הריון מדומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יחסי מין בתקופת ההריון

האם קיום יחסי מין בזמן הריון מסכן העובר, האם הם יכולים לגרום ללידה מוקדמת, ומה מידת ההנאה מהם? סקירה עוד בנושא: הריון מדומה, חישוב שבועות הריוןהריון הוא תקופה מיוחדת בה מעורבים תהליכים גופניים, נפשיים, הורמונלים וזוגיים. זוהי תקופה בה לעיתים ההורמונים מחוללים נפלאות לחשק המיני אצל האישה, אך בה במידה יוצרים תחושות דכדוך, היכולות לנבוע מההיבט הפיזי של האישה.במילים אחרות, הריון יכול לשנות את החשק להרבה מההנאות הקטנות של החיים, ובתוכם הסקס. אבל בכל מקרה, מדובר בסוגיה שעבור שני בני הזוג מהווה אתגר לא קטן בתקופה זו, ושלא ניתן להתעלם ממנה כלל.ד"ר עדי דוידסון, גניקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה ומטפל במיניות האישה והגבר, מדגיש, כי כל פעילות גופנית הגורמת להנאה מינית נחשבת ליחסי מין ולא רק עצם החדירה לנרתיק. לכן קיימת גם התייחסות נפרדת לקיום יחסי מין בהם מתבצעת חדירה...
ללמוד עוד על הריון מדומה
יחסי מין בתקופת ההריון-תמונה

האם קיום יחסי מין בזמן הריון מסכן העובר, האם הם יכולים...

מאת: מערכת zap...
23/01/2007
שאלות נפוצות מפורום וטרינריה-תמונה

חיסון נגד כלבת? החתולה משתוללת? התוכי מזייף? כל השאלות...

מאת:
20/06/2004
בדיקות אולטרה-סאונד בהריון-תמונה

במהלך ההריון עוברת האישה בדיקות רבות, שעוקבות אחר התפתחותו...

מאת: ד"ר שרגא...
24/06/2007
מניעת הריון - לאחר לידה-תמונה

אלו אמצעי מניעה עומדים לרשותכם בחודשים שלאחר הלידה? מתי...

מאת: אורלי...
26/11/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון מדומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון מדומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
06/04/2019 | 17:03 | מאת: גיסי הפיקנזית
מתוך פורום וטרינריה

יש לי פיקינזיות בת חמש הפיטמות שלה ממש גדולות וכאילו כל החלק נראה נופל כאילו שהיא המליטה והיא לא כאילו הריון מדומה מה זה?

אין לי אפשרות להשיב באופן אחראי ומקצועי מבלי לבדוק את הכלבה. מציע לפנות לחוות דעת של רופא וטרינר.

שלום, לכלבה שלי היה הריון מדומה לפני שבעה חודשים. ועכשיו היא מיוחמת (12 יום ירד לה דם ועכשיו יש לה הפרשות צהבהבות). אני רוצה את הטוב בשבילה ואני יודעת שצריך לעקר.. אבל אני רוצה לדעת מתי? האם לחכות עוד קצת? וגם יש לי שאלה.. איך לבחור ויטרינר שיעשה את הניתוח? האם זה מסוכן? אני מאוד מתלבטת ולא יודעת מה לעשות :(((

יש להמתין לפחות חודש ימים מסיום הייחום ועד לעיקור....תבחרי וטרינר שאת סומכת עליו. הכי טוב כזה ששמעת המלצות. סיכון קיים בכל הרדמה וניתוח. בדיקות דם לבדיקת כשירות ההרדמה ובדיקה גופנית של וטרינר טרם הניתוח יכולים לצמצם סיכונים.

יש להמתין לפחות חודש ימים מסיום הייחום ועד לעיקור....תבחרי וטרינר שאת סומכת עליו. הכי טוב כזה ששמעת המלצות. סיכון קיים בכל הרדמה וניתוח. בדיקות דם לבדיקת כשירות ההרדמה ובדיקה גופנית של וטרינר טרם הניתוח יכולים לצמצם סיכונים.

יש להמתין לפחות חודש ימים מסיום הייחום ועד לעיקור....תבחרי וטרינר שאת סומכת עליו. הכי טוב כזה ששמעת המלצות. סיכון קיים בכל הרדמה וניתוח. בדיקות דם לבדיקת כשירות ההרדמה ובדיקה גופנית של וטרינר טרם הניתוח יכולים לצמצם סיכונים.

שלום, יש לי כלבת פקינז ננסית בת 4. פעם אחרונה היא קיבלה ייחום היה לפני יותר משישה חודשים וחרי הייחום באיזה חודשיים קרתה לה תופעת היריון מדומה. הלכתי לויטרנרית והיא אמרה לי שעדחף לעשות לה עיקור. אך אני לא רציתי לעשות עיקור. היום היא קיבלה מחזור שוב, ואני מאוד מודאגת.. מה ניתן לעשות כדי למנוע תופעת היריון מדומה שוב?

הריון מדומה היא תופעה שיכולה לחזור על עצמה אחרי כל ייחום ובכדי למנוע חזרתיות ההמלצה היא לעקר את הכלבה, בייחוד אם אינך מתכוונת להרביע. יש לעיקור יתרונות בריאותיים נוספים. הריון מדומה חולפת מעצמה ואינה דורשת במקרים הקלים כל טיפול. יש למנוע מהכלבה ללקק את עטיניה במידה ועושה זאת יש לשים קולר אליזבטאני, ויש להימנע מכל התעסקות בעטינים היות וזה עלול להחמיר/להאריך את ההריון המדומה. במידה ומעקרים יש לעשות זאת לאחר סיום ההריון המדומה.

תודה על התגובה, אבל יש לי עוד כמה שאלות: 1- כמה זמן מחזור (דימום) נמשך? 2- האם זה נכון שאם אחרי הייחום הנוכחי אני אעקר את הכלבה זה לא יעזור עם מניעת סרטן העטינים? כי זה כבר אחרי ייחום שני? 3- אני מאוד מתלבטת אם לתת לה ללדת פעם אחת לפני עיקור.. שמעתי שאצל פקינזים הריון ולידה יכול להיות מסובך ומסוכן בשביל הכלבה, האם זה נכון? אשמח לתשובות.

במענה לשאלותיך: 1. זמן הדימום הממוצע בכלבות הוא שבוע (יכול להיות יותר או פחות). 2. ככלל זה לא נכון. מה שנכון מחקרים מרים שככל שהעיקור נעשה בשלב מוקדם יותר (ואפילו לפני ייחום ראשון) כך הסיכויים לפתח גידולי עטין ושאר גידולים הקשורים להורמוני מין יורד. 3. ההתלבטות במקומה ותלויה בך. באופן סטטיסטי נכון שבפקינזים ובשאר הגזעים המאד קטנים אחוז סיבוכי ההמלטה גבוה יותר אולם עם ערים לנושא התערבות מוקדמת של רופא וטרינר אם באמצעות עזרה בהמלטה או ניתוח קיסרי מונעת סיכון ממשי לכלבה במרבית המקרים. אפשר כמובן גם לשלב מעקב הריון צמוד באמצעות אולטראסאונד ואז לדעת מראש מספר גורים, גודלם וכך להמנע עוד יותר מסיבוכים אפשריים. בהצלחה רבה, ערן

שלום ד"ר, במקרה שמתי לב שלכלבת הפודל שלי (בת 8) יוצא חלב מהעטינים. הכלבה בשום אופן לא בהריון. (אינה מעוקרת). מה קורה? אני בלחץ. אודה לתשובתך.

ג'ודי שלום, האם היא עברה ייחום לאחרונה? כלבה בגילה אשר אינה מעוקרת בהחלט יכולה לחוות הריון מדומה וזו בהחלט יכולה להיות הסיבה להפרשות החלב. במידה ולאחר בדיקה של הוטרינר נמצא כי היא אכן חווה הריון מדומה אמליץ לעקר את הכלבה בהקדם. יש לפנות לוטרינר המטפל לבדיקה מקיפה טיפול בהצלחה