה

קשה להאמין, אבל הניתוח להסרת משקפיים בלייזר חוגג שלושה...

מאת: המרכז הרפואי...
09/04/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצילום עיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צילום עיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, ברצוני לדעת האם ואיפה ניתן לעשות קורס המלמד איך עושים צילום FA? בארץ או בחול. תודה רבה

מצטער - לא יודע

שלום, ברצוני לדעת האם ואיפה יש קורס שמלמד איך עושים צילום FA. בארץ או בחול. תודה רבה,

לילי שלום רב, הדרך ללמוד של שיטת צילום FA, היא לעבור לימודי טכנאות רפואית ולהשתלב ביחידת צילום הרשתית של כל בי"ח ציבורי מרכזי, או ביחידת צילום רשתית של מכון מור בני ברק. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

אני בן 66.בעין שמאל אני רואה מן מסך שחור. עברתי המון זריקות של אבסטין אבל זה לא הועיל לי. בנוסף גם זריקת קנלוג ולוסטניס שגם לא עזרו. עשיתי במכון מור צילום עיניים פלורסצאין. לגבי עין ימין אובחן - סימני חציית עורק וריד (AV CROSSING)ומוקדים קטנים של שינויי RPE נזאלית לדיסקה, לגבי עין שמאל אובחן - צביעה מגורגרת פרימקולרית היפר-פלואורסנטית, עם דלף מאוחר בעיקר בחלק העליון מתאים ל-occult CNV וסימני חציית עורק וריד (AV CROSSING). כמו כן, ביצעתי גם צילום ICG שם אובחן לגבי עין ימין - מוקדים היפו-פלואורסנטיים מקולריים קטנים, ללא דלף ומוקדים היפר-פלואורסנטיים קטנים סופריורית לדיסקה, לגבי עין שמאל - צביעה מגוגרגרת היפר-פלואורסנטית מקולרית, מתגברת בצילומים מאוחרים - מתאים ל-CNV ומוקדים של שינויי RPE נזאלית לדיסקה. רציתי לדעת האם יש טיפול שעשוי להועיל לי מלבד זריקות אבסטין שנראה שאינן עוזרות ובכלל מה לדעתך ניתן לעשות. תודה מראש, שמאי

הטיפול היחיד שניתן לעשות הוא זריקות מסוגים שונים, יש להקפיד על מתן הזריקות משום שזה הדבר היחיד שאמור לשמר או לשפר את מצב העין.

בוקר טוב. אני סובלת מסוכרת סוג 1 כבר 48 שנה. אתמול בצעתי בדיקת צילום עין ימין ושמאל עם הזרקה תוך ורידית של פלורסצאין 10% בכמות של כ-3-5 סמ"ק. התוצאות: עין ימין: מספר אזורי CAPILLARY DROPTOUT סביב ה-FAZ, עדות לדלף דיפוזי עדין ביותר סביב המקולה בשלבים המאוחרים. MAs פזורות בהיקף. בהיקף הרחוק, בטמפורלי יותר מאשר בנזאלי, אזורי CNP נרחבים עם BEADING ודלף מדפנות כלי הדם. עין שמאל: בגבול ה-FAZ מספר MAs הדולפות מעט בשלבים המאוחרים. בהיקף הרחוק, מספר אזורי CNP עם מעט BEADING ודלף מדפנות כלי הדם. שאלתי: מה פירוש התוצאות ומה הטיפול המקובל. יש לי תור לרופאת עיניים בעוד שבועיים, אך רציתי לדעת קודם למה עלי לצפות. תודה רבה.

שושי שלום רב, תוצאות בדיקת צילום הרשתית עם חומר ניגוד מסוג פלואורסציין מצביעות על פגיעה של מחלת הסכרת בכלי הדם הקטנים של הרשתית המרכזית. דרוש צילום נוסף מסוג OCT כדי לבדוק האם קיימ בצקת במקום ואז להחליט על שיטת הטיפול בדלף מכלי הדם במרכז הרישתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.