בקע טבורי כלוא: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבקע טבורי כלוא?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בקע טבורי כלוא: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני שבועיים בדיוק, הגעתי למיון עם כאבים עזים באיזור הטבור, אובחן אצלי בקע טבורי כלוא (הייתי במצב הזה שלושה ימים לפני הגעתי למיון). במהלך הניתוח התגלה גם זיהום מוגלתי ולכן לא שמו לי רשת, אלא תפרים בלבד. נותחתי כעבור מספר שעות תחת הרדמה מלאה, הניתוח עבר בהצלחה, אושפזתי יומיים וחצי במיון כירורגי ולאחר מכן נשלחתי לנוח בביתי. הכאבים פחתו ככל שהזמן חלף, וגם מצב הבטן מבחינת מראה השתפר. הבעיה היא שהיוםף שבועיים אחרי הניתוח עדיין יש לי בליטה לא קטנה מעל הטבור ומעין "שקע" משמאלו, וכאבים כאשר לוחץ בעדינות על האיזור. האם זה אמור להיות המצב אחרי שבועיים? האם עליי לפנות למיון? אני חושש מאוד ולא רוצה להמתין שוב זמן רב מדי לפני שאני ניגש לטיפול במידה והמצב לא נורמלי.

שלום בן המצב רגיל ויכול להמשך עוד שבועיים

שלום רב,בני בן ה 18+ סובל מכאבים באים והולכים באיזור הטבור. האם יש מצב שקיים בקע טבורי כלוא גם כאשר באולטרסאונד ובבדיקה ידנית של חירורג לא הובחן בקע? הרופא אומר שרק ע"י ניתוח אפשר לדעת אם יש בקע. האם זו הדרך היחידה לאבחן בקע? תוך כדי ניתוח ? תודה

שלום לך אפשר גם בבדיקת סיטי

שלום, אני בת 24 לפני כשבועיים כברתי ניתוח שתוכנן כניתוח בקע טבורי כלוא, מדם הוצאה חתיכה שנשלחה לפתולוגיה וחזרה בתור אנדומטריוזיס. מאז אני שומעת הרבה מדי מידע ודיי מתבלבלת. אני זובלת מכאבים בזצן המחזור אך לא כפי שתוארו בפני (עילפון, בחילות, דכאון וכו). בנוסף אני במעקב מדי חצי שנה של אולטראסאונדים אצל רופא נשים. האם ישנם מקרים בהם זוהי לא מחלה של הגוף אלא מקרה יוצא דופן? מה אני צריכה לעשות? מהם הסיכונים מלבד קשיי פוריות? תודה רבה רבה מראש, אני מאוד מבולבלת.

אנדומטריוזיס יכול להופיע במקומות רבים בגוף ולא רק בבטן התחתונה. גלולות למניעת הריון יכולות להוות טפול הולם לבעייה ולכאבייך. כשתרצי להרות, במידה ולא תצליחי, תצטרכי לעבור טפולים . ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 03-6702038,9 פקס: 03-6704158

20/05/2013 | 00:10 | מאת: אלון
מתוך פורום כירורגיה

שלום ד"ר ככל הנראה פעילות מאומצת מידי בחדר כושר גרמה לשני בקעים. האחד הוא בקע טבורי כלוא והשני בקע במשפעה. הבקע במפשעה כאב לי לאורך זמן ואף הקרין למשך כשבוע לכאבי תופת באשכים שעברו מעצמם. בכלל הכאבים הלכו ובאו עד אשר נעלמו כליל לפני כחודשיים. אני מתאמן בחדר כושר ולא טיפלתי בבקע- כלומר לא ניגשתי לניתוח. שאלתי היא האם אני חייב לנתח את זה והאם המצב עלול להחמיר אם לא אנותח. ראוי לציין כי הבקע אובחן בבדיקת US והכירורג עצמו שבדק אותי קודם לכן לא זיהה בקע או כל צורך בניתוח.

שלום אלון הבקע יגדל . מתי שהוא תגיע לניתוח .בלי ניתוח לא מסתדר

תודה ד"ר האם אתה ממליץ לעבור את הניתוח כרגע? כמו כן, האם המשמעות שהבקע יגדל זה שהניתוח עלול להיות בעתיד מורכב או מסובך יותר?