משקפיים עם עדשה אחת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למשקפיים עם עדשה אחת

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
משקפי ראייה - תמונת המחשה
משקפי ראייה עדשות מולטיפוקל, עדשות עם מוקד משתנה, מותאם לכל מצב, משפרות את איכות החיים של המשתמשים...
לקות ראייה - תמונת המחשה
לקות ראייה גלאוקומה איננה מחלה הפוקדת מבוגרים בלבד - גם ילדים עלולים לסבול ממנה. אבחון מוקדם עשוי...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשקפיים עם עדשה אחת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משקפיים עם עדשה אחת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום.האם כדאי או בריא לעשות משקפיים עם עדשה אחת לרחוק והשנייה למחשב.אני לא מסתדר עם מולטי פוקל כי אינני זקוק למשקפיים לקריאה כך שעם משקפיים כמו שציינתי קודם אבל עדשות קצרות נשאר לי מקום בתחתית העדשות לקריאה.תודה ושנה טובה

שלום שלמה, ניתן לעשות זאת, זה נקרא mono visio ויש אנשים שמסתדרים עם זה. יתכן שבהתחלה יידרש זמן הסתגלות.

ביום שלישי 28/12 עשיתי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר . הניתוח נעשה כשעין שמאל אמורה לראות לרחוק ועין ימין לקרוב. ישר לאחר הניתוח הרגשתי שמשהו לא תקין בעין שמאל ונכנסתי בחזרה לרופא שאמר שמכיוון שבעין הראשונה (עין ימין) הרגשתי את התהליך. אז בעין שמאל הוא שם יותר טיפות הרדמה. מה שגרם לפצע/צריבה בעין. לקח כמה ימים לייצב את הפילם בתוך העין כי לדבריו שכבת האפיתל התקלפה לגמרה וצריכה להבנות מחדש. בהתחלה חשב שייקח שבוע בערך להתפתח, אבל מסתבר שזה לוקח יותר. לבינתיים שם לי עדשה בעין ימין בכדי שאוכל לראות לרחוק שאוכל לנהוג ולראות טלוויזיה. וכתוצאה אני לא יכולה לקרוא בעין הזו כי עכשיו יש עדשה. בעין שמאל אני רואה מטושטש. ובעצם לא יכולה לתפקד עם העין הזו. נמצאת כל יומיים אצל הרופא למעקב החלמה של העין. לפני כמה ימים אמר לי שבערך 70% אחוז מהאפיתל נוצר מחדש, אבל זה עוד ייקח זמן. תהליך ההחלמה הוא איטי, אבל לדבריו בסוף זה יסתדר. בינתיים מכיון שזה מתארך ביקשתי מרשם לעין ימין למשקפיים כי העדשה בעין מאוד מפריעה לי וקשה לי לקרוא איתה ולנהוג איתה. אז הפתרון לטווח הקצר הוא משקפיים עם עדשה אחת. השאלה עם הזמן הזה הוא סביר, והאם כדאי לי ללכת להיבדק אצל מי שהוא נוסף.

שלום רב, לעתים לאחר שהאפיתל התקלף זמן ההחלמה אורך מספר שבועות. תודה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום. אני בן 44 ולאחרונה נאלצתי לעבור ניתוח קטרקט בעין שמאל בלבד. (בעין ימין עדיין אין קטרקט המצריך ניתוח). מאחר ועקב הניתוח הוקטן גם המספר בעין שמאל ומאידך איבדתי לחלוטין את יכולת האקומודציה בעין שמאל (עין ימין עדיין אקומודטיבית באופן חלקי), נוצר לי מצב של הפרשי מספרים גדולי בין עין ימין לשמאל כמו גם "אדישנים" שונים בין שני העיניים. בנקודת זמן זו, יש לי באופן זמני 3 זוגות משקפיים למרחקים שונים: לרחוק: ימין - מינוס 3.50 שמאל - מינוס 1.00 למחשב: ימין - מינוס 3.5 שמאל - פלוס 0.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. לקריאה קרובה: ימין - מינוס 2.5 שמאל - פלוס 1.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. זהו כמובן לא פתרון ארוך טווח. השאלה שלי האם ניתן להתאים משקפי מולטיפוקל אפקטיביים בתנאים אלו, של פער במספרים ופער באדישנים בין שני העיניים. אולי כדאי לקחת משקפיים לרחוק מצד אחד, ומצד שני משקפי "אופיס" שישלבו בין משקפי המחשב ושמקפי הקריאה. כל עצה תתקבל בברכה.

משה שלום, אפשר לעשות משקפיים עם עדשה אחת מולטיפוקל והשנייה חד-מוקדית, רק שיהיה לך קשה יותר להסתגלות. במידה ולא תסתגל, רוב החנויות נותנות אחריות להסתגלות. באותה מידה ניתן לעשות עדשה מגע אחת חד-מוקדית והשנייה מולטיפוקל שזה עדיף. אופצייה אחרת היא לעשות עדשות מגע לפי העיקרון של monovision; ז"א עין אחד תראה טוב לרחוק והשנייה תראה טוב לקריאה. בכל אופציה שתבחר יהיה דרוש זמן הסתגלות, ויכול להיות גם שזה לא יתאים לך.

שלום, האם קיימת אפשרות להרכיב משקפיים עם עדשה אחת לראיה ממרחק והעדשה השניה לקריאה, וזאת במקום משקפי מולטיפוקל? תודה.

שלום נילךי, תיאורטית , זה אפשרי. מעשית , תגרם לך אי-נוחות משמעותית בראייה , וראיית התלת ממיד שלך תיפגע מאוד, כמו תפיסת המרחב. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט מוסמך - B.SC ======================================= 50% הנחה למשקפי ראייה ושמש לחברי הפורום ======================================= http://www.dr-optica.co.il -- ד"ר אופטיקה -- כצנלסון 40 גבעתיים 03-5733111 התאמת כל סוגי עדשות-המגע, משקפי-ראייה במספרים גבוהים ומולטיפוקלים מתקדמים =======================================