תסמונת אשרמן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו - וכיצד כדאי להיערך אליה בזמן ההריון ולמנוע מראש את הופעתה? "תינוק, צא כבר": האמנם? לפי הספר וההגדרה היבשה, לידה מוקדמת היא למעשה כל לידה לפני שבוע 37 - ומכאן נגזר כי כל מי שנולד לפני שבוע זה נחשב כמי שנולד בלידה מוקדמת והינו פג. כמובן, ישנם עוד גורמים שמשפיעים על האם והיילוד, למעט שבוע ההריון עצמו, כגון משקל היילוד בלידה והגורמים שהובילו ללידה המוקדמת.לידה מוקדמת, כלומר לידה של פג לפני שבוע 37, נחשבת סיבוך משמעותי ושכיח - אבל חשוב לזכור כי ככל שהלידה מוקדמת יותר, כך סיכויי ההישרדות של היילוד נמוכים יותר ושיעור התחלואה של היילוד הולך ועולה. משום כך, לידה מוקדמת בשבוע 24-28 נחשבת לידה עתירת סיבוכים; זאת, בעוד שבלידה מוקדמת, מעבר לשבוע 34 (אבל לפני שבוע 37) - שיעור הסיבוכים המשמעותיים לתינוק, למרות היותו פג, הינו מאוד נמוך.האם לידות מוקדמות הן תופעה שכיחה?בעולם,...
ללמוד עוד על תסמונת אשרמן
לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?-תמונה

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו -...

מאת: פרופ' ערן הדר
16/01/2017
על קרישיות יתר של הדם בהריון-תמונה

קרישיות יתר של הדם היא הסיבה המרכזית להפלות, כך עולה ממחקר...

מאת: מערכת zap...
09/10/2003
אל מלא רחמים-תמונה

על מעמדו האבסולוטי של הרחם, ועל הצורך בהבנה מעמיקה של...

מאת: למרות...
29/07/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת אשרמן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת אשרמן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב פרופסור, עשיתי ניתוח בגלל תסמונת אשרמן קשה למזלי הצליחו לפתוח את כל ההידבקויות בניתוח אחד ובביקורת נימצא עוד הידבקויות והוא פתח אותם במקום ללא שימוש בניתוח חוזר. הוא הביא לי עוד סבב של פריגולוטון, האם כדי להוסיף לזה אסטרופם על מנת לעבות את הרירית? ואם כן כמה ביום אני סבלתי מרירית דקה. האם השיטה של הפרדת הידבקויות במהלך אבחנתית היא מועילה וטובה ?

מאז הבדיקה יש לי כמו כאבי מחזור שלא היו לי הרבה זמן לגיטימי? עשיתי את הבדיקה ביום ביום רביעי

אין ספק שבמקרה של הידבקויות קשות הטול הוא ניתוחי. באשר לאסטרוגנים: כדאי להעלות את המינון שלהם על ידי תוספת אסטרופן.

שלום רב, לקחתי פריגלוטון אחרי היסטרו ניתוחית. וויתרתי על שני כדורים חומים האחרונים לקחתי כדור אחרון ביום חמישי. עדיין לא קיבלתי ווסת וגם אין כל סימן לווסת. האם צריך לדאוג? מתי אמור להופיע הווסת אני מפחדת שהניתוח לא הצליח כי אני לא מקבלת ווסת.(הפרידו הידבקויות עקב תסמונת אשרמן)

אם הוסת לא תופיע תוך יומיים עליך לפנות לרופא המטפל. יש לשקול היסטרוסקופיה

יש לי תסמונת אשרמן קשה ונאמר לי שאני צריכה לעשות מספר ניתוחים עשיתי את הניתוח הראשון אשר עבר בהצלחה ושמנו ג'ל למניעת הדבקויות האם זה פטיר כי הרופא אמר שאולי לא ורציתי לשמוע עוד רופא קיבלתי פרוגילוטון ואני עכשיו בכדורים החומים האם אני יכולה לוותר על כדורים החומרים ואם כן על כמה כדורים? כדי להקדים את הוסת ואז לשוב להיסטרו אבחנתית לביקורת אני ממש בלחץ מהנושא

האם יכול להיות שיהיה לי ביוץ סופנטני עם הפרגילוטון? יש לי שחלות פוליציסטיות אבל לפני כמה ימים היה לי כמו הפרשה צמיגית אשר מופיע בדרך כלל בביוץ...אני גם סובלת מבחילות קשות ביומים האחרונים יש סיכוי להריון? בהריון הקודם שהיה ספונטני בין טיפולי פוריות גילתי הריון שבוע לאחר הביוץ שגם היה ספונטני ומוזר לסיפר שלי ומיד התחילו לי בחילות....🤷‍♀️ יש טעם לבדוק?

אפשר דיהיה ביוץ גם עם פרוגילוטון-שאינו מונע ביוץ.

ההצלחה של הניתוח התבמונת אשרמן תלויה בחומרת המצב. יש לשאול זאת את הרופא המנתח. אפשר להקטין את מספר הכדורים החומים ל-5 בלבד.

אני 3 חודישם אחרי גרידה עם אמנוראה. בהיסטרוסקופיה אבחנתית אובחן אשרמן דרגה2-3. מאז אני לא מצליחה להפסיק לבכות. נקבע לי היסטרוסקופיה ניתוחית בעוד 10 ימים. מה הסיכויים להריון עתידי במצב כזה? האם מומלץ להשאיר בלון/ חומר כלשהו כדי למנוע הדבקויות לאחר הפרוצדורה?

שלום לך, יתכן ויומלץ לפי הממצאים בניתוח להשאיר חומר נגד הידבקויות, או בלון תלוי במבצע וניסיונו וחומרת המצב הקליני. בכל מקרה, אצל נשים רבות ניתן לשקם הפוריות לאחר ניתוח זה. בהצלחה!