כריתת אשך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

היפנוזה וסרטן: סיבות למחלה ודרכי התמודדות

האם ניתן להימנע ממחלות הרסניות ולהתחיל לחיות באמת? האם ניתן לשמור על גופנו מפני השפעת רעלים ומפני אנרגיות שליליות? 1. מהו הגורם הנפשי למחלת הסרטן?2. מהם המנגנונים הפיזיולוגיים המובילים לסרטן?3. האם ניתן למנוע היווצרות של סרטן?4. האם ניתן להתרפא מסרטן?5. כיצד ניתן להיעזר בהיפנוזה לריפוי מסרטן?לפי הראייה הקונבנציונלית, סרטן היא מחלה אורגנית המאופיינת בהחלפת תאיי גוף בריאים בתאיי סרטן עוינים, המתפשטים ברקמות הגוף וללא טיפול מובילים להרס ולמוות.מדוע דבר זה קורה?1. ההיבט הגנטי.עם התפתחות הטכנולוגיה האנושות נכנסה לעידן הגנטיקה. בזכות זה ניתן היום לגלות מספר רב של גנים פגומים שאחראים למחלות שונות. נמצאו הגנים שעצם נוכחותם מסכנת את בעליהם לחלות בסרטן. במידה וגן פגום מתגלה אצל האדם, הרפואה הקונבנציונלית מציעה לאדם זה לעבור כריתה מונעת של האיבר שבסיכון.זאת גישה רדיקלית למדי. האם אדם בריא אמור לכרות את...
ללמוד עוד על כריתת אשך
סרטן האשכים: מה חשוב לדעת?-תמונה

סרטן האשכים הוא שם כולל לקבוצת גידולים ממאירים שמקורם ברקמת...

מאת: ד"ר דב...
11/10/2015
ישראל: מס' חולי סרטן עלה פי 5-תמונה

הבשורה הטובה היא שגם מספר המחלימים עלה פי 9 ב-50 שנה...

מאת: מערכת zap...
03/02/2016
היפנוזה וסרטן: סיבות למחלה ודרכי התמודדות-תמונה

האם ניתן להימנע ממחלות הרסניות ולהתחיל לחיות באמת? האם ניתן...

מאת ד"ר ליאנה...
20/01/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכריתת אשך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כריתת אשך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, מבקש להתייעץ: שנת 2000 סרטן אשך נון סמינומה כולל bep, שנת 2014 סרטן אשך MIXED GERM רק ניתוח. במעקבים. ההתייעצות הינה לגבי ממצא בטחול: מרץ 2010 - א.ס. בטן, בטחול מוקד איזואקוגני עם מעט האלו מסביב בקוטר 0.7 ס"מ. מומלץ CT. מרץ 2010 CT, מוקד מקבל האדרה בקוטר של 10 ממ קרוב לוודאי המנגיומה (הרדיולוג ציין - ללא שינוי בהשוואה ל CT ב 2007ׂ). 2013 CT ממצא בטחול ללא שינוי. 2014 CT (לפני כריתת אשך שני)ממצא היפודנסי בטחול 17 ממ,. זרימה מועטה פריפרית קרוב לוודאי המנגיומה. 2015 CT ממצא בטחול11 ממ ללא שינוי מ 2007. 2016 CT ממצא בטחול11 ממ ללא שינוי מ 2007. 2018 א.סאונד, ממצא בטחול היפואקוגני 18 ממ וסקולריזציה הקפית. האם יש מקום לבירור נוסף דחוף, או מעקב סונוגרפי מספיק? למעשה השאלה שלי: ע"פ הנתונים ישנם שינויים במידות הממצא. הבדיקה האחרונה מראה 18 ממ, בהשוואה ל ct מ 2016 הראה 11 ממ. ונראה שגדל ב 7ממ. בהשוואה לct 2014 נראה שגדל ב 1 ממ. יש דחיפות לבירור נוסף? האם ייתכנו סטיות במדידה ?תודה לייעוצכם

שלום אמיר. קטונתי מלספק יעוץ בפורום לאדם עם עבר אונקולוגי עשיר כשלך, רק על סמך המידע שאתה מספק ומבלי לעיין בבדיקות בעצמי. אני יכול להגיד לך ברמה של ידע כללי שהטחול הוא לא מקום שכיח מאוד לגרורות מסרטן האשכים כשלא רואים גרורות נוספות במקומות אחרים. בנוסף הפיענוחים שאתה כותב לאורך השנים שמעידים על ממצא שפוענח כשפיר ושלא השתנה הרבה, כנראה צודקים. עם זאת, שוב, קח את דעתי בערבון מוגבל שכן לא ראיתי את הבדיקות ואת שאר הנתונים. אם הדבר מדאיג אותך, כדאי שתתייעץ שוב עם האונקולוג שמטפל בך.

היי לא יודע אם זה המקום לשאול אבל אנסה, אני אחרי שתי סבבים של BEP. ערב גרורה בגודל 3.5 סמ ברטרופרטוניאום מלפני שבועיים התחילו לי כאבי גב תחתון שכאשר אני שוכב ממש כואב ושאני הולך ועומד כמעט ולא מורגשים. עשו לי רנטגן לאזור ולא מצאו כלום הרופאים אומרים שזה שריר תפוס או בגלל החרדות שלי אז שרירי מתכווצים ואין להם קשר למחלה שלי, מה לדעתך יכולה להיות הסיבה?

שלום צחי. כאבי גב יכולים להיות בגלל גרורה ברטרופריטוניאום, אבל יש סיבות אחרות שכיחות יותר ומדאיגות פחות. הדרך היחידה לדעת במה מדובר היא הדמיה. מתי הבדיקה הבאה שמתוכננת לך?

עשו לי רנטגן לפני כשבוע שבו לו ראו כלום האנקולוגית אומרת שזה לא קשור למחלה ובדיקת הדמיה איני יודע עוד מתי יעשו לי שוב. אני תוך כדי טיפולים והמרקרים יורדים אז מה הסיכוי שיגדל לי משהו תוך כדי הטיפול?

אציין שעשו לי רנטגן עמוד שדרה מותני צדי קדמי ואחורי. הpet ct שעשו לי האחרון היה לפני חודש וחצי ובו היה לי בלוטת לימפה מוגדלת עד 3.5 סמ הכאבי גב התחילו רק לפני 3 שבועות

עוד שאלה קצת לא קשורה מה הסיכוי של הישנות סרטן האשכים אחרי שמבריאים? ובמה זה תלוי?

האונקולוגית שלך מכירה אותך ואת פרטי המקרה הרבה יותר טוב ממני. אני מכיר רק את מה שאתה בוחר לכתוב פה, ולכן אני יכול רק לספק ידע כללי ולא מעבר. לגבי הסיכוי להישנות: הוא תלוי בסוג הסרטן, מידת ההתפשטות שלו בעת האבחנה ורמת המרקרים שהיתה לאחר כריתת האשך.

אז אתה בעצם אומר שהחליטו לתת לי טיפול של 4 קורסים של BEP בגלל אגרסיביות המחלה וגם להקטין את סיכויי הישנות מחלת הסרטן? המרקרים שלי בתחילת הקורסים היו ביתא 4200 אלפא 1400 והייתה לי בלוטת לימפה אחת מוגדל ל3.5 סמ באזור הרטרו. סוג הסרטן שהיה לי באשך היה טרטומה וסמינומה אך לא ידוע מה יש לי ברטרו.

הטיפולים שמקבלים במצב שבו יש סרטן אשכים עם גרורות הם כדי לרפא ממחלת הסרטן. כלומר, מטרת הטיפול היא לגרום למוות של תאי הסרטן היכן שהם נמצאים בגוף. הכמותרפיה לא יעילה נגד טרטומה. לכן, אם אחרי הטיפולים, רואים שנשאר גוש ברטרופריטוניאום, והמרקרים התנרמלו, צריך להשלים את הטיפול עם ניתוח להוצאת הגוש וקשרי למפה באזור.

לפני 5 שנים היה לי תסביב אשך שמאלי והחלט לכרתת אשך . לפני חודש חזרתי לבית חולים באבחנה אבדידימיטיס דלקת אשך שני . ואמרו לי כי בניתוח שעשיתי לא נעשה הקבעה לאשך השני הטוב וזה אומר שאני עדייו בסכנה תסביב אשך שני האם מומלץ לעשות הניתוח הקבעה ?

שלום אמיר. שאלה טובה ולא שגרתית. אפשרות אחת היא להשלים קיבוע של האשך שנשאר. אפשרות אחרת היא להיות יותר מודע למשמעות של כאבים באשך ולסיכון שמדובר בתסביב ולהגיע לבית החולים מוקדם יותר כשזה קורה. היות שכבר איבדת אשך אחד, הייתי נוטה להמליץ על האפשרות הראשונה.

שלום יש לי כאבי גב כשאני עומד, הולך, ואפילו כשאני יושב. רק כשאני שוכב אין. זה מקשה עלי תעסוקתית ובחיי היום-יום. ב CT לא נמצא משהו בעל חשיבות. הסיבה לכאבים היא כנראה כי לפני 14 שנים עברתי כריתת אשך בעקבות סרטן ומאז יש לי טסטוסטרון נמוך. בעקבות כך נחלשתי. התרופות לא עוזרות. קשה לי לעשות התעמלות כי אני גם מדוכא ובקושי יש לי מוטיבציה לזוז. מה ניתן לעשות? האם יש אפשרות לטפל בחולשת השרירים עם סטרואידים? תודה

חסר טסטוסטרון גורם לאוסטאופורוזיס מה שיכוללהביא לשבר של חוליה. זה הקשר היחיד שאני מכיר בין חסר טסטוסטרון לכאב גב . המחושים הנפשיים שאה מתאר שנשמעים לי כמו דיכאון הם קרוב לודאי תוצאה של חסר טסטוסטרון. טסטוסטרון זה סטרואיד וכל הצורות השונותבהם הוא מופיע בשוק הנם נגזרות של טסטוסטרון "טבעי". הכתובת הטבעית לשאלותיך הנה פורום אנדוקרינולוגיה.

היי אלון, עשית בדיקת צפיפות עצם? במידה ויש לך צפיפות עצם נמוכה, אתה צריך לצרוך סידן, ויש תוסף בשם דנסיטי שהוא ממש טוב (נספג בגוף פי 2 יותר מהתוספים האחרים). נראה לי שזה יכול לעזור לך.

אימי סובלת מצפיפות עצם נמוכה על כן אני מקפידה לשמור על צריכת סידן בדרגה גבוהה עד כמה שניתן, אם זה מוצרי חלב, ירקות ירוקים ואף נטילת דנסיטי כבר מספר חודשים, ממה שאני יודעת ושומעת מדובר במוצרים מעולים שעושים רק טוב, ממליצה בחום.