בדיקת אקוויסט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אל מלא רחמים

על מעמדו האבסולוטי של הרחם, ועל הצורך בהבנה מעמיקה של תפקודיו על מנת למנוע הפלות ובעיות - סקירה מאת: ד"ר דוד סוריאנופרופסור דניאל זיידמןהפרעה במבנה הרחם על רקע מום מלידה או עקב בעיה נרכשת, עלול להוביל לקושי להרות, להפלות חוזרות ולסיבוכי הריון, כמו אי ספיקה של צוואר הרחם, לידה מוקדמת, מצגים לא תקינים של העובר בלידה ושיעור גבוה של ניתוחים קיסריים. מומי רחם מולדיםמום רחמי הינו מצב מולד אשר בדרך כלל נעדר תסמינים. על כן מרבית הנשים אינן מודעות כלל לפגם ברחמן. האבחנה של המום ברחם נעשית במהלך ברור רפואי בשל אי פריון, הפלות חוזרות או לידה מוקדמת. לעתים מאובחן המום הרחמי באופן מקרי במהלך בדיקה שיגרתית או בעת ניתוח קיסרי. האבחנה נעשית על ידי הערכת מבנה חלל הרחם בעזרת בדיקת על-שמע (אולטראסאונד), צילום רחם או היסטרוסקופיה אבחנתית. בדיקת העל-שמע...
ללמוד עוד על בדיקת אקוויסט
טיפולי פוריות לנשים: מתי וכיצד?-תמונה

מהו גיל הפוריות הממוצע? מתי יש לחשוד שקיימת בעיה בפוריות...

מאת: ד"ר אליצור שי
21/09/2016
אל מלא רחמים-תמונה

על מעמדו האבסולוטי של הרחם, ועל הצורך בהבנה מעמיקה של...

מאת: למרות...
29/07/2004
הריון מאוחר: מה הדד ליין?-תמונה

רווקות מאוחרת, קריירה, שיקול כלכלי - ובינתיים האימהות...

מאת: ד"ר רבהון...
26/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת אקוויסט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת אקוויסט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
22/07/2020 | 19:48 | מאת: איך אדע אם הבעיה בביציות או בבעיה בהפלות חוזרות?
מתוך פורום תרומת ביציות

היי, עברתי שתי הפלות מאותה התורמת..אלו עוברים שהוגדרו כבלסטו יום 5.שתי ההפלות היו בשבוע 5..אני נקלטת הבטא עולה גבוה ויש הפלה..הבעיה היא איך אני יכולה לדעת באם הבעיה היא בעוברים לא תקינים או שיש לי בעיה בהפלות חוזרות אולי בשל גילי? אני בת 42 ואיזה בדיקות עליי לעשות?קרישיות הדם עשיתי לפניי שנה וחצי מקופת חולים יצא תקין.האם עליי לעשות את הבדיקות הצקיפות פרטי? תודה....

הפלות חוזרות לא שכיחות כאשר נעזרים בתרומת ביצית, כך שכדאי להתייעץ עם הרופא המטפל האם את זקוקה לבדיקות נוספות, כמו היסטרוסקופיה או הידרוסונוגרפיה.

האם יכול להיות שלמרות עוברים המוגדרים מעולים יש לי קרישיות בדם? לפניי שנה וחצי בבדיקה של קופת חולים היה כתטב שלא,אולם הבנתי שניתן לבצע באופן פרטי בדיקות מורחבות?בעבר גם בדקו לי פרולקטין והכל היה תקין ייתכן ודברים משתנים בשנה וחצי? עוד, האם לא כדאי לעבור לפרופ' המתמחה בהפלות חוזרות למרות תרומת הביצית? נראה שהרופא שלי לא יודע איך לעזור לי.....תודה ..

שלום, כמה עולה צילום רחם דרך קפה של כללית וכמה באופן פרטי? איפה כדאי לעשות דרך קופה או פרטי ולמה? האם זה באמת כל כך כואב?

צילום רחם דרך קופ"ח כללית לא עולה ובאופן פרטי כ- 2000 שקל. בד"כ זה לא נעים, אבל בהחלט נסבל. אפשר גם לעשות הידרוסונוגרפיה, בקופה או פרטי, שזו פעולה דומה שמבוצעת תחת אולטראסאונד.

בבדיקת אולטרסאונד ביום ה-5 למחזור נצפתה רירית עבה (7 מ"מ למרות שהייתי בסוף הווסת) ו"מעט אקוגנית" כך הוגדרה. הבדיקה נערכה עקב מחזור לא סדיר כ-8 חודשים אחרי לידה וכן דימומים בתקופה שבין הביוץ למחזור. במקביל נערכה בדיקת הורמונים ביום ה-3 שנתנה תוצאות תקינות ובטא שלילית. האם תוכל להסביר לי מה משמעות הממצא, ומה עושים (אם בכלל) הלאה. רחל

יש לבצע הידרוסונוגרפיה _( הזלפת מים לרחם תחת שיקוף סונוגרפי)

שלום. עשיתי בדיקת הידרוסונוגרפיה ב25.11. הייתי צריכה לקבל מחזור ביום שבת ועדיין לא קיבלתי... האם הבדיקה גורמת למחזור להגיע מאוחר יותר?

שלום אא, הבדיקה אינה מאחרת את המחזור. לעיתים הבדחקה משפרת את סחכויי הכניסה להריון לכן ממליצה לבצע בדיקת הריון. בהצלחה