נגישות
נגישות

כריתת אשך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

היפנוזה וסרטן: סיבות למחלה ודרכי התמודדות

האם ניתן להימנע ממחלות הרסניות ולהתחיל לחיות באמת? האם ניתן לשמור על גופנו מפני השפעת רעלים ומפני אנרגיות שליליות? 1. מהו הגורם הנפשי למחלת הסרטן?2. מהם המנגנונים הפיזיולוגיים המובילים לסרטן?3. האם ניתן למנוע היווצרות של סרטן?4. האם ניתן להתרפא מסרטן?5. כיצד ניתן להיעזר בהיפנוזה לריפוי מסרטן?לפי הראייה הקונבנציונלית, סרטן היא מחלה אורגנית המאופיינת בהחלפת תאיי גוף בריאים בתאיי סרטן עוינים, המתפשטים ברקמות הגוף וללא טיפול מובילים להרס ולמוות.מדוע דבר זה קורה?1. ההיבט הגנטי.עם התפתחות הטכנולוגיה האנושות נכנסה לעידן הגנטיקה. בזכות זה ניתן היום לגלות מספר רב של גנים פגומים שאחראים למחלות שונות. נמצאו הגנים שעצם נוכחותם מסכנת את בעליהם לחלות בסרטן. במידה וגן פגום מתגלה אצל האדם, הרפואה הקונבנציונלית מציעה לאדם זה לעבור כריתה מונעת של האיבר שבסיכון.זאת גישה רדיקלית למדי. האם אדם בריא אמור לכרות את...
ללמוד עוד על כריתת אשך
סרטן האשכים: מה חשוב לדעת?-תמונה

סרטן האשכים הוא שם כולל לקבוצת גידולים ממאירים שמקורם ברקמת...

מאת: ד"ר דב...
11/10/2015
ישראל: מס' חולי סרטן עלה פי 5-תמונה

הבשורה הטובה היא שגם מספר המחלימים עלה פי 9 ב-50 שנה...

מאת: מערכת zap...
03/02/2016
היפנוזה וסרטן: סיבות למחלה ודרכי התמודדות-תמונה

האם ניתן להימנע ממחלות הרסניות ולהתחיל לחיות באמת? האם ניתן...

מאת ד"ר ליאנה...
20/01/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכריתת אשך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כריתת אשך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, מבקש להתייעץ: שנת 2000 סרטן אשך נון סמינומה כולל bep, שנת 2014 סרטן אשך MIXED GERM רק ניתוח. במעקבים. ההתייעצות הינה לגבי ממצא בטחול: מרץ 2010 - א.ס. בטן, בטחול מוקד איזואקוגני עם מעט האלו מסביב בקוטר 0.7 ס"מ. מומלץ CT. מרץ 2010 CT, מוקד מקבל האדרה בקוטר של 10 ממ קרוב לוודאי המנגיומה (הרדיולוג ציין - ללא שינוי בהשוואה ל CT ב 2007ׂ). 2013 CT ממצא בטחול ללא שינוי. 2014 CT (לפני כריתת אשך שני)ממצא היפודנסי בטחול 17 ממ,. זרימה מועטה פריפרית קרוב לוודאי המנגיומה. 2015 CT ממצא בטחול11 ממ ללא שינוי מ 2007. 2016 CT ממצא בטחול11 ממ ללא שינוי מ 2007. 2018 א.סאונד, ממצא בטחול היפואקוגני 18 ממ וסקולריזציה הקפית. האם יש מקום לבירור נוסף דחוף, או מעקב סונוגרפי מספיק? למעשה השאלה שלי: ע"פ הנתונים ישנם שינויים במידות הממצא. הבדיקה האחרונה מראה 18 ממ, בהשוואה ל ct מ 2016 הראה 11 ממ. ונראה שגדל ב 7ממ. בהשוואה לct 2014 נראה שגדל ב 1 ממ. יש דחיפות לבירור נוסף? האם ייתכנו סטיות במדידה ?תודה לייעוצכם

שלום אמיר. קטונתי מלספק יעוץ בפורום לאדם עם עבר אונקולוגי עשיר כשלך, רק על סמך המידע שאתה מספק ומבלי לעיין בבדיקות בעצמי. אני יכול להגיד לך ברמה של ידע כללי שהטחול הוא לא מקום שכיח מאוד לגרורות מסרטן האשכים כשלא רואים גרורות נוספות במקומות אחרים. בנוסף הפיענוחים שאתה כותב לאורך השנים שמעידים על ממצא שפוענח כשפיר ושלא השתנה הרבה, כנראה צודקים. עם זאת, שוב, קח את דעתי בערבון מוגבל שכן לא ראיתי את הבדיקות ואת שאר הנתונים. אם הדבר מדאיג אותך, כדאי שתתייעץ שוב עם האונקולוג שמטפל בך.

לפני 5 שנים היה לי תסביב אשך שמאלי והחלט לכרתת אשך . לפני חודש חזרתי לבית חולים באבחנה אבדידימיטיס דלקת אשך שני . ואמרו לי כי בניתוח שעשיתי לא נעשה הקבעה לאשך השני הטוב וזה אומר שאני עדייו בסכנה תסביב אשך שני האם מומלץ לעשות הניתוח הקבעה ?

שלום אמיר. שאלה טובה ולא שגרתית. אפשרות אחת היא להשלים קיבוע של האשך שנשאר. אפשרות אחרת היא להיות יותר מודע למשמעות של כאבים באשך ולסיכון שמדובר בתסביב ולהגיע לבית החולים מוקדם יותר כשזה קורה. היות שכבר איבדת אשך אחד, הייתי נוטה להמליץ על האפשרות הראשונה.

שלום יש לי כאבי גב כשאני עומד, הולך, ואפילו כשאני יושב. רק כשאני שוכב אין. זה מקשה עלי תעסוקתית ובחיי היום-יום. ב CT לא נמצא משהו בעל חשיבות. הסיבה לכאבים היא כנראה כי לפני 14 שנים עברתי כריתת אשך בעקבות סרטן ומאז יש לי טסטוסטרון נמוך. בעקבות כך נחלשתי. התרופות לא עוזרות. קשה לי לעשות התעמלות כי אני גם מדוכא ובקושי יש לי מוטיבציה לזוז. מה ניתן לעשות? האם יש אפשרות לטפל בחולשת השרירים עם סטרואידים? תודה

חסר טסטוסטרון גורם לאוסטאופורוזיס מה שיכוללהביא לשבר של חוליה. זה הקשר היחיד שאני מכיר בין חסר טסטוסטרון לכאב גב . המחושים הנפשיים שאה מתאר שנשמעים לי כמו דיכאון הם קרוב לודאי תוצאה של חסר טסטוסטרון. טסטוסטרון זה סטרואיד וכל הצורות השונותבהם הוא מופיע בשוק הנם נגזרות של טסטוסטרון "טבעי". הכתובת הטבעית לשאלותיך הנה פורום אנדוקרינולוגיה.

היי אלון, עשית בדיקת צפיפות עצם? במידה ויש לך צפיפות עצם נמוכה, אתה צריך לצרוך סידן, ויש תוסף בשם דנסיטי שהוא ממש טוב (נספג בגוף פי 2 יותר מהתוספים האחרים). נראה לי שזה יכול לעזור לך.

אימי סובלת מצפיפות עצם נמוכה על כן אני מקפידה לשמור על צריכת סידן בדרגה גבוהה עד כמה שניתן, אם זה מוצרי חלב, ירקות ירוקים ואף נטילת דנסיטי כבר מספר חודשים, ממה שאני יודעת ושומעת מדובר במוצרים מעולים שעושים רק טוב, ממליצה בחום.

שלום רב. אני גבר בן 50 אשר חלה לפני 3 שנים בסרטן גרורתי שלב 2. עברתי כריתה של האשך וטיפול כימו אגרסיבי והחלמתי מהמחלה ועד היום כמובן אני במעקב. לפני כחודש וחצי החלו הזעות בלילה שלא אופייניות לי בכלל באזור החזה,הבטן והגב ויש לציין שאני ישן בלילה עם בגדים קלילים. לפני כמה ימים התחלתי לרדת במשקל,כל יום קצת,היום,אני פחות 2ק"ג בתוך ארבעה ימים. נשלחתי לעשות בדיקות דם מקיפות,כולל crp, מרקרים(של סמינומה) ושקיעת דם שיצאה טיפה גבוהה מעל הנורמה=31. חוץ משקיעת הדם,הכל יצא תקין. צילום חזה...תקין. יש לציין שבשבוע האחרון,אני בעיצומה של מחלת חורף ללא חום...צינון,שיעול וכו... שגם גורמת קצת לחוסר תאבון. יש לי תור גם לאולטרסאונד בטן בשבוע הבא. בדיקת שתן,לא נתנה לי הרופאה. רציתי לדעת,אם יש עוד אילו בדיקות שעלי לעשות לפני שאני רץ לעשות פט סיטי בכל הגוף(במיוחד שלא בא לי לחטוף את כל הקרינה)? ורציתי לדעת בעיקרון...האם תיתכן לימפומה ללא בלוטות מוגדלות וללא חום? תודה מראש.

התלונות נשמעות לא ספציפיות ולא בהכרח מעידות על לימפומה אך כמובן שלא ניתן לשלול לחלוטין. הביטוי השכיח של לימפומה הוא הגדלת בלוטות אך לא תמיד הן ניתנות למישוש. ממליצה בשלב ראשון לפנות לאונקולוג ולרופא המשפחה.

כמובן שפניתי לרופאת המשפחה וגם לאונקולוג. רופאת המשפחה,לא התרשמה כ"כ שיש לי ממה לדאוג,שלחה אותי לבדיקות דם ורנגטן שיצאו תקינות,בדקה את הבלוטות שלדבריה לא נפוחות ואמרה שאין ממה להילחץ.מצד שני,האונקולוג ביקש בגלל ההיסטוריה שלי שאעבור בדיקת פט סיטי כל גופי. רציתי לדעת בבקשה שני דברים... -במידה והיו הזעות לילה במשך חודש וחצי והפסיקו ביומיים האחרונים,מה זה יכול להגיד על החלשד בלימפומה במידה וההזעות לא חוזרות? -השיעול כסממן ללימפומה,בא בדר"כ כשיעול יבש וטורדני,או שהוא בא כשיעול חזק עם ליחה כמו שיש נגיד דלקת בסימפונות? תודה

תשובות-כאשר יש הזעות לילה בגלל לימפומה הן בדרך כלל לא חולפות עד שמקבלים טיפול לימפומה. באופן תאורטי אם יש לימפומה המערבת את בית החזה יכול להיות שיעול אבל אין לו אופי מסויים.