נגישות
נגישות

ניקוי הנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת פאפ: להקדים את הסרטן

בדיקה פשוטה שמתבצעת על ידי רופא הנשים ואורכת מספר שניות, יכולה להיות ההבדל בין בריאות שלמה לבין התמודדות עם סרטן צוואר הרחם. מתי בפעם האחרונה עשית פאפ? בדיקת פאפ, המכונה גם "פאפ סמיר" או "משטח צוואר הרחם", היא אחת הבדיקות החשובות ביותר לאבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם. סרטן צוואר הרחם נגרם מווירוס הפפילומה האנושי (HPV), המועבר במהלך קיום יחסי מין. בהעדר טיפול מתאים הניתן בזמן, עלולה המחלה לסכן חיים. אמנם שכיחות סרטן צוואר הרחם בישראל היא מהנמוכות בעולם המערבי, אולם מדי שנה מאובחנות בישראל כ- 190 נשים. על פי הערכות מומחים, כ-80% מאוכלוסיה בעולם המערבי נחשפו לווירוס הפפילומה, וכ-50% מהאוכלוסיה נושאים את הווירוס באופן קבוע.בדיקה של משטח צוואר הרחם מסייעת במניעת הסרטן בכ-90% מהמקרים, ומחקרים מראים כי 75% מהנשים שחלו בו לא עברו בדיקת פאפ מעולם. ההערכה היא כי אם היו עוברות את הבדיקה באופן שגרתי, הסיכוי למנוע את התפתחות המחלה היה גבוה...
ללמוד עוד על ניקוי הנרתיק
מדריך: בחירת מין העובר-תמונה

רוצים לבחור מראש את מין העובר? חישובי ימים ושטיפת נרתיק -...

מאת: ד"ר רופא גיא
21/11/2016
דלקות  נפוצות בנרתיק-תמונה

קיום יחסי-מין תכופים, נטילת אנטיביוטיקה ודיאטה רבת פחמימות...

קיום יחסי-מין...
04/12/2003
בריאות האישה - מיתוסים ואמיתות-תמונה

צניחת רחם, בריחת שתן, ירידה בחשק המיני - קיימת בורות...

מאת: ד"ר יובל לביא
30/12/2009
בדיקת פאפ: להקדים את הסרטן-תמונה

בדיקה פשוטה שמתבצעת על ידי רופא הנשים ואורכת מספר שניות,...

מאת: ד"ר רם איתן
11/06/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניקוי הנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניקוי הנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי ד"ר. בעת קיום יחסי מין, לעיתים תכופות יש לי ריח רע מאיזור הנרתיק, וזה גורם לי לאי נוחות. זה קורה רק בעת קיום יחסי המין, בדרך כלל אין לי ריח רע. ואני מתקלחת לפני יחסי המין. לעיתים קורה שכשאני חוזרת מהעבודה אני מריחה ממגן התחתון שלי ריח נוראי גם. בלתי נסבל. אני מקפידה על הגיינה, מקלחות,ואף השתמשתי עד לא מכבר בנוזל לשטיפה אינטימית. רציתי לדעת מדוע זה קורה ואיך אפשר לטפל בכך?

עשי תרבית נרתיקית לשלילת גורם זיהומי. אם תקינה יכול להיות חוסר איזון בין החיידקים הטובים לרעים. החדירי כמוסות פרוביוטיקה לנרתיק לשבוע או עשי שטיפות נרתיקיות עם כף חומץ תפוחים על כוס מים 3 פעמים בשבוע.

גם אני סובלת בדיוק מאותה הבעיה... עשיתי את כל הבדיקות האפשריות... פאפ, תרבית, בדיקת שתן וכל הבדיקות יצאו תקינות!!! בארבעת החודשים האחרונים אני מקפידה לקחת כמוסה פרוביוטית ביום (דרך הפה)... מה זאת אומרת להחדיר כמוסות פרוביוטיקה לנרתיק? איך? אני כבר מיואשת

בעת קיום יחסי מין,קורה לעיתים שאני רואה תוך כדי החדירה שמופרש ממני נוזל לבן,אך מועט,במקום הנוזל השקוף הרגיל המופרש ביחסים. לפני כחודש התחלתי לקחת כדורי פרוביוטיק אקספרט של חב' אלטמן בהמלצת רופאת הנשים,למניעת דלקות חוזרות ולאיזון החומציות בנרתיק. היום, חודש לאחר תחילת נטילת הכדורים,בעת קיום יחסי המין-ממש בהתחלה, ראינו שמופרשת מהנרתיק כמות מאוד מאוד גדולה(בערך כמו חצי כוס שתיה) של ההפרשה הלבנה. ההפרשה היא לא דמויית "קוטג'" כפי שקראתי בפורומים שונים באינטרנט,אלא חלקה וצמיגית,נראית כמו זרע סמיך של גבר. לאחר ששטפנו את עצמנו, המשכנו באקט,והכל היה בסדר, שום הפרשה... מהי ההפרשה? האם קשורה לנטילת הפרוביוטיק אקספרט? האם גרמתי לעצמי נזק בנטילת הכדורים הללו? אציין בנוסף כי לעיתים קרובות אני"מתייבשת " לפתע באמצע מהלך האקט המיני.. תודה על העזרה.

א. טיפול בפרוביוטיקה איננו גורם לנזק אלא רק משפר מצב כפי שהסבירה לך הרופאה ב. אם יש כמות הפרשות רבה כדאי לעשות תרבית נרתיקית ולשלול זהום חיידקי ג. לעתים בזמן גירוי מיני כל הפרשות הנרתיק דולפות החוצה יחד עם הרטיבות של הגירוי המיני ובולטות יותר. לא תמיד זו בעיה... אם מפריע את יכולה לעשות שטיפה נרתיקית לפני יחסי מין

שלום אני בת 40 אחרי 4 לידות החלטתי להשים התקן אני עם ההתקן במשך שנה יש לציין שמאז ששמתי את ההתקן ישנו ריח רע במיוחד , ממש סירחון מאיבר מיני עשיתי בדיקות דם אשר מצביעות על דלקת בגוף ואין צמיחה של פטריה בדיקת שתן ואולטרסנד יצאו תקינים להצרות הכל רופא נשים נתן לי נרות להחדרה בשם פולידין אך כלום לא עזר יש להוסיף שהוצאתי את ההתקן חשבתי שבזה יגמר הריח אך לא השתנה דבר אני מאוד מוטרדת מהסירחון שבי דבר אשר גורם לי להתרחק מהבעל לקיום יחסי מין שלא ירתע מה עוד אפשר לעשות איזה בדיקןת בכדי לעלות ולהיפטר מהריח הרע ?

אורית שלום, כן...מתסכל. ריח הנרתיק מושפע ממגוון גורמים היגייניים, הורמונליים ותזונתיים בצד גורמים מזהמים. גם נטילת תרופות יכולה להשפיע. ברור שבראש ובראשונה יש לשלול זיהום באמצעות בדיקה, משטח נרתיקי ותרביות. בהמשך יש לתחקר שינויים בפרמטרים שהזכרתי לעיל. שימוש בפרוביוטיקה יכול לשפר חלק מהמקרים. אפשר להוסיף לרשימה שטיפות נרתיקיות. מתנצל על האופציות המוגבלות. רפואה שלמה.

היי, שאלה לי. האם ניתן לקיים יחס מין תוך כדי שימוש בפולידין לשטיפה ואגינלית?

אנה שלום, השימוש בשטיפת פולידין לא מצריך הימנעות מיחסי מין. ליאת

21/07/2014 | 20:35 | מאת: פמינה
מתוך פורום תרופות ורוקחות

האם זה בלי מרשם?