דלקת פפילות ענקיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דלקות עיניים: סוגים, תסמינים וסכנות

דלקת עיניים היא שם כללי למגוון דלקות של חלקי העין השונים. אילו סוגי דלקות עיניים קיימים? מהם התסמינים של הדלקות השונות? ואילו סכנות כרוכות בהזנחה של הדלקת? דלקת עיניים היא שם כללי למגוון דלקות של חלקי העין השונים, כגון העפעפיים, הלחמית, הקרנית ואף חלקי העין הפנימיים, ובהם הזגוגית והרשתית. בכל חלק בעין עלולה להתפתח דלקת זיהומית (חיידק, וירוס, פטריה וכו'), אלרגית או אוטואימונית (מחלות בהן הגוף תוקף את עצמו).מהם הסוגים השכיחים של דלקות עיניים? דלקת עפעפיים היא בעיה כרונית בבלוטות החלב, ליד הריסים. כאשר החלב צמיגי מדי, הבלוטות נסתמות - ומתרבים בהם חיידקים. הדבר עלול לגרום להפרשות, גירוד כרוני ודמעת. הטיפול העיקרי במצב זה הינו שמירה על היגיינה של העפעפיים, בעזרת ניקוי קבוע במגבונים, או בתכשירי ניקוי ייעודיים. במידת הצורך, מתווסף טיפול בטיפות או משחות אנטיביוטיות; ולעתים אף בנטילת אנטיביוטיקה, דרך הפה. דלקת לחמית הינה הזיהום השכיח ביותר....
ללמוד עוד על דלקת פפילות ענקיות
עיניים צורבות: אל תזניחו!-תמונה

צריבה בעיניים שאיננה חולפת מעצמה, היא תופעה שכיחה למדי...

מאת: פרופסור חבוט...
22/11/2017
דלקות עיניים: סוגים, תסמינים וסכנות-תמונה

דלקת עיניים היא שם כללי למגוון דלקות של חלקי העין השונים....

מאת: ד"ר שירי...
03/11/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת פפילות ענקיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת פפילות ענקיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני סובל כבר זמן רב, כשנה וחצי, מ GPC בעקבות עדשות. את האבחנה המקורית קיבלתי אצל אופטימטריסט ורופאי עיניים אישרו לי את האבחנה. לאחרונה עלה לי החשש שבערך באותו הזמן שבו התחילה להופיעה המחלה הזו נדבקתי בכלמידיה שלפי מה שאני מבין גם גורמת לפפילות בעפעפיים. האם יכול להיות שהאבחנה שניתנה לי הייתה שגויה ואני סובל מהפפילות בעקבות הכלמידיה או שיש הבדלים ברורים בין שתי המחלות כך שלא סביר שהרופאים התבלבלו?

שלום GPC נראית מאוד אופיינית כך שכשהיא מאובחנת - לא נראית סבירות גבוהה לטעות. לא ברור מאיפוא אבחנת הכלמידיה שלך... היית י מתייעץ עם מומחה לקטע קדמי בנושא זה. הרבה בריאות דר. שלו

שלום, אני סובל כבר זמן רב, כשנה וחצי, מ GPC בעקבות עדשות. את האבחנה המקורית קיבלתי אצל אופטימטריסט ורופאי עיניים אישרו לי את האבחנה. לאחרונה עלה לי החשש שבערך באותו הזמן שבו התחילה להופיעה המחלה הזו נדבקתי בכלמידיה שלפי מה שאני מבין גם גורמת לפפילות בעפעפיים. האם יכול להיות שהאבחנה שניתנה לי הייתה שגויה ואני סובל מהפפילות בעקבות הכלמידיה או שיש הבדלים ברורים בין שתי המחלות כך שלא סביר שהרופאים התבלבלו? בנוסף - האם יש בעיה לבצע ניתוח לייזר לתיקון הראיה עם GPC?

שלום ב, אין כל בעייה לבצע ניתוחי לייזר לשיפור הראייה בעקבות נוכחות GPC נהפוך הוא: זו אחת הסיבות השכיחות. בנושא בנשוא המבדלת בין אלרגיה לכלמידיה, פנה לרופא עיניים וקיים טיפול תרופתי שיפתור את גירוי הלחמית בעקבות כלמידיה. ב GPC בדרך כלל נתפרים במתן טיפות על בסיס סטרואידים. בברכה, ד"רעמי הירש.

שלום. לפני שלוש שנים ניסיתי עדשות מגע בפעם הראשונה בחיים, ובהתחלה ניסיתי חודשיות אחר כך יומיות. עם יומיות מסוג מסוים לא הלך לי בגלל שהעדשה הציקה לי בעין ואמרו לי שיש לי גבשושיות בעפעף ושזה נקרא GPC. היום ניסיתי עדשות יומיות של חברה טובה שעשויות מסיליקון, אך אמרו לי שעדיין יש לי את הגבשושיות וכנראה שאני לא אוכל לשים עדישות על בסיס יום יומי. השאלה שלי היא- האם יש פתרון לגבשושיות בעפעף האלה? ואם נניח אני אשים על בסיס יום יומי עדשות יומיות מסיליקון והן לא יציקו לי בעין אבל עדיין יהיה לי את הGPC, עלול להיגרם נזק? תודה מראש.

עידו שלום רב, GPC מהווה תמיד בעיה בעת הרכבת עדשות מגע. זוהי תופעה אלרגית בלחמית המחמירה תמיד בעת הרכבת עדשות מגע, בעיקר רכות. ניתן לנסות טיפות אנטיאלרגיות מסוג רלסטט, אופטילסט או זאדיטן. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

שלום רב, לפני קצת יותר משלושה חודשים עברתי בדיקת התאמה ללייזר ונמצאתי מתאימה לאינטרלאסיק. אלא שעדיין התלבטתי, ונאמר לי שאם ארצה ניתוח בעתיד אצטרך לחזור על הבדיקה שלושה חודשים לאחר הבדיקה הקודמת. בהנחה שאני עושה את הניתוח בזמן הקרוב, הבדיקות הקודמות אכן כבר לא בתוקף (נניח יחלפו כארבעה חודשים)? שאלה נוספת, האם GPC יפריע לניתוח? הכוונה, קודם צריך לטפל ב-GPC ואז לעבור את הניתוח או שאין קשר בין הדברים?

עדי שלום רב, עניתי כבר על שאלה זו בפורום אחר. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.