גידול בנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגידול בנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גידול בנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפני כשנה ורבע עברתי ניתוח כריתת רחם וחצוצרות לאחר שנים של סבל מאנדומטריוזיס. לפני כשבוע היה לי דימום מהנרתיק (לא הפרשה חומה - ממש דם) מלווה בגושים קטנים, ממש כמו בזמן מחזור. הרגשתי גם אי נוחות וכאב באגן השמאלי, במקום שממנו סבלתי בזמן המחזור. אני מבקשת לדעת מאיזה מקום יכול דימום כזה לנבוע והאם עלי להיות מודאגת ולנקוט פעולה כלשהי? תודה רבה מראש.

תולי שלום, אם נישאר צוואר הרחם- אז הוא אפשרות אחת. אפשרות נוספת, כל גידול בנרתיק, וכן אפשרות לחזרה של האנדומטריוזיס אל תוך נבכי הנרתיק. כמובן, שצריך לוודא שמקור הדימום מכיוון הנרתיק ולא מדרכי השתן או הרקטום. בברכה, ד"ר אבישלום שרון

תודה על התשובה המלומדת. האם בדיקה חיצונית (אולטראסאונד: חיצוני או וגינאלי) יכולה לאשר ממצא כזה או אחר - או דרושה שוב התערבות כירורגית ? תודה מראש

מזה כמה שנים יש לי מעין גידולים בשרניים בנרתיק שאפשר לראות כבר מבצבץ החוצה מהנרתיק לאחרונה זה נהייה בלתי נסבל מגרד מאד עד כדי דימום בעקבות הגירוד כשזה רק התחיל הלכתי לרופאת נשים ואמרתי לה שיש לי כמו חתיכות בשר בולטות היא בדקה ואמרה שהיא לא רואה כלום מאז הם כבר גדלו וזה מציק מאד גם בזמן קיום יחסי מין ברצוני לציין שאני בת 48 וחצי . מה זה ומה עליי לעשות? אני פשוט מיואשת.

מה זה ומה עליי לעשות? = קולפוסקופיה

הייתי מעוניינת לדעת מה פירוש המושג vagina leukoplakiaוהאם יש סיבה לדאגה? תודה עדי

בדר"כ זה מושג שאומר שנצפה שינוי לבן ברירית הנרתיק אשר מחייב ביצוע ביופסיה לשלול מצבים טרום ממאירים. נדיר ביותר שמדובר בממצא משמעותי שבגינו יש מקום לדאגה, אז לא לדאוג !!

שלום אני בת 18 לא עברתי לידות בעבר. בגיל 17 וחצי התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי עד כה הכל היה בסדר גמור הוא נבדק לאידס ועוד מחלות מין והתוצאה יצאה שלילית(כלומר שהוא בריא) היום הוא היה אצלי והוא ירד לי ופתאום הוא שם לב שיש מן בלוטה או גידול שלא היה לי בעבר(לפני שבוע זה עוד לא היה) הבלוטה הזאת בגודל אפונה ונמצאת כמה מ"מ פנימה מהשפתיים הפנימיות.. הוא אמר לי לגשת לגניקולוג בדחיפות . האם הבלוטה הזאת יכולה לעורר מחלה כלשהי? חשוב לציין שלפעמים הוא מאונן לי האם זו יכולה להיות תוצאה מזיהום? והבלוטה לא גרמה לי כאב בכלל לא שמתי לב שהיא שם עד שהוא שם לב... אני מודה מראש..

לא ברור לי מה זה אך לא נשמע מסוכן- פני לרופא נשים