הפרעות שינה אצל ילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

איך אנחנו ישנים?

כמעט מחצית מהציבור בישראל ישנים רק 5-6 שעות בלילה; כרבע מהישראלים מעידים כי הם מתקשים להירדם ואו לישון ברציפות במשך לילה שלם. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת נתונים בנושא השינה שלנו שינה טובה חיונית לבריאותנו ולהתפתחות הגוף. בזמן השינה קצב חילוף החומרים יורד, צריכת האנרגיה פוחתת ומקביל מתרחשות רוב פעולות השיקום של הגוף, כמו למשל חידוש תאים במוח המשקמים את מערכת העצבים. ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות על שינה עולה כי שינה מועטה (פחות משש שעות בלילה) והפרעות שינה משפיעות על בריאותנו לרעה ועלולה להוביל למגוון בעיות, בהן: בעיות תפקודיות קוגניטיביות, שינויים במצב הרוח, דיכאון, השמנת יתר, התפתחות סוכרת, מחלות לב וכלי דם ומחלות ממאירות.   הפרעות שינה עלולות לפגוע בבריאות. צילום: שאטרסטוק   מנתונים שפרסמה לאחרונה הלמ"ס (מתוך הסקר החברתי האחרון. מספק מידע על תנאי החיים של האוכלוסייה הבוגרת בישראל ועל רווחתה) עולים נתונים על איכות השינה של תושבי ישראל.  להלן עיקרי...
ללמוד עוד על הפרעות שינה אצל ילדים
אוטיזם: הפרעות שינה של ילדים-תמונה

שכיחות הפרעות השינה בקרב ילדים אוטיסטים גבוהה במיוחד. הדבר...

מאת: פרופ'...
16/02/2012
תינוקות: הפרעות בשינה-תמונה

"לישון כמו תינוק" הוא דימוי שכיח לשינה טובה ורגועה, אבל אין...

מאת: נגוהה...
02/02/2012
איך אנחנו ישנים?-תמונה

כמעט מחצית מהציבור בישראל ישנים רק 5-6 שעות בלילה; כרבע...

מאת: מערכת zap...
26/12/2018
חוזרים לבית הספר: הרגלי שינה מומלצים-תמונה

החופש הגדול עומד להסתיים והילדים שבים למסגרות החינוכיות....

מאת: ד"ר דניאל...
03/09/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעות שינה אצל ילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעות שינה אצל ילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבת שלי בת 13 והיו לה שני ארועים של שנת צהריים חזקה מאוד בהם דפקנו בחוזקה על דלת הבית, צלצלנו בפעמון, לטלפון, צעקנו לה דרך החלון- וכלום לא העיר אותה למשך כ-10 דקות ארוכות עד שהתעוררה לבסוף. זה מדאיג? צריך לבדוק משהו?

אציין רק שכל הרעש שהקמנו היה ממש בסמוך אליה, היא ישנה בסלון, כל אחד אחר היה שומע.

אנא פני לפורום הפרעות שינה בילדים.

שלום רב, ילדה בת 8 לא ישנה בלילות בגלל רעשי נחירות בצורה אובססיבית. יש לה אח בן 4 שנוחר לפרקים ואבא שגם נוחר. החדר שלה בקצה הבית , ליד החדר של אח שלה. היא פיתחה רגישות מאוד מאוד גבוהה לרעשי הנחירות. התוצאה היא שאין לילה שהיא ישנה רצוף ולעיתים אף בוכה מתסכול.מסתובבת בבית ופשוט מעירה את כל מי שמפריע לה. בפועל היא הורסת לעצמה ולכל הבית את שנת הלילה. ניסינו לסגור את הדלת שלה כמעט עד הסוף אך היא עדיין שומעת וזה עדיין מטריד אותה. אני לא יודעת כיצד להתמודד עם העניין ומאוד מודאגת מהעובדה שהיא מפתחת אובססיביות לעניין ולא ישנה לילות רצופים אלא רוב הזמן מתוסכלת. יש לזה פיתרון? רעיון יצירתי? תודה מראש.

נא להתייעץ עם פורום הפרעות שינה בילדים.

היי. כבר כמה לילות שהבן שלי, בן 6, מתעורר כל חצי שעה - שעה ומגיע למיטתי.. הוא מגיע רגוע, לא כואב לו כלום ולא חולם חלם רע לטענתו.. חוזרים בשקט למיטה שלו ונרדם מיד.. וכך כל פעם. הוא נרדם בערב באופן עצמאי, וזה לא משהו שקרה בעבר (לפעמים מתעורר פעם - פעמיים בלילה בחלק מהלילות.. אבל לא קבוע ולא כל חצי שעה ויש לו בדרך כלל הסבר לזה). מה יכולה להיות הסיבה להתעוררויות? יש טעם / צורך ללכת לרופא?

מציעה לפנות לפורום הפרעות שינה בילדים

לשם הגעתי בהתחלה אך מצויין שהפורום סגור ויש הפניה לפורום הנ"ל :)

היי אני אמא ל5 ילדים. הילדה הקטנה שלי בת שנתיים ילדה זריזה שמטפסת בשניות על כל דבר. כל כמה לילות היא מתעוררת באמצע הלילה ומסתובבת בבית בבוקר אני מוצאת אותה ישנה על הריצפה במטבח באמבטיה מתחת למדרגות. על השולחן של הפינת אוכל. כל פעם הפתעה אחרת. שבוע שעבר היא הגדילה לעשות והתעוררה ב3 וחצי בלילה פתחה את המקרר לקחה טילון התישבה לה בכיסא לאכול. שהתעוררתי כי שמעתי רעש מוזר היא כבר סיימה חצי טילון. יש לנו בית גדול ככה שקשה לי לשמוע. וגם זה תמיד בסביבות 3 בלילה שאנחנו ישנים כבר חזק. בקיצור מה עושים. כמה זה לא תקין ? חשוב לי לציין שאני נועלת את כל המרפסות ומקומות מסוכנים אבל היא לא צריכה הרבה בשביל לטפס ולעלות לשיש ולכל מקום.

אנא פני לפורום הפרעות שינה בילדים