משקפיים עם עדשה אחת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשקפיים עם עדשה אחת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משקפיים עם עדשה אחת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום.האם כדאי או בריא לעשות משקפיים עם עדשה אחת לרחוק והשנייה למחשב.אני לא מסתדר עם מולטי פוקל כי אינני זקוק למשקפיים לקריאה כך שעם משקפיים כמו שציינתי קודם אבל עדשות קצרות נשאר לי מקום בתחתית העדשות לקריאה.תודה ושנה טובה

שלום שלמה, ניתן לעשות זאת, זה נקרא mono visio ויש אנשים שמסתדרים עם זה. יתכן שבהתחלה יידרש זמן הסתגלות.

מגיל מאוד צעיר היו לי משקפיים עם מספר פלוס, לראייה מקרוב. עם השנים המספר ירד (בעין אחת בעיקר) עד שלבסוף נשארתי עם עין אחת 0 ועין אחת 3+ (יש שמכנים אותה עצלה). הרופא עיניים אמר לי שאין צורך להרכיב יותר את המשקפיים. לפני כשנה התחלתי לא לראות טוב בעין הטובה שלי, ולאחר בדיקה נאמר לי שבעין ימין יש לי עכשיו -1 ובעין שמאל +3. פה מתחילה הבעיה. רופא העיניים טען שאם ארכיב משקפיים עם עדשה אחת פחוס ועדשה אחת מינוס זה יפגע לי בראייה ובמוח, שיקבל כל הזמן תמונה כפולה (אחת מכל עין) במקום תמונה אחת מאוחדת. אך אני לא רואה טוב ואני משתגע כבר כל פעם להחליף עיניים, כל פעם לעצום אחת כדי שאראה טוב בשנייה, לקרוב או לרחוק. בנוסף יש לי לא מעט כאבי ראש ועייפות בחודשים האחרונים, אני חושש שזה בגלל זה (לאחר שלא נמצאה שום סיבה בבדיקות דם ובבדיקות שגרתיות אחרות לכאבים). אשמח לעצה מה לעשות, כן משקפיים או לא, ומה מומלץ,האם כאבי הראש יכולים להיות בגלל הראייה? תודה!! יעקב

שלום יעקב, האם ניסית להרכיב משקפים עם המרשם החדש? אם כן וזה גרם לך לתחושה לא נעימה ולראייה כפולה אמליץ לך לנסות להרכיב עדשות מגע, זה מבטל את אפקט גודל הדמות שנוצר כתוצאה מהבדלים גדולים במספרים של שתי העיניים.

ביום שלישי 28/12 עשיתי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר . הניתוח נעשה כשעין שמאל אמורה לראות לרחוק ועין ימין לקרוב. ישר לאחר הניתוח הרגשתי שמשהו לא תקין בעין שמאל ונכנסתי בחזרה לרופא שאמר שמכיוון שבעין הראשונה (עין ימין) הרגשתי את התהליך. אז בעין שמאל הוא שם יותר טיפות הרדמה. מה שגרם לפצע/צריבה בעין. לקח כמה ימים לייצב את הפילם בתוך העין כי לדבריו שכבת האפיתל התקלפה לגמרה וצריכה להבנות מחדש. בהתחלה חשב שייקח שבוע בערך להתפתח, אבל מסתבר שזה לוקח יותר. לבינתיים שם לי עדשה בעין ימין בכדי שאוכל לראות לרחוק שאוכל לנהוג ולראות טלוויזיה. וכתוצאה אני לא יכולה לקרוא בעין הזו כי עכשיו יש עדשה. בעין שמאל אני רואה מטושטש. ובעצם לא יכולה לתפקד עם העין הזו. נמצאת כל יומיים אצל הרופא למעקב החלמה של העין. לפני כמה ימים אמר לי שבערך 70% אחוז מהאפיתל נוצר מחדש, אבל זה עוד ייקח זמן. תהליך ההחלמה הוא איטי, אבל לדבריו בסוף זה יסתדר. בינתיים מכיון שזה מתארך ביקשתי מרשם לעין ימין למשקפיים כי העדשה בעין מאוד מפריעה לי וקשה לי לקרוא איתה ולנהוג איתה. אז הפתרון לטווח הקצר הוא משקפיים עם עדשה אחת. השאלה עם הזמן הזה הוא סביר, והאם כדאי לי ללכת להיבדק אצל מי שהוא נוסף.

שלום רב, לעתים לאחר שהאפיתל התקלף זמן ההחלמה אורך מספר שבועות. תודה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום. אני בן 44 ולאחרונה נאלצתי לעבור ניתוח קטרקט בעין שמאל בלבד. (בעין ימין עדיין אין קטרקט המצריך ניתוח). מאחר ועקב הניתוח הוקטן גם המספר בעין שמאל ומאידך איבדתי לחלוטין את יכולת האקומודציה בעין שמאל (עין ימין עדיין אקומודטיבית באופן חלקי), נוצר לי מצב של הפרשי מספרים גדולי בין עין ימין לשמאל כמו גם "אדישנים" שונים בין שני העיניים. בנקודת זמן זו, יש לי באופן זמני 3 זוגות משקפיים למרחקים שונים: לרחוק: ימין - מינוס 3.50 שמאל - מינוס 1.00 למחשב: ימין - מינוס 3.5 שמאל - פלוס 0.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. לקריאה קרובה: ימין - מינוס 2.5 שמאל - פלוס 1.25 צילינדר מינוס 0.50 ב - 9 מעלות. זהו כמובן לא פתרון ארוך טווח. השאלה שלי האם ניתן להתאים משקפי מולטיפוקל אפקטיביים בתנאים אלו, של פער במספרים ופער באדישנים בין שני העיניים. אולי כדאי לקחת משקפיים לרחוק מצד אחד, ומצד שני משקפי "אופיס" שישלבו בין משקפי המחשב ושמקפי הקריאה. כל עצה תתקבל בברכה.

משה שלום, אפשר לעשות משקפיים עם עדשה אחת מולטיפוקל והשנייה חד-מוקדית, רק שיהיה לך קשה יותר להסתגלות. במידה ולא תסתגל, רוב החנויות נותנות אחריות להסתגלות. באותה מידה ניתן לעשות עדשה מגע אחת חד-מוקדית והשנייה מולטיפוקל שזה עדיף. אופצייה אחרת היא לעשות עדשות מגע לפי העיקרון של monovision; ז"א עין אחד תראה טוב לרחוק והשנייה תראה טוב לקריאה. בכל אופציה שתבחר יהיה דרוש זמן הסתגלות, ויכול להיות גם שזה לא יתאים לך.