כליה מסובבת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכליה מסובבת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כליה מסובבת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלחו אותי לעשות מיפוי כליות מקווה לשמוע בשורות טובות

בהצלחה

נולדתי עם כליה ימינית מסובבת וקטנה לפני 4 שנים הכליה הימינית היתה בגודל 10 סמ והשמאלית 11.5 עכשיו הכליה הימינית התכווצה ל-6.5 סמ ויש בה אבן לא חוסמת בגודל 4 מילימטר , שלחו אותי לבדיקת מיפוי כליות , הנני סובלת מכאבים במותניים , דלקות בשתן וכאבי רגליים , מה את מציעה לי לעשות בנוסף למיפוי כליות?

לאחר קבלת תשובת המיפוי יש לפנות לבדיקת אורולוג להחלטה על המשך טיפול. יש לחפש אחר סיבה לדלקות חוזרות בדרכי השתן. לרוב יש צורך גם בבדיקת רופא נשים. במידה והדלקות בשתן מופיעות לעיתים תכופות, לעיתים ניתן טיפול אנטיביוטי מונע (במידה ואין סיבה ברת טיפול לדלקות)

שלום, אני בת 60 ולאחרונה בבדיקת CT שנעשתה בהפניית גסטרו נמצא בין היתר "כליה ימנית מסובבת על סירה". מה זה אומר ? האם זה יכול להיות בעייתי ? האם זה מולד ,או נוצר עם הזמן?

שלום סביר להניח שמדובר בבעיה מולדת ולא נרכשת אם עד כה לא היו בעיות סביר להניח שלא יהיו בעיות בעתיד

ד"ר שלום, בת 2,. בעלת כליה מסובבת עם היסטוריה של רפלוקס מלידה. דלקות בכליה כל כמה שנים. לאחרונה אני נתקלת בתופעה שרגע אחד אין לי צורך כלל במתן שתן וברגע שאחריו אני חייבת דחוף. מעין יש מאין. אשמח לדעת מה זה יכול להביע תודה רבה (:

28*

התכווצות של כיס שתן ירידת שתן מהשופכן לשלפוחית

27/12/2005 | 10:36 | מאת: ליאה
מתוך פורום סוכרת

שלום לרופא, שאלתי הינה: לביתי כליה מסובבת ומעט נמוכה מלידה. עד עכשיו לא התיחסו לכך. בעקבות בדיקות כלליות ואולטרסאונד ביקש רופא המשפחה לעשות בירור באם כליה זו מתפקדת. שאלותי: 1. האם כליה מסובבת (פרסה?) יכולה להיות בריאה כל כליה? 2. איזה בדיקות עושים על מנת לבדוק באם הכליה מתפקדת או לא? ברצוני לציין שכל בדיקות הדם שלה תקינות כולל אולטרסאונד בטן כללית (כולל שלפוחית שתן). בתודה על תשובתך ליאה

שלום לך, כלית "פרסה" היא בדרך כלל חיבור מלידה בין שתי הכליות, ברוב המקרים היא מתפקדת בצורה טובה ללא בעיות. תפקודי הכליוות ה,מקובלים" הם קראטינין, אוראה, חומצת שתן וקראטינין קלירנס, ובנוסף לבדיקוות הדם הללו גם בדיקת חלבון בשתן.