צלקת בתוך הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת בתוך הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת בתוך הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר לפני 5 שנים עברתי בניתוח קיסרי ולפני שנה עברתי 2 ניתוחים לפרוסקופיים להוצאת חצוצרה עקב הריונות חוץ רחמיים. היום אני בהריון שבוע 23 ומעוניינת להבין כמה דברים: 1. האם הצלקות מהניתוחים יכולים להשפיע בצורה כלשהיא על ההריון או על מהלך הלידה? 2. האם בעקבות הניתוחים יש העדפה לבחור בלידה בניתוח קיסרי על פני טבעי מחשש לקרעים? אשמח להבהרה מצדך שמעתי מספר מקרים שעקב צלקות בבטן/רחם ממליצים לעבור ניתוח בשבוע 37. אשמח לדעת אמך עליי להיערך ומתי לבדוק את הנושא תודה

הסיכון הוא בניתוח הקיסרי שיוצר צלקת ברחם. הפחד היא מקרע של הרחם בעת הלידה. יש להתייעץ עם מומחה להריונות בסיכון אם כדאי לנסות לידה וגינלית.

1.האם תמיד נשארת צלקת ברחם כתוצאה מניתוח קיסרי? 2. מתי הצלקת לא מפריעה לכניסה להריון מחודש?

1. ברור 2. נדיר מאד שמפריע

בת 42,רזרבה שחלתית נמוכה,לפני כארבעה חודשים עברתי ניתוח כריתת שרירנים בפתיחת בטן,כיום 3 עוברים מוקפאים. האם ההמלצה להחזיר עובר אחד או שתיים יחד? האם יש חשיבות לאיכות העובר בקליטה? האם קיימים סיכונים בהחזרת 2 עוברים יחד בגלל הניתוח שעברתי ?

יש להבין שכריתת שרירנים ברחם משאירה צלקות ברחם שהם סכנה לקרע הרחם בעת הריון ולידה. יש להתייעץ עם המנתח באשר לכמה חודשים יש להימנע מהריון ובודאי שיש להימנע מהריון מרובה עוברים.

1. כמה זמן אחרי הניתוח אפשר להעריך מה מצב הצלקת ברחם- כלומר האם נוצרה נישה, מה גודלה וכו' ? 2. האם מספיק אולטראסאונד וגינלי כדי לדעת אם נוצרה נישה? 3.האם רואים את הנישה באולטראסאונד או שרק את הנוזלים ברחם ואז מסיקים שיש נישה ומבצעים היסטרוסקופיה? 4. אם הצלקת על העור מחלימה יפה- האם זה אומר שגם הצלקת ברחם מחלימה יפה? 5. איך אמורה להיות/להראות צלקת תקינה ברחם שלא מפרישה נוזלים והיא תקינה? (גודל, מיקום, לא משנה את צורת הרחם המקורית?)

1. שישה שבועות 2. כן 3. בד"כ רואים את הנישה 4. לא בהכרח 5. כמו צלקת שהחלימה יפה