צלקת בתוך הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת בתוך הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת בתוך הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

1.האם תמיד נשארת צלקת ברחם כתוצאה מניתוח קיסרי? 2. מתי הצלקת לא מפריעה לכניסה להריון מחודש?

1. ברור 2. נדיר מאד שמפריע

בת 42,רזרבה שחלתית נמוכה,לפני כארבעה חודשים עברתי ניתוח כריתת שרירנים בפתיחת בטן,כיום 3 עוברים מוקפאים. האם ההמלצה להחזיר עובר אחד או שתיים יחד? האם יש חשיבות לאיכות העובר בקליטה? האם קיימים סיכונים בהחזרת 2 עוברים יחד בגלל הניתוח שעברתי ?

יש להבין שכריתת שרירנים ברחם משאירה צלקות ברחם שהם סכנה לקרע הרחם בעת הריון ולידה. יש להתייעץ עם המנתח באשר לכמה חודשים יש להימנע מהריון ובודאי שיש להימנע מהריון מרובה עוברים.

1. כמה זמן אחרי הניתוח אפשר להעריך מה מצב הצלקת ברחם- כלומר האם נוצרה נישה, מה גודלה וכו' ? 2. האם מספיק אולטראסאונד וגינלי כדי לדעת אם נוצרה נישה? 3.האם רואים את הנישה באולטראסאונד או שרק את הנוזלים ברחם ואז מסיקים שיש נישה ומבצעים היסטרוסקופיה? 4. אם הצלקת על העור מחלימה יפה- האם זה אומר שגם הצלקת ברחם מחלימה יפה? 5. איך אמורה להיות/להראות צלקת תקינה ברחם שלא מפרישה נוזלים והיא תקינה? (גודל, מיקום, לא משנה את צורת הרחם המקורית?)

1. שישה שבועות 2. כן 3. בד"כ רואים את הנישה 4. לא בהכרח 5. כמו צלקת שהחלימה יפה

ראיתי סרטון ביוטיוב איך מסירים. ונאמר שלאחר שמסירים מהחלק הגבעולי לנשים שאינן מעוניינות בלידות צורבים גם את הבסיס שזה מונע דימומים. אז מה זה אומר שאם החלק החשמלי הזה נוגע לי ברחם זה יוצר צלקת או כוויה ברחם? ואם לא אז יכולים להיות לי דימומים מהאזור שנכרת?

הסיכוי שמה שראית ביוטיוב רלוונטי למה שיש לך קלוש ואינו סביר. ביו טיוב אפשר לראות הרבה דברים ולא זו הדרך להגיע למסקנות על ניתוח או סיכונים מניתוח. כריתת פוליפ אינה מותירה צלקות ברחם. הדבר שונה ממקרה למקרה ועם חרדותיך כדאי להתמודד בדרך אחרת, אולי ייעוץ יסודי, ודאי לא ע״י גלישה באינטרנט וחיפוש בסרטוני יוטיוב.

תודה רבה. ראו פוליפ אבל הבנתי מרופאים שרק שנכנסים פנימה רואים מה יש באמת. ואני יודעת שמחתימים על טפסים לפני ניתוח שמאשרים לעשות פעולות כירוגיות. נניח יראו פתאום שרירן אז יורידו? לזה התכוונתי. בקשר לסרטון הרפואי ביוטיוב. ראיתי איך צורבים את הפוליפ מהגבעול. אבל נאמר שם שאם אין תכנון לילודה אז צורבים גם את הבסיס ברחם ממנו יצא על מנת למנוע דימום. ובגלל זה נלחצתי אם צריבה בדופן הרחם יכולה לגרום לבעיה?