בדיקת אבהות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג הגדול של המאה, גנום להמונים פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי במרכז הרפואי ע"ש רבין, מנסה להסביר את משמעות ההישג המדעי.ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי עוררה התרגשות גדולה בעולם. התקשורת התמלאה בראיונות על הסכנות המוסריות הטמונות בגילוי זה. פחות דובר על המשמעות המעשית של השלמת הפרויקט וכיצד היא נוגעת לכל אחד מאתנו. המחקר הגנטי המולקולרי עלה בחודשים האחרונים לכותרות הראשיות של כלי התקשורת בעקבות ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי. מחקר זה עשה כברת דרך מדהימה ממש, אם ניקח בחשבון את העובדה כי רק לפני כ- 30 שנה עדיין לא ידעו כלל איך בנוי החומר הגנטי האנושי. הידיעות הרבות שהופיעו בכלי התקשורת התייחסו להישג המדעי, חלקן עסק בהיבטים המוסריים, אבל מיעטו לעסוק בהיבט המעשי של ההישג: כיצד הוא עשוי להשפיע על...
ללמוד עוד על בדיקת אבהות
מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי-תמונה

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג...

מאת: רפי זיו,...
08/11/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת אבהות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת אבהות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני נשואה ושכבתי באופן חד פעמי עם גבר אחר, כעת אני בהריון ורוצה לנסות להבין מה הסיכוי שהאב הוא יחסי המין החד פעמיים. במחזור סדיר של 26 יום, מה הסיכוי להיקלט מיחסי מין ביום ה 9 לווסת ?

נמוך

שלום וברכה.רציתי לשתף אותך בנסיבות ולקבל את המלצתך. אנו זוג נשוי ליברלי שבו מאפשרים אחד לשני חופש אבל כמובן קיום יחסים עם פרטנר אחר אך ורק עם קונדום. אשתי בגיל 46 ויש לנו ילדים בגילאי 11,14.מהריונות ספונטניים. לכאורה איתי(אני ב-3 שנים מבוגר מימנה)היא לא פוריה ובשנה וחצי -שנתיים האחרונות היא לא ניקלטה לשום הריון,כאשר ב-3 השנים שלפני זה כשהיא היתה בגילאים 41-45,היא היתה במספר הריונות לא תקינים. לפני מספר ימים ,ביום שתאורטית יכול להיות יום הביוץ,היא בילתה עם מישהו ואמרה שחלק מזמן קיום היחסים הוא היה בלי קונדום אבל לדבריה שפיכתו התרחשה בחוץ ולא בפנים. ידוע לי שאפשר להיכנס להיריון גם מחדירה ללא שפיכה בפנים,והבחור היה בן 30 כלומר באופן תאורטי יתכן והזרע שלו איכותי שיכול להפרות את אשתי.וכמובן שגם אשתי כמוני לא מעוניינת בהיריון ממישהו אחר. מה המלצתך בשלב הזה? ובמידה ויהיה היריון שיתפתח האם בית המשפט יאפשר בדיקת אבהות אחרי שבוע 10 כך שאם יתברר שאני לא האבא,עדיין יהיה לא מאוחר מידי לבצע הפלה? תודה.

הסיכוי להיריון בגילה ובנסיבות שאתה מתאר קלושים מאד. אפשר לקבל היתר מבית משפט לבדיקת אבהות.

שלום איך אפשר לעשות בדיקת אבאות באופן דיסקרטי? האם רק בבדיקת מי שפיר ניתן לעשות? תודה

אם הכוונה היא למהלך ההריון, לא ידוע לי על דרך לבדוק את האבהות של התינוק מבלי לערוך בדיקה חודרנית כגון מי שפיר. לאחר הלידה ניתן לבדוק בדרכים שונות. יש הרבה חברות שמציעות את השירות ומתיימרות לדיסקרטיות ניתן לחפש בגוגל

אני בשבוע 11 ונמסר לי שיש בדיקת אבהות פרטית בחול שאינה דורשת צו בית משפט. אינני צריכה קבילות בבית משפט רק לאשר לעצמי ולשלול גבר מסוים שמסכים לשתף פעולה. שאלתי- האם הבדיקה בחול אמינה לדעתך?

לא מכירה

פורומים בנושא בדיקת אבהות
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...