טרשת נפוצה שפירה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

10 מיתוסים על טרשת נפוצה

על אף הידע המצטבר, העמדות הרווחות בקרב הציבור כלפי טרשת נפוצה עדיין מוטעות. כל האמת על המחלה מאובחני טרשת נפוצה מתארים לעיתים את רגע קבלת האבחנה כאירוע טראומתי. הם מוצפים בתחושות של דאגה ומצוקה אמיתית לעתידם, יקיריהם, עצמאותם ומהלך חייהם. חששות אלה הן טבעיות, אולם רובן נובעות מחוסר ידע, שמועות ומיתוסים שהתפתחו עם השנים. להלן 10 השאלות והמיתוסים הפופולריים איתם מתמודדים החולים:   האם טרשת נפוצה עוברת בתורשה? טרשת נפוצה אינה מחלה גנטית באופן מובהק. ישנם מקרים של תאומים זהים, עם מבנה גנטי זהה, שרק אחד מהם חלה במחלה. יחד עם זאת, ישנם מחקרים אשר הראו כי קיים קשר גנטי כלשהו במחלה. באירופה, שכיחות המחלה הינה 1 ל-1,000 איש. שכיחות המחלה למי שיש לו קשר משפחתי ישיר עם חולה (כדוגמת ילדים, אחים, תאומים לא זהים) הינה בין 1 ל-100 לבין 1 ל-40. במקרה של תאומים זהים, אם תאום אחד חולה,...
ללמוד עוד על טרשת נפוצה שפירה
טרשת נפוצה: כל מה שחדש-תמונה

טרשת נפוצה היא מחלה הפוגעת במערכת העצבים המרכזית וגורמת,...

מאת: ד"ר פלכטר...
30/05/2019
לחיות עם טרשת נפוצה-תמונה

לקראת יום המודעות הבינלאומי לטרשת נפוצה, מספרת אחות המלווה...

מאת: מערכת zap...
02/06/2013
מהו סוג הטרשת הנפוצה שממנה סובל דיוויד בלאט?-תמונה

לאחרונה חשף מאמן הכדורסל דיוויד בלאט שהוא סובל מטרשת נפוצה...

מאת: ד"ר פלכטר...
26/08/2019
10 מיתוסים על טרשת נפוצה-תמונה

על אף הידע המצטבר, העמדות הרווחות בקרב הציבור כלפי טרשת...

מאת: זאפ דוקטורס...
07/12/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטרשת נפוצה שפירה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טרשת נפוצה שפירה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בהמשך לבדיקת הקומבו שעשיתי. כאמור, אני חולת טרשת נפוצה שפירה. עשיתי בדיקת קומבו שיצאה שלילית לאחר 29 ימים מחשיפה אפשרית. ענית לי שזה לא משפיע על תוצאות הבדיקה. מה זה אומר היפוך נוגדנים? זה אומר שבוודאות היו מגלים הדבקה אם הייתה? אפשר לקחת טיפול מונע בראש שקט? תודה.

כן. זה אומר שהבדיקה הייתה צריכה לאבחן אותך כחיובית אם נדבקת

שלום פרופ', שאלתי אותך על אמינות בדיקת קומבו לאחר 29 יום מחשיפה אפשרית. אמרת שניתן לסמוך. ברקע שלי יש מחלה אוטואימונית (טרשת נפוצה שפירה) האם זה יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה? צריכה לקבל טיפול מונע ולכן, אני שואלת. תודה רבה על תשובתך.

התשובה שלילית כמובן.

לא. צריך להיות היפוך נוגדנים

שלום דר'. ביצעתי בדיקת קומבו 29 ימים לאחר חשיפה אפשרית. (דרכתי על משהו בחוף הים ונבהלתי, אני לא חושבת שזה היה מזרק או מחט) התוצאה שלילית. למרות זאת, אני חווה מיני תסמינים שיכולים להתאים ל hiv. אני ממש בחרדה למרות התוצאה השלילית. בנוסף, ברקע שלי יש מחלה אוטואימונית. (טרשת נפוצה שפירה) האם יכול להשפיע על התוצאה ? האם לחזור שוב על הבדיקה? אשמח למענה. אני כבר ממש מבוהלת.

שלום גלית, בדיקת 'קומבו' לאבחון הדבקה ב- HIV שמבוצעת 29 ימים לאחר מגע חשוד נחשבת כאמינה למדי, גם אצל חולי טרשת נפוצה. יחד עם זאת, אם את "ממש בחרדה / מבוהלת" מחשש לתוצאה שלילית שגויה, את תמיד יכולה לחזור על הבדיקה. הרבה בריאות אפי

כדאי לחזור? או שזה מיותר? לו היית במקומי, היית חוזר או מסתפק בכך?

לו אני הייתי במקומך ל א הייתי טורח לחזור על הבדיקה.

תודה רבה דר' יקר. הצלחת להרגיע אותי. רק בריאות 🙏

שלום. ביצעתי בדיקת קומבו לאחר 28 יום מחשיפה אפשרית . האם אני יכולה לסמוך בוודאות על תוצאות הבדיקה או שצריך לחזור עליה שוב?

יכול לסמוך

תודה פרופ'. אני שואלת משום שברקע שלי יש מחלה אוטואימונית (טרשת נפוצה שפירה) זה יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה? צריכה לקבל טיפול מונע והתשובה קריטית. תודה.