בדיקת אבהות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג הגדול של המאה, גנום להמונים פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי במרכז הרפואי ע"ש רבין, מנסה להסביר את משמעות ההישג המדעי.ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי עוררה התרגשות גדולה בעולם. התקשורת התמלאה בראיונות על הסכנות המוסריות הטמונות בגילוי זה. פחות דובר על המשמעות המעשית של השלמת הפרויקט וכיצד היא נוגעת לכל אחד מאתנו. המחקר הגנטי המולקולרי עלה בחודשים האחרונים לכותרות הראשיות של כלי התקשורת בעקבות ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי. מחקר זה עשה כברת דרך מדהימה ממש, אם ניקח בחשבון את העובדה כי רק לפני כ- 30 שנה עדיין לא ידעו כלל איך בנוי החומר הגנטי האנושי. הידיעות הרבות שהופיעו בכלי התקשורת התייחסו להישג המדעי, חלקן עסק בהיבטים המוסריים, אבל מיעטו לעסוק בהיבט המעשי של ההישג: כיצד הוא עשוי להשפיע על...
ללמוד עוד על בדיקת אבהות
מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי-תמונה

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג...

מאת: רפי זיו,...
08/11/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת אבהות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת אבהות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני נשואה ושכבתי באופן חד פעמי עם גבר אחר, כעת אני בהריון ורוצה לנסות להבין מה הסיכוי שהאב הוא יחסי המין החד פעמיים. במחזור סדיר של 26 יום, מה הסיכוי להיקלט מיחסי מין ביום ה 9 לווסת ?

נמוך

שלום איך אפשר לעשות בדיקת אבאות באופן דיסקרטי? האם רק בבדיקת מי שפיר ניתן לעשות? תודה

אם הכוונה היא למהלך ההריון, לא ידוע לי על דרך לבדוק את האבהות של התינוק מבלי לערוך בדיקה חודרנית כגון מי שפיר. לאחר הלידה ניתן לבדוק בדרכים שונות. יש הרבה חברות שמציעות את השירות ומתיימרות לדיסקרטיות ניתן לחפש בגוגל

אני בשבוע 11 ונמסר לי שיש בדיקת אבהות פרטית בחול שאינה דורשת צו בית משפט. אינני צריכה קבילות בבית משפט רק לאשר לעצמי ולשלול גבר מסוים שמסכים לשתף פעולה. שאלתי- האם הבדיקה בחול אמינה לדעתך?

לא מכירה

שלום רב, אני בשבוע 11 ואשמח למידע לגבי בדיקת אבהות שרוצה לעשות כבר בשלב הזה. יודעת שבארץ אפשר לעשות בתהש רק עם צו בית משפט ואז הבדיקה מתווספת בסיסי שליה או במי שפיר. הבדיקה הפרטית בחול היא באמצעות בדיקת רוק של האב הפוטנציאל ובדיקת דם שלי. רציתי לדעת מדוע שתי הבדיקות שונות והאם זה אומר שהבדיקה בחול פחות אמינה? בדיקת רוק מול הבדיקה שעושים בתהש ? תודה :)

הבדיקה בחול פחות אמינה, ומן הסתם פחות קבילה בבית משפט, כי אין בהכרח פיקוח מי נתן את דגימת הרוק וכו.

פורומים בנושא בדיקת אבהות
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...