צלקת בתוך הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת בתוך הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת בתוך הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

1. כמה זמן אחרי הניתוח אפשר להעריך מה מצב הצלקת ברחם- כלומר האם נוצרה נישה, מה גודלה וכו' ? 2. האם מספיק אולטראסאונד וגינלי כדי לדעת אם נוצרה נישה? 3.האם רואים את הנישה באולטראסאונד או שרק את הנוזלים ברחם ואז מסיקים שיש נישה ומבצעים היסטרוסקופיה? 4. אם הצלקת על העור מחלימה יפה- האם זה אומר שגם הצלקת ברחם מחלימה יפה? 5. איך אמורה להיות/להראות צלקת תקינה ברחם שלא מפרישה נוזלים והיא תקינה? (גודל, מיקום, לא משנה את צורת הרחם המקורית?)

1. שישה שבועות 2. כן 3. בד"כ רואים את הנישה 4. לא בהכרח 5. כמו צלקת שהחלימה יפה

ראיתי סרטון ביוטיוב איך מסירים. ונאמר שלאחר שמסירים מהחלק הגבעולי לנשים שאינן מעוניינות בלידות צורבים גם את הבסיס שזה מונע דימומים. אז מה זה אומר שאם החלק החשמלי הזה נוגע לי ברחם זה יוצר צלקת או כוויה ברחם? ואם לא אז יכולים להיות לי דימומים מהאזור שנכרת?

הסיכוי שמה שראית ביוטיוב רלוונטי למה שיש לך קלוש ואינו סביר. ביו טיוב אפשר לראות הרבה דברים ולא זו הדרך להגיע למסקנות על ניתוח או סיכונים מניתוח. כריתת פוליפ אינה מותירה צלקות ברחם. הדבר שונה ממקרה למקרה ועם חרדותיך כדאי להתמודד בדרך אחרת, אולי ייעוץ יסודי, ודאי לא ע״י גלישה באינטרנט וחיפוש בסרטוני יוטיוב.

תודה רבה. ראו פוליפ אבל הבנתי מרופאים שרק שנכנסים פנימה רואים מה יש באמת. ואני יודעת שמחתימים על טפסים לפני ניתוח שמאשרים לעשות פעולות כירוגיות. נניח יראו פתאום שרירן אז יורידו? לזה התכוונתי. בקשר לסרטון הרפואי ביוטיוב. ראיתי איך צורבים את הפוליפ מהגבעול. אבל נאמר שם שאם אין תכנון לילודה אז צורבים גם את הבסיס ברחם ממנו יצא על מנת למנוע דימום. ובגלל זה נלחצתי אם צריבה בדופן הרחם יכולה לגרום לבעיה?

שלום רב, זהו הריוני השלישי ( כרגע בשבוע 28+4) העובר במצג עכוז. הנני בעלת רחם דידלפי כאשר כל ההריונות נקלטו באותו הרחם. לידה ראשונה הייתה בניתוח קיסרי בשל מצג עכוז. לידה שנייה ויבק האם יסכימו לנסות לעשות היפוך חיצוני בהנחה שהרחם יותר גמישה וזוהי לא הלידה הראשונה ?

שלום, רחם דידלפי הינו התווית נגד יחסית לנסיון היפוך. השילוב של רחם דידלפי עם צלקת רחמית מעלה את הסיכון לקרע של הרחם כך שאני לא ממליץ על נסיון כזה אצלך. מצד שני אין סיבה לא לנסות לידת עכוז במידה והתנאים הרגילים (משקל, תת-מצג, תנוחה של הראש), מתאימים ללידה כזו. בהצלחה !!! ד"ר שווד 072-3228192

שלום דר, מיואשת לגמרי. אני חודש אחרי לידה אחרי פניות חוזרות למיון. הרופא שלי בקהילה משוכנע שיש לי שארית שליה, מקבלת הפניה למיון לציטוטק,באולטראסאונד שלהם פעם אמרו קריש דם,פעם אמרו לא קריש דם ולא שליה והיום אומרים לא קריש דם ולא שליה,זה סימן של המיקום בו השליה הייתה נעוצה. אציין שזו לידה שלישית,רגילה (שתי לידות קודמות ואקום). אני סובלת כבר שבוע מצירי לידה כואבים בגב התחתון. אין דלקת בשתן,אין זיהום (אין חום,בדיקות דם תקינות). האם יכול להיות שיש לי צלקת ברחם במיקום של השליה?? האם יש בעיה עם הריונות עתידיים? ומה זה הצירים האלה שהתחילו בשבוע האחרון (אני לא מניקה ולא הנקתי)? התשובות שקיבלתי פה לא מספקות אותי... תודה

שלום אין צלקת ברחם במקום בו היתה השיליה אני לא יכול לדעת מה הסיבה לכאבים שאת חשה בלי בדיקה אבל סביר להניח שאלה התכווצויות של הרחם לאחר לידה שלישית