טיפול ממיס קריש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שבץ מוחי: סימנים מקדימים ודרכי טיפול

מהירות היא מילת המפתח בשבץ מוחי: זיהוי מהיר של הסימנים המעידים על שבץ מוחי והגעה מהירה ככל האפשר לטיפול - עשויים להציל חיים. האם אתם יודעים מהם הסימנים שמחייבים הגעה בהולה לבית החולים? אירוע מוחי - הנקרא גם שבץ מוחי - הוא מחלה שפוגעת בכלי הדם במוח: בוורידים ובעיקר בעורקים. בכ-90% מהמקרים, נגרם השבץ המוחי כתוצאה מחסימה של כלי דם, שאחראי על אספקת הדם לאיזורים במוח, האחראיים על תפקודים חשובים, כגון: מרכזי דיבור, שפה, הפעלה מוטורית של הגפיים, תנועות עיניים ועוד. בפחות מ-10% מהמקרים נגרם השבץ כתוצאה מדימום. בגילאים מבוגרים, עולה השכיחות של אירועים מוחיים, אך למעשה הם עלולים להתרחש בכל גיל, עקב גורמי סיכון שונים. תחום הנוירולוגיה (בכלל) ורפואת השבץ (בפרט) עברו בשנים האחרונות (עשור וחצי) מהפכה של ממש: האמצעים הטכנולוגיים העומדים כיום לרשות הרופאים מתקדמים הרבה יותר מאשר בעבר. עם זאת, רק חלק קטן מכלל הלוקים בשבץ מוחי - מקבל טיפול. הדבר נובע ממגוון סיבות. הסיבה...
ללמוד עוד על טיפול ממיס קריש
שבץ מוחי: סימנים מקדימים ודרכי טיפול-תמונה

מהירות היא מילת המפתח בשבץ מוחי: זיהוי מהיר של הסימנים...

מאת: ד"ר רפאלי גיא
29/08/2018
טרומבוזה: לחלץ את הפקקת-תמונה

פקקת (טרומבוזה) עמוקה היא מצב שבו קריש דם נוצר באחד או יותר...

מאת: ד"ר...
05/04/2012
חדש: מרפאה מיוחדת לשבץ מוחי-תמונה

לאחרונה נפתחה במרכז הרפואי הלל יפה מחלקה המיועדת לאבחון...

מאת: מערכת zap...
12/05/2013
שבץ מוחי: מניעת מוטיב ההפתעה-תמונה

הבשורה הרעה: שבץ מוחי מהווה את גורם הנכות העיקרי במבוגרים...

מאת: פרופ' נתן...
14/01/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול ממיס קריש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול ממיס קריש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. אבי בן ה-73 נותח לפני כשבועיים לצורך הצרת מפרצת באבי העורקים באמצעות סטנט. הנתוח בוצע ב-2 מקומות ברגל ובבטן התחתונה. בנוסף לאבי מפרצת נוספת בבטן העליונה(כרגע לא טופל) ובלב. מטופל אחרי הנתוח בקומדין זמנית, לצורך המסת קרישי דם ברגל. שאלתי: האם נכון ליטול קומדין כשידוע שיש מפרצת נוספת שעדיין לא טופלה? אציין שאבי בעל קרישתיות יתר פקטור 5. תודה.

לום עידית צר לי אינני יודע

שלום ד"ר אני בן 61 אחרי אשפוז עם תסחיף ריאתי בעקבות טיסה. כמו כן יש לי ווריד סתום לאורך כל רגל שמאל, גם כן בעקבות הטיסה. יש לי עדיין הפרעות בקצב הלב. הוציאו אותי מבי"ח עם קומדין אבל בגלל מורכבות השימוש העבירו אותי ל- pradaxa ועוד תרופות להורדת לח"ד וגם תרופה לקצב לב - rythmex. לאחרונה נחשפתי למוצר יפני טבעי בשם nattokinase אשר ממיס קרישי דם. האם אני יכול להוסיף לטיפול הנוכחי גם nattokinase כדי להמיס את הקרישים הן ברגל והן בגוף בכלל? תודה על התשובה משה ארבל

לא. בברכה, דר' דדשב

סבתי בת ה- 80 לקתה באירוע מוחי לפני מס' שעות. בשלב זה היא מוגדרת כמשותקת ב- 70%- אינה מזיזה גפיים, לא מזהה אנשים ולא מתקשרת כלל. טרם נערכה בדיקת סי.ט.י. האם המצב יכול להיות הפיך- וייתכן שיפור במצבה התפקודי הפיזי?

לא ניתן כעת להעריך צפי לעתיד. חשוב לדעת האם טופל בטיפול ממיס קרישי דם וכמובן להתייחס לפרמטרים קלינים נוספים.

שלום רב, ברצוני לדעת באיזה מרכזים רפואיים בארץ מבצעים צינתור מוחי במקרים של ארוע מוחי ומי הרופאים שמבצעים בכל אחד מהמרכזים הרפואיים. כמו כן אשמח לדעת היכן הטיפול נגיש מבחינה מעשית לכל חולה שמגיע וזקוק לכך לפי קביעת הרופאים.אני שואלת כי קראתי בעבר שהשרות אמנם קיים אבל הוא לא ממש זמין לכל אחד. תודה.

צינתור מוחי נעשה רק בהתויות סלקטיביות ביותר והטיפול המקובל כיום הינו בתכשיר ממיס קרישי דם הניתן לתוך הוריד.ישנם מצנטרי מוח באיכילוב,הדסה ותה"ש.