דויטרנופיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תזונת ירקות: לכל גוון יש משמעות

חשבתם פעם מה בריא יותר - תרד, בצל או עגבניה? מסתבר כי לצבע של הירקות יש סגולות בריאותיות ייחודיות עוד בנושא: ויטמין e, ויטמין kידוע כי צריכת ירקות ופירות היא חשובה ומזינה. אולם, ישנה גם חשיבות רבה למגוון, מכיוון שלכל קבוצה של צבע יש תפקיד והיא משפיעה על הגוף בצורה שונה. בירקות, פירות ובצמחים ישנם פיגמנטים, המעניקים את הצבע. בנוסף, קיים הפיטוכימיקלים שהוא שם כולל לרכיבים המיוצרים על-ידי צמחים בעלי סגולות בריאותיות, חלקם הם בעצם פיגמנטים. מחקרים מוכיחים, כי הפיטוכימיקלים על צבעיהם השונים, פועלים יחד עם הרכיבים הנוספים בירקות, וחיוניים לשמירה על בריאות הגוף ולהגנה מפני מחלות והזדקנות.קיימות חמש קבוצות של צבע: ירוק, אדום, כתום, לבן וסגול, כאשר כל קבוצה מהווה מקור לפיגמנט או לפיטוכימיקל דומיננטי.הצבע הירוקקבוצת הירוקים מכילה לוטאין - תרכובת ירקות ממשפחת המצליבים, לשמירה על ראייה...
ללמוד עוד על דויטרנופיה
תזונת ירקות: לכל גוון יש משמעות-תמונה

חשבתם פעם מה בריא יותר - תרד, בצל או עגבניה? מסתבר כי לצבע...

מאת: גלית...
30/07/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדויטרנופיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דויטרנופיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, מחר בבוקר מתוכננת לנו צביעה במס אזורי תקרה בבית. ברצוני לדעת האם מותר לישון ולשהות בבית כמה שעות בודדות לאחר הצביעה ? לפי הצבעי, הצביעה היא ירוקה ואין בעיה. אך מכיוון שיש לנו פעוט בן שנה ו3 חודשים אשמח לקבל תשובה מקצועית . תודה רבה רבה מראש, רותם.

יופי שאתם שואלים מראש ולא לאחר מעשה. צבע ירוק לא אומר שבהכרח אפשר לחשוף בני הבית לחומרים במהלך הצביעה והיבוש. כל צבע וכל חומר לגופו לגבי הצבע - אם הצבע הנו על בסיס מים, בדרך כלל אין בעיה. אם על בסיס שמן וטינר אין להלין את הפעוט או את שאר בני הבית בחדר עד שמתיבש - שאין יותר ריח.

שלום, אני עיוורת צבעים יש לי עיוורון צבעים לאדום-ירוק. יש לי בן ולפי הבנתי מבחינה גנטית הוא מוכרח להיות עיוור צבעים. השאלה שלי , האם העיוורון הצבעים שהוא ירש זהה לשלי או שגם יכול להיות מסוג אחר?

עיוורון הצבעים שלו יהיה כניראה כמו שלך, ניתן לאמת זאת בבדיקת עיוורון צבעים אצל רופא עיניים.

שלום בדיקות מעבדה תוצאות חריגות: Cpk-332 Ast-33 Alkp-146 מה אני צריכה לעשות?

לגשת לרופא בבקשה אנסה להמחיש זה כמו לשאול יש לי צבע ירוק אדום וכחול איזה רהיט יכולה לעשות...

בחדר הרחצה יש מסביב לפיית הברז מעין חלודה ירוקה, האם זו באמת חלודה ? האם יש דרך למנוע אותה? איך מורידים אותה והאם בכלל כדאי להתייחס לזה ולטפל בזה? איך זה נגרם?

כן, זו חלודה של נחושת. אפשר למנוע אותה על ידי החלפת הברז, או על ידי טיפול עם לימון/מלח לימון כל פעם שרואים שמופיע צבע ירוק. לא ממש מפריע חוץ מההבט של איך שזה נראה. אפשר להשאיר אפשר להחליף.

על ידי השריית החלק החלוד במיץ לימון או במלח לימון או רק לשפשף עם החומרים האלה?

אם מדובר בחלק שנתן לפרוק בקצה הברז, אז אולי כדאי פשוט לקנות חדש. אם לא רוצים לקנות חדש, והחלק ניתן לפרוק, יותר נוח לשים החלק בכלי ולהשרות במיץ לימון/מלח לימון (כמו שמסירים אבנית). אם לא ניתן לפרק, אז, לנקות בעזרת ספוג כלים עם מיץ לימון/מלח לימון.