דקסאמיצין טיפות עיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדקסאמיצין טיפות עיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דקסאמיצין טיפות עיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שאלה קטנה. אני אחרי ניתוח PRK (אצלכם) ולאחר הביקורת שבוע נאמר לי על ידי הרופא המנתח ליטול טיפות עיניים דקסאמיצין. רציתי לשאול לגבי המינון, אם 2 טיפות בכל עין או טיפה אחת? או שזה לא קריטי?

שלום רב לא קריטי מאחר והעין יכולה לקלוט נפח של טיפה אחת בכל פעם בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שאלה קטנה. אני אחרי ניתוח PRK (אצלכם) ולאחר הביקורת שבוע נאמר לי על ידי הרופא המנתח ליטול טיפות עיניים דקסאמיצין. רציתי לשאול לגבי המינון, אם 2 טיפות בכל עין או טיפה אחת? או שזה לא קריטי?

שלום רב, במידה ואין החמרה בכאבים או ירידה בראיה ככל הנראה אין חשש. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שלום, ביום חמישי 18.03.10 בשעות הצהריים הייתי בטוח שנכנס לי משהו לעין הסתכלתי במראה וראיתי שהיא קצת אדומה שהגעתי הביתה היא ממש הייתה אדומה אבל זה כלום לאומת מה שקרה ביום שישי בבוקר כל העין הייתה נפוחה וגם מתחת לעין כאילו שמישהו נתן לי אגרוף העין כל הזמן דומעת גם שאני ישן אני דומע עד לכתיבת שורות אלו לא היה שום שינוי במצב העין. הלכתי לביקור רופא במוצאי שבת (אני חייל)והוא נתן לי 2 גימלים צפוייט פורטה ואריסטון שאלתי אותו אם אני צריך ללכת לרופא עיניים והוא אמר שלא כי זה מה שהרופא עיניים היה נותן. לא ויתרתי ולמחרת דיברתי עם הרופא עיניים שטיפל בי בילדות והוא הסכים לקבל אותי כטובה אישית הוא בדק אותי ואמר לי שזה ויראלי ונתן לי טיפות עיניים דקסאמיצין ואמר לי לא להשתמש במה שהרופא בביקור רופא נתןאני מרגיש ממש חלש ויש לי כאבי ראש וגולה ליד האוזן מה לעשות ? תודה מראש

תופעה דומה:אדמומיות, גירוד, הרגשת כאילו גרגיר ליכלוך חדר לעין, עין דומעת מפעם לפעם.אחרי שלושה ימים של סבל קיבלתי היום טיפות דקסאמיצין וטיפות טוברקס. נאמר לי שזוהי דלקת ויראלית מדבקת מאד.משך הטיפול-10 ימים. מישבמגע איתך עלול להידבק אני בתחילת טיפול, מקווה שזה יעזור.

שלום לכם, אכן שניכם צודקים ומדובר בדלקת ויראלית. הטיפול הוא טיפול תומך אולם לא מרפא את הדלקת הויראלית. הזמן הוא הפקטור החשוב בהחלמה בדרך כלל גם העין השנייה נדבקת אולם פחות בחמרה וכפ שצויין זה מדבק מאוד. בברכה, ד"ר שמואל לוינגר

אז להשתמש רק בטיפות?

מצד אחד, שמעתי שהרופא נתן למישהי טיפות עיניים דקסאמיצין, אמר אמר להשתמש רק מהשליש השני של ההריון, מצד שני, כתוב : http://www.infomed.co.il/drug3.asp?dID=170 "הריון : לא ניתן בדרך-כלל. התרופה עוברת את השיליה. למרות שבטיחות התרופה בנטילה דרך הפה לא נקבעה, מומלץ שלא להשתמש בתרופה זו בתקופת ההריון, מ אחר שידוע על מספר תרופות ממשפחת האמינוגליקוזידים לה משתייך נאומיצין שעלולות לגרום לחרשות (D)" אשמח לקבל מידע עדכני לגבי שימוש בהריון, תודה.

טיפות עינים כטיפול חיצוני ניתן להשתמש לטווח קצר גם בהריון