המנגיומה בעין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להמנגיומה בעין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

המנגיומה בעין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום מאז הילדות יש לי כתם אדום בעין שלא מפריע והיה מעת לעת במעקב נראה לי שהוא גדל והופיעו גם נימים אדומים בצד האם יש פתרון שהוא לא ניתוחי?

לפי התאור, לא נראה שיש פתרון שאינו ניתוחי. אם יש שינויים בכתם, יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים

שלום, האם ניתן להשתמש בתרופה בשם דרלין לאישה בת 42 על מנת לצמצם המנגיומה בעין, ולחיות איתה בשלום?

אבי שלום, המחקרים על טיפול בדרלין להמנגיומות סביב העין נעשו בילדים. בילדים זה עובד מצויין. אם מדובר באישה בוגרת, צריך לבדוק אותה ולראות אם ניתן להסיק מסקנות מטיפול בילדים למצב הפרטי שלה. בד"כ מקובל לנתח ולהוציא המנגיומות מארובת העין, ויש לכך טכניקה ניתוחית מיוחדת.

שלום שמי שלומי עברתי ניתוח לייסק להסרת משקפיים לפני כ6 חודשים , מתגורר בארה״ב רציתי להתייעץ כאן אחרי 3 חוות דעת שונות ממומחי עיניים בארהב, 3 חודשים לאחר הניתוח התחיל להיות לי מין נקודה אדומה בעין שמאל בלבן של העין לכיוון האף שעה ״3״ בא והולך בלי סיבה תחילה הלכתי לרופא שמהמרפאה טען שזה לא קשור לניתוח עצמו ובנוסף טען שזה משהו חולף, שבועיים חלפו לא היה שום שיפור הלכתי למומחה עיניים אחר נתן לי פרדיזון שלושה שבועות טען שזה דלקת מסוג אפיסקלריטיס תוך כדי הטיפול היה שיפור לעיתים קצת אודם אבל לא רציני הטיפות עצמם גרמו לי לראייה מטושטשת ורגישות לאור בביקורת טען שהעין נקייה והכל בסדר, אחרי שבוע וחצי זה חזר חיכיתי עוד קצת הלכתי לעוד רופאה טענה שזה פינגווקולה נתנה לי לוטמקס התוצאות היו טובות אחרי 5 ימים של שימוש העין נראתה טוב והייתי צריך ללכת לביקורת ראייה אצל המנתח של הלייזר שניתח אותי הסכים עם האבחנה שלה טען שזה sun damage ואין מה לעשות רק להשתמש בטיפות נגד יובש ולהפסיק עם הלומטקס כי כל הטיפות סטרואידים עלולות לגרום לבעיות יותר חמורות כמו קטרקס וגלוקמה, הפסקתי אחרי 3 ימים חזר שוב אני כבר 3 וחצי חודשים עם זה גם פינגווקלה לפי התמונות זה כתם צהוב או גולש לקרנית מה שלא נראה אצלי לא מבין מה לעשות איך להיפטר מזה זה שורף כשזה ממש אדום משווע לאבחנה יותר מדויקת או טיפול שיעזור תודה מראש.

שלום רב, ללא בדיקתך אין דרך לעזור לך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

שלום, שמי ליאור ואני בת 18. כשהייתי תינוקת היה לי המנגיומה כלומר גידול כלי דם בארובת עין ימין. לפי מה שההורים שלי אמרו לי ההמנגיומה עברה לי, אך העפעף תחתון שלי נפוח מאוד, נראה כמו שקית שינה גדולה מאוד אשר לא עוברת. המצב מפריע לי מבחינה חיצונית מאוד. אני לא יודעת אם אפשר במצב כזה לעשות ניתוח קוסמטי להורדת הנפיחות בגלל הכלי דם המרובים שנמצאים באיזור, האם יש פיתרון לדבר הזה? כמובן שבתמונה אני מאופרת, בלי איפון הגוון של הנפיחות הוא כחול ואדום ויותר בולט לעין. (מה שמדאיג יותר שההמנגיומה חזרה, בנוסף אני מרגישה שהעין הימנית שלי יותר בולטת מהעין השמאלית.)

ליאור שלום, אני עדיין ממתין לראות את התמונה. מקווה לחזור אלייך עם תשובה בזמן הקרוב.