רדמת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לרדמת

עייפות - תמונת המחשה
עייפות חושבים לעבור לטבעונות? לפני שאתם משנים את התפריט, כדאי שתקשיבו היטב לעצות הבאות. בעזרתן...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרדמת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רדמת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לרופא! אני בדיוק 1 שנה וקצת עברתי בוולפסון ניתוח בע"ש תחתון שבו נעשה הרחבת התעלה כולל קיבוע. מהניתוח הרווחתי רק שאין נימול המלווה כאב ורדמת המלווה כאב (יש קצת רדמת קלה ב2 כפות הרגליים אבל זה לא מלווה כאב , זה הופיע מיד לאחר הניתוח) אבל לעומת זאת נישאר הכאב שהוא מוגדר כ"חמור" ובדיוק לפני שבועיים נוצרה החמרה שבו הכאב מוגדר כ"בלתי ניסבל" , אני לא יכול לעמוד יותר מ2דקות על רגלי ואני חייב במהירות להגיע למיטתי ולנוח והכאב נעלם אחרי 4דקות כשזה מלווה בייסורים נוראיים. סיפרתי למנתח והוא קבל אותי בוולפסון וראה את כל הדיסקים וטען שזה "שינויים ניווניים" באזור המפרקים. הטיפול שהוא נתן: 1. הידרותרפיה 2. זריקות במרפאת כאב 3. הורדת משקל (פה הוא צודק) 4. להשתדל להיות בפעילות 5. אופני כושר ב- 8/15 יהיה בדיוק 2 שנים מאז שעברתי את הניתוח "הארור הזה". אני בן 63 ואני לא אוכל לחיות עם הכאבים האלה. לפי הבנתי הניתוח "לא הצליח". המנתח הסביר שבאם המצב לא ישתפר אז אצתרך לעשות MRI . "או שתצתרך לסבול כל חייך כאבים" , הבן אדם עשה לי נזק מכיון שלאחר הניתוח יתברר כי נוצרו לי 2 בלטים אחד מתחת לקיבוע והשני מעל הקיבוע. המלצות:1.מה עלי לעשות? 2. מה לא יוכלו רופאים להוציא אותי מהמצב הנתון?

קשה בדיו ק להבין מדבריך מה הבעיה - אם נוצר בלט מעל ו/או מתחת לקבוע הגורם כעת ללחץ - לא ברור לי למה אתה מיחס את הוחצרות הבעיה לרופא? הבלט יכול היה להוצר גם ללא הניתוח זה תהליך ההניוון הטכבעי של הדיסקים בכל מקרה אם זה מקור הכאב שלך - אפשר בהחלט לעזרו אבל אולי ידרש עוד ניתוח כדאי בכל מקרה לבצע כעת MRI עם חומר ניגוד והלגיע ליעוץ וחוות דעת נוספת של עוד מומחה ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864

שלום לרופא! אני בדיוק 1 שנה וקצת עברתי בוולפסון ניתוח בע"ש תחתון שבו נעשה הרחבת התעלה כולל קיבוע. מהניתוח הרווחתי רק שאין נימול המלווה כאב ורדמת המלווה כאב (יש קצת רדמת קלה ב2 כפות הרגליים אבל זה לא מלווה כאב , זה הופיע מיד לאחר הניתוח) אבל לעומת זאת נישאר הכאב שהוא מוגדר כ"חמור" ובדיוק לפני שבועיים נוצרה החמרה שבו הכאב מוגדר כ"בלתי ניסבל" , אני לא יכול לעמוד יותר מ2דקות על רגלי ואני חייב במהירות להגיע למיטתי ולנוח והכאב נעלם אחרי 4דקות כשזה מלווה בייסורים נוראיים. סיפרתי למנתח והוא קבל אותי בוולפסון וראה את כל הדיסקים וטען שזה "שינויים ניווניים" באזור המפרקים. הטיפול שהוא נתן: 1. הידרותרפיה 2. זריקות במרפאת כאב 3. הורדת משקל (פה הוא צודק) 4. להשתדל להיות בפעילות איזה פעילות "אני הולך כמו צב" – ההליכה התקלקלה ואני דואג. אני בן 62 וקיבלתי נכות עקב הניתוח , אני יכול להגיש "החמרה" אבל מישהוא צריך לעזור לי כי אין לי אשה ואין ילדים ואחותי עוזרת רק באוכל. אני אצטט מה שכתב ראש מח' ניתוחי ע"ש: "קרוב לודאי – שינויים OA מפרקים FJ". א.אבקשך להסביר לי את הציטוט. ב. האם שמעת או ראיתה על מתקן שתפקידו להקל על הכאבים והוא נקרא "מיטת היפוך" , האם הוא יועיל?

א. משמעות הממצא היא שחיקה של מפרקים סחוסיים קטנים אשר תפקידם לייצב את עמוד השדרה שלך. ב. מיטת היפוך לא תפתור את הבעיה תרגיש טוב דר' קינן

שלום לרופא! אני בדיוק 1 שנה וקצת עברתי בוולפסון ניתוח בע"ש תחתון שבו נעשה הרחבת התעלה כולל קיבוע. מהניתוח הרווחתי רק שאין נימול המלווה כאב ורדמת המלווה כאב (יש קצת רדמת קלה ב2 כפות הרגליים אבל זה לא מלווה כאב , זה הופיע מיד לאחר הניתוח) אבל לעומת זאת נישאר הכאב שהוא מוגדר כ"חמור" ובדיוק לפני שבועיים נוצרה החמרה שבו הכאב מוגדר כ"בלתי ניסבל" , אני לא יכול לעמוד יותר מ2דקות על רגלי ואני חייב במהירות להגיע למיטטי ולנוח והכאב נעלם אחרי 4דקות כשזה מלווה בייסורים נוראיים. סיפרתי למנתח והוא קבל אותי בוולפסון וראה את כל הדיסקים וטען שזה "שינויים ניווניים" באזור המפרקים. הטיפול שהוא נתן: 1. הידרותרפיה 2. זריקות במרפאת כאב 3. הורדת משקל (פה הוא צודק) 4. להשתדל להיות בפעילות איזה פעילות "אני הולך כמו צב" – ההליכה התקלקלה ואני דואג. אני בן 62 וקיבלתי נכות עקב הניתוח , אני יכול להגיש "החמרה" אבל מישהוא צריך לעזור לי כי אין לי אשה ואין ילדים ואחותי עוזרת רק באוכל. ( תאמין לי יותר חשובה הבריאות כי הם יוכלו להוסיף עוד 1000 ¤) מה עלי לעשות בכדי לא לסבול?

19/09/2014 | 13:24 | מאת: ד"ר לרפואה סינית ומטפל בגב
מתוך פורום בעיות גב ועמוד השדרה

הניתוח הראשון היה מיותר ותוצאותיו בהתאם. עזוב רופאים ותראה מה באמת יעזור לך: שיטת ההיפוך בעזרת מכשיר-גב back

שלום האם כונתך למכשיר BACK LIFE? כי זה נמצא אצל אימי ואתחיל לעבוד איתו. באם לזה אתה מתכון אז אני מאחל לך אריכות ימים ושנה טובה.

להועץ במומחה עמוד שדרה אם יש עוד משהו לעשותלהקל עליך - צתרצריך לשם כך לרואת את ה - CT או MRI העדכני אחרי הניתוח ד"R רנד

שלום! ב-2008 רכשתי מחשב ולא ידעתי שיש כזה דבר המוגדר "מכות מחשב". 1.אחרי כמה חודשים של עבודה בבית וכמובן שלא עשיתי הרבה מנוחות התחילו דקירות בכף יד ימין בנקודה מסוימת.היית אצל רופאים:נוירולוג ואורתופד ועדיין לא פיצחו את התעלומה.(יש תקופות פחות דקירות ויש יותר) 2.לפני חודשיים הופיעה רדמת בזרת ובקמיצה בכף יד ימין. פניתי לאורתופד כף יד והוא נתן את הדברים הבאים:פיסיותרפיה,ריפוי בעיסוק שנתנו לי "סד קל" למרפק (כי יש חשש שנישענתי הרבה על מרפק יד ימין (כמובן לאחר emg ) למשך הלילה, אל תישאל איזה סבל, ה"סד" מקופ"ח והוא יד שניה והוא "בורח"לי.בינתיים שמתי לידית המחשב ספוג עבה. יש לי עוד הרבה אכזבות (בפעם אחרת) א.מהיא תגובתך? ב.אולי כדאי שיבוא מומחה אלי הביתה ואיראה את סביבת העבודה?

יעקב, שלום רב התאור שלך יכול להתאים ללחץ או הפרעה מקומית לעצב בכף היד ויכולה לנבוע מאסמיטריה של כף היד בזמן בזמן עבודה עם עכבר או הקלדה. בדר"כ מתפתח מאמץ של הגידים הגורם להפרעה או כתוצאה מהלחץ הישיר ( כנגד דופן שולחן למשל ). לא נעיתן לשלול בעיה בצוואר למרות שלא נשמע מתאים במקרה הזה. הטיפול שקיבלת נכון אך ללא התאמה של סביבת העבודה ( גובה ישיבה, מרחק מקלדת, סווית עכבר ) ושינוי הרגלי עבודה ( תרגילים, הפסקות וכד' ) זה עשוי להציק לך לאורך זמן. לשאלתך: ניתן ואף רצוי לקבל ייעוץ אישי בביתך. לצורך כך הינך יכול לפנות אלינו דרך אתר החברה: www.ergotime.co.il הרבה בריאות צביקה כץ- פיזיותרפיסט ויועץ ארגונומי