מבחן אישיהארה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עיוורון צבעים: גורמים וסימפטומים

עיוורון צבעים הוא תורשתי, אך עשוי להופיע בעקבות פגיעה בעצב הראייה, ברשתית או במוח. כאשר עיוורון הצבעים מופיע בעקבות פגיעה דלקתית בעצב הראייה, ניתן לטפל בו עיוורון צבעים הינו סוג של ליקוי ראייה, שבו יש לאדם יכולת מוגבלת (או חוסר יכולת מוחלטת) להבחין בין צבעים שונים, בעין אחת או בשתי העיניים. מרבית הסובלים מעיוורון צבעים סובלים מעיוורון צבעים חלקי, הגורם לכך שהם מתקשים להבחין בצבעים מסוימים בתערובת מסוימת, לעומת צבעים אחרים. עיוורון צבעים מוחלט נדיר מאוד ומאפיין על ידי אבחנה במידת הכהות של הדברים, כך שלמעשה עיוור צבעים מוחלט רואה רק גוונים של אפור.מהם הגורמים לעיוורון צבעים? עיוורון צבעים יכול להיות מולד או נרכש, להופיע כליקוי העומד בפני עצמו, או כביטוי לבעיה אחרת ,כגון מחלה של עצב הראייה, בעיה ברשתית או פגיעה במח. רואים מטושטש. אילוסטרציה: שאטרסטוק תורשה - עיוורון צבעים גנטי מועבר בתורשה דרך כרומוזום...
ללמוד עוד על מבחן אישיהארה
עיוורון צבעים: גורמים וסימפטומים-תמונה

עיוורון צבעים הוא תורשתי, אך עשוי להופיע בעקבות פגיעה בעצב...

מאת: ד"ר דותן שלמה
25/08/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למבחן אישיהארה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מבחן אישיהארה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לבני הורד הפרופיל הצבאי בגין "ליקוי משמעותי בראיית צבעים על סמך מבחן D15 חיובי". ברצוננו לערער על תוצאות מבחן זה. היכן באזור המרכז ניתן לבצע את מבחן D-15?

יש לשאול במרפאות העיניים בבתי החולים השונים, שם יש סיכוי שתהיה ערכת הבדיקה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

הייתי מעוניין לדעת מאיזה גיל ניתן לאבחן עיוורון צבעים בילדים. הילד שלי בן שנתיים ועדיין לא מצליח לזהות צבעים בצורה טובה. ההתפתחות הקוגנטיבית שלו טובה מאוד והוא אינו מתקשה בתחומים אחרים.

שלום תומר, אתה יכול להיות רגוע, רוב הילדים לא מבינים ומכירים צבעים בגיל שנתיים, אפילו בגיל 3 ו 4 ואחרי הם מתקשים לפעמים... מבטיח לך שעד הצבא הוא יכיר צבעים, אולי אפילו לפני... :-) . בכל מקרה אפשרי באופן מסויים לבדוק ראיית צבעים, יש לגשת לאופטומטריסט או רופא עיניים שיש לו את הציוד לכך. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט מוסמך - B.SC ------------------------------------ ד"ר אופטיקה כצנלסון 40 גבעתיים 03-5733111 התאמת כל סוגי עדשות-המגע, משקפי-ראייה במספרים גבוהים ומולטיפוקלים מתקדמים http://www.dr-optica.co.il ---------------------------------------------------------------------------------------

אתה מבטיח לו שעד הצבא הילד יזהה צבעים... מקצועי אתה מוכן להתחייב על 50,000-200,000 שקל על זה? מבטיח לך....

שלום, יש לי שאלה שמטרידה אותי... עשיתי מבחן עיוורון צבעים באינטרנט (מבחן אישהיריה או משהו כזה) ולא הצלחתי לראות את מרבית המספרים זה אומר שיש לי עיוורון צבעים? זה חשוב לי מכיוון שזה יכול להשפיע על הגעתי ליחידה מובחרת, אשמח לעזרה.

שלום, יש חשד גבוהה שיש לך עיוורון צבעים עלייך להבדק במרפאת עיניים של קופת חולים שם יש טסט מיוחד לעיוורון צבעים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.