כאבים בצד שמאל בבטן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים בצד שמאל בבטן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים בצד שמאל בבטן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, הנני בן 23. מזה 5 ימים מתעורר עם כאבים עזים, בצד שמאל בבטן העליונה, ממש מאחורי הריאות. אין לי בעיות עיכול כלשהן. בטוחני שהכאב לא בא מהלב, כי עם מאיבר אחר הנמצא תחתיו. (פשוט לא ידעתי לאיזה פורום ליחס הודעה זו). במשך היום, הכאב חולף לאט לאט. אבל שוב חוזר בבוקר. אני מרגיש שמשהו תפוס חזק שם, אך אני לא יודע מה זה. אני נוטל אנטיביוטיקה כבר במשך 10 ימים (רפפן 1000 מ"ג), (הייתה לי דלקת גרון לא מזמן). האם יש קשר בין הדברים? אם לא, מה יכול להיות הדבר? כיצד הדבר חולף במשך היום בזמן שאני בתנועה, וחוזר בבוקר בכאבים עזים?

בצד שמאל למעלה יש בד"כ טחול. הטחול לא כואב ברוב המקרים. אפשרות אחרת היא שיש גירוי מהריאות כלפי מטה (האם נבדקו הריאות? האם אין חשש לדלקת ריאות?) שיכול לגרום לכאבים בבטן עליונה. אפשרות נוספת היא שיש הגדלה משמעותית של הטחול בגלל למשל מחלת הנשיקה, שגורמת לתסמינים דמויי דלקת גרון ובגלל זה הכאבים - אבל את זה ניתן לגלות בבדיקת רופא פשוטה.

שלום לך, ביצעתי צילום ריאות (רנטגן), וממבט ראשוני ע"י רופא המשפחה שלי, נראה כי הכל תקין (הצילום בכל מקרה, הועבר לאבחון של מומחה). מחר אעשה בדיקת אולטרה-סאונד. האם הבדיקה יכולה להראות מה מצב הטחול? כמה חמורה המחלה יכולה להיות? אם במשך היום, אני לא מרגיש כלל את הבטן, אלא רק בשכיבה ממושכת (למשל שינת לילה), או בלקיחת נשימה ארוכה, האם הדבר לא מעיד על שריר תפוס כלשהו אולי? איזה שרירים יש בקרבת מקום שעלולים להתפס? תודה, יאיר.

שלום, אני בת 26 בריאה. מחודש מאי אני סובלת מדלקת בשתן וחיידק שלא עובר. בפעם הראשונה היו לי סימנים של צריבה וריח וידעתי שזאת דלקת ב100 % מאז אין לי כ"כ תסמינים רק מידי פעם ריח וטיפה כאב. (אם לא הייתי חוזרת על הבדיקות שתן לא הייתי חושבת שיש לי דלקת). הבעיה שלקחתי הרבה סוגי אנטיביוטיקה וכל פעם שאני עושה בדיקת שתן מתגלה חיידק חדש וזה לא עובר ואני לא רוצה להמשיך לקחת ככ הרבה תרופות. מפחדת שלא אמצא טיפול לנושא. בנוסף, יש לי כאבים בצד שמאל בבטן למטה וזאת הדאגה העיקרית שלי, עשיתי אולטרסאונד כליות ושלפוחית שתן והכל יצא תקין. הנה פירוט על האנטיביוטיקות שלקחתי והחיידקים שנמצאו: בתאריך 8.5 לקחתי monurol שגרמה לי לפטרייה ושלשולים. לאחר מכן בבדיקת שתן מצאו Escherichia coli ולקחתי: ובתאריך 17.5 לקחתי ciprodex 500mg בדיקת שתן 2 שוב מצאו Escherichia coli ולקחתי: בתאריך 11.6 לקחתי dalacin 100mg ovules clothree tab 200 mg dermacombin בדיקת שתן 3: בתאריך 2.7 macrodantin 100mg בדיקת שתן 4: Enterococcus faecalis (group D 100,000 CFU/ml-גדול מ בזיהומים בדרכי השתן ידוע כי Ampicillin/Amoxicillin-רגיש ל ולקחתי: בתאריך 26.7 qugmentin 875mg clothree tab 200mg flucahhol 150 mg בדיקת שתן שנעשתה לפני שבוע ואלו התוצאות: ( 2 סוגי חיידקים ) Escherichia coli 100,000 CFU/ml-גדול מ תוצאות בדיקת האנטיביוגרם מצביעות על מנגנון עמידות מסוג .ESBL Klebsiella pneumoniae 100,000 CFU/ml-גדול מ אני כבר מיואשת ! הבנתי שהחיידק עמיד לאנטיביוטיקה והאורולוג הפנה אותי למומחה לזיהומים בינתיים לא לוקחת עוד אנטיביוטיקה. אציין שזה התחיל מאז תחילת קיום יחסים עם הבן זוג החדש שלי, האם יש קשר? האם יש טיפול לזה? האם השרשרת חיידקים שקיימת אצלי מסוכנת? בנוסף האורולוג הביא לי טיפול של HIPREX עם ויטמין C למשך חודש. אשמח לעזרה, (לאן לפנות... מה לעשות) תודה רבה

שלום מיכל, בעבר, כונה הקשר בין תחילת קיום יחסי מין לבין זיהומים חוזרים בדרכי השתן אצל נשים צעירות בשם Honeymoon cystitis. אחת הדרכים המקובלות לנסות לצמצם תופעה זו היא לקיחת כדור אחד של אנטיביוטיקה פשוטה יחד עם כוס מלאה של מים מיד לאחר קיום יחסי המין (או לפני אם זה מתוכנן). הרבה בריאות אפי

07/02/2020 | 19:43 | מאת: שרית מרמת גן
מתוך פורום מעי רגיש

שלום בת 52. ידוע על מעי רגיש כבר כ 25 שנה בד"כ כאבי בטן בצד שמאל למטה גלים כואבים שמוקלים עם יציאות. קולונוסקופיה לפני 4 שנים תקינה דם סמוי תקין השנה  בדיקות דם תקינות , CT בטן תקין לפני 3 חודשים.  בשנים האחרונות יש יותר נטיה לעצירות, אולי בגלל שצמצמתי סיבים שגרמו לגזים. לוקחת כל יום נורמלקס שריכך את היציאות והן לא קשות אבל בחצי שנה האחרונה משום מה למרות הנורמלקס ושהיציאות לא קשות ויוצאות בסדר, הן בתדירות נמוכה במקום כל יום או יומיים קודם נהיה בממוצע פעם בכ 4-5 ימים ולפעמים אפילו יש איזה שבוע בלי יציאה פרט לקטנטנה. בימים האחרונים תופעה חריגה. שלשום כאב בטן בצד שמאל למטה ואז היציאה היתה בעובי רגיל אבל באורך חריג מאוד של כ 40 סמ!! ממש לולאה ענקית שהקיפה את כל תחתית האסלה.אתמול שוב כאב בטן עם נפיחות צד שמאל למטה אבל יותר חזק מהרגיל ממש התפתלתי מכאב בגלים כשעתיים והיציאה גם אתמול מאוד ארוכה כ 40 סמ בערך פעמיים אורך כף היד. מעולם לא היו לי יציאות באורך כזה אפילו לא חצי מזה.  קראתי שיציאה מאוד ארוכה עם כאבי בטן בצד שמאל עלולה להגרם מ"מגה קולון" אין לי חום אבל מותשת מאוד אחרי הכאב בטן אתמול בערב וצד שמאל למטה עדיין מלא ורגיש.   האם היציאה הארוכה זה סימן למשהו מסוכן? האם יכול להיות מגה קולון? צריך לעשות משהו? תודה רבה

שלום איני מכיר קשר בין אורך היציאה למגהקולון בדרך כלל גושי הצואה מרובים וקטנים, אך תתכן הפרשה של יותר צואה מגובשת, אולי בשל הטיפול בנורמלקס

תודה רבה אם כך האם אין משמעות ליציאה בעובי רגיל כמו נקניק אבל באורך כמו של שתי כפות ידיים פסוקות כ 40 סמ אורך יציאה? כאמור זה מלווה בכאבי בטן קשים לפני היציאה ו 3 היציאות האחרונות שלי הן מהסוג הזה יציאה מאוד ארוכה מעידה על בעיה כלשהיא?

בערך חודש וחצי יש כאבים מאוד חזקים שמופיעים בעת הליכה ופעילות גופנית בצד שמאל של הבטן התחתונה. הייתי באולטרסאונד אצל רופא נשים, נשללה האפשרות לציסטה בשחלה, אך הוא אמר שהוא רואה פעילות מהמעי (עד כמה שאפשר) ואמר שאולי הכאב נובע ממערכת העיכול ואינה ממוצא גניקולוגי. מה זה יכול להיות? מרגיש כמו דקירות, לפעמים גם בצד ימין (נדיר).

כאבים שמופיעים רק בזמן פעילות גופנית אינם בהכרח קשורים במערכת העיכול. ייתכן קשר לדופן הבטן, בקעים וכו'. ממליץ לפנות לרופא המשפחה אשר במידת הצורך יפנה אותך לייעוץ גסטרו מסודר על מנת להתרשם מהתלונות ולשקול את הצורך בבירור מקור גסטרואינטסטינלי (הכוונה של מע העיכול) לכאבים הנ"ל.