נגישות
נגישות

ציסטה בעמוד השדרה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לציסטה בעמוד השדרה

כירורגיה כללית - תמונת המחשה
כירורגיה כללית דליות הן לא רק בעיה אסתטית, אלא בעיה רפואית העלולה לגרום לכאבים, בצקות וכיבים. החדשות ה...
קיפוזיס - תמונת המחשה
קיפוזיס בניגוד לסקוליוזיס (עקמת), הבאה לידי ביטוי בעיוות במישור החזיתי לימין ו/או לשמאל, קיפוזי...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציסטה בעמוד השדרה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציסטה בעמוד השדרה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, אילו מומחים הכי מומלצים בניתוח הסרת ציסטה מחוט השדרה? אודה לכל עזרה!

ערב טוב נירה, הפתרון הניתוחי איננו בהכרח זה שהצעת בפנייתך,דהיינו "הסרת הציסטה". נא עייני במסרון ששלחתי הערב. בברכה

ד"ר שלום, ביצעתי בדיקת MRI עקב כאבים לאורך הרגל השמאלית. נמצאה ציסטה סובכונדרלית אינטראספינאלית בגודל 09 ס"מ בין חוליות L4-5 עם לחץ על שורש שמאל. שאלתי היא, האם חייבים לנתח ? והאם יש סיכון בכך שאני לא מנתחת (בינתיים). והאם הניתוח נחשב מסוכן יחסית. תודה רבה וחתימה טובה.

לא חייבים - מודבר בטיפול לכאב ואם אינך רוצה - אין הכרח (אבל המחיר קרוב לודאי - המשך הכאב) לא מדובר בניתוח עם סיכון גבוה לרוב אבל כמובן תצלוי במיקום המדויק ואם יש סביב הנגע הדבקויות לרקמות אחרות - כדאי לבדוק זאת ב - MRI אם תרצי יעוץ יותר מדויק וממוקד למצב הספציפי שלך והמלצה יכצד הדרך הטובה ביותר לפעול במקרה שלךל - את מוזמנת לתאם מועד ליעוץ מסודר במרפאתי ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864

ד"ר וולמן שלום, פניתי אליך בעבר והייתי רוצה לשוב ולהוועץ עמך. אני בשבוע 24.בסקירת מערכות מוקדמת(שבוע 15) גילו ציסטה בעמוד שדרה צווארי,הרחבה של אגני כלייה.ביצעתי מי שפיר והבדיקה תקינה. שבוע 22-סקירת מערכות נוספת-ציסטה נעלמה,אגני כליה בגודל של כ- 8 מ"מ (נאמר לי כי יתכן ריפלוקס או UPJ.נשלחתי לעבור בדיקת אקו לב עובר -שבוע 24 - הבדיקה נאמר לי שתקינה אולם נראה VSD מוסקולרי קטן בגודל של 2 מ"מ במרכז המחיצה הבין חדרית. נאמר לי כי ברוב המקרים ממצא זה נעלה ואם לא הוא אינו מהווה בעיה בתפקוד הלב.נתבקשתי לחזור בעוד 6 שבועות לביקורת. אני מלאת חרדה לאור כל הממצאים הללו - האם יש קשר בין הממצאים השונים? האם לאור כל מה שהתגלה עד כה אין זו סיבה להפסקת הריון? מה המשמעות של VSD אם אינו נעלם עד לאחר הלידה? אודה לך על תשובתך המהירה. תודה.

קשה מאוד לאתר VSD טרם הלידה. רובם (כאשר מדובר בממצא כה קטן ) נעלמים עד הלידה. אם אכן הם קיימים רובם נעלמים עד שנת החיים הראשונה. הרחבת אגן כליה עד 8 ממ אינה בעייתית אך יש לעקובאחר העובר, מאחר והרחבה של מעבר ל 10 ממ מחייבת מתן אנטיביוטיקה ליילוד לאחר הלידה ומעקב. ככדי לקבל יותר אינפורמציה לגבי כליות העור יש למדוד את הכליות ולבחון את רקמת הכליה מעבר להרחבה. דבר שאינני יודעאם בוצע במקרה שלך. יש גם לודא שאכן נימדדה ההרחבה בחתך הנכון.ב אינני מוצא בהכרח קשר בין כל הסימנים מעבר לרמת החרדה שללא ספק הם מעוררים בך. הייתי ליתר ביטחון נועץ בגנטיקאי. בהצלחה.