בדיקת אבהות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג הגדול של המאה, גנום להמונים פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי במרכז הרפואי ע"ש רבין, מנסה להסביר את משמעות ההישג המדעי.ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי עוררה התרגשות גדולה בעולם. התקשורת התמלאה בראיונות על הסכנות המוסריות הטמונות בגילוי זה. פחות דובר על המשמעות המעשית של השלמת הפרויקט וכיצד היא נוגעת לכל אחד מאתנו. המחקר הגנטי המולקולרי עלה בחודשים האחרונים לכותרות הראשיות של כלי התקשורת בעקבות ההכרזה על סיום פענוח הרצף הגנטי האנושי. מחקר זה עשה כברת דרך מדהימה ממש, אם ניקח בחשבון את העובדה כי רק לפני כ- 30 שנה עדיין לא ידעו כלל איך בנוי החומר הגנטי האנושי. הידיעות הרבות שהופיעו בכלי התקשורת התייחסו להישג המדעי, חלקן עסק בהיבטים המוסריים, אבל מיעטו לעסוק בהיבט המעשי של ההישג: כיצד הוא עשוי להשפיע על...
ללמוד עוד על בדיקת אבהות
מה אומר לכם השם הבא: פענוח הגנום האנושי-תמונה

מילים גדולות, אבל מה על המעשים? ניסיון לתת הסבר מעשי להשג...

מאת: רפי זיו,...
08/11/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת אבהות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת אבהות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני נשואה ושכבתי באופן חד פעמי עם גבר אחר, כעת אני בהריון ורוצה לנסות להבין מה הסיכוי שהאב הוא יחסי המין החד פעמיים. במחזור סדיר של 26 יום, מה הסיכוי להיקלט מיחסי מין ביום ה 9 לווסת ?

נמוך

שלום האם ניתן לעשות בדיקת אבהות לתינוק שנולד לאחר שבוע? מייד שנולד? האם צריך לחכות לזמן מסויים ? מאיזה שלב שהתינוק נולד זה מבחינה רפואית מדעית זה מהימן ותופס? או שצריך לחכות לגיל/שלב מסויים? האם מחלות שפעת/ צהבת/ וכו משפיעים על הבדיקה? תודה רבה מיכל

על פי חוק בישראל בדיקת אבהות מצריכה צו של בית משפט לעניני משפחה. טכנית ניתן לבצע אחרי הלידה ללא קשר למחלות/צהבת וכו. לא יתבצע ללא צו.

האם ניתן לעשות בדיקת DNA לזרע שבעזרתה ניתן יהיה להוכיח אבהות לילד ? אם כן, איפה זה מתבצע ?

בארץ בדיקת אבהות נעשית רק עם צו של בית משפט לעניני משפחה. ורצוי על דנא של האדם ולא על זרע- משמעותית יותר מדויק. בהצלחה

שלום. האם יכול להיות מצב בו סוג הדם של האם הוא O+, סוג הדם של האב הוא A+ וסוג הדם של התינוקת הוא A-?

יש מצבים נדירים בהם ה + איננו + מלא אלא חלקי או חלש יותר שנקרא עי המערכת כ +. לכן תאורטית יתכן . סוג דם לא מהווה בדיקת אבהות אמינה :)

התינוקת נולדה בטיפול ivf. איך אני יכולה להיות בטוחה שהיא שלי? כשיצא לה סוג דם נדיר כששנינו פלוס. אמנם האב a וגם היא a אבל איך אפשר לדעת שלא קרתה איזו טעות?

תמיד אפשר לפנות למעבדה. ואם זה ממש מטריד אתכם טכנית ניתן לעשות בדיקה גנטית ולברר זאת. השאלה היא אם אתם רוצים..

מה הטעם בפניה למעבדה? אני מבינה ממה שאני קוראת שאם לי ולאב יש נשאות של מינוס גם אם אנחנו פלוס אז התינוקת יכולה להיות מינוס. האם זה נכון והאם יש דרך לבדוק זאת? ואגב איך עושים בדיקה גנטית?

פורומים בנושא בדיקת אבהות
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...