fsh נמוך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עת לעט

אחרי עט הפיוריגון מגיע אלינו עט הגונל, בשורה למטופלות הפוריות, ועדנה למזריקות למה עט?כ-10%-15% מהזוגות בעולם המערבי וכן בישראל, סובלים מבעית פוריות. זוגות אלו יעידו כי טיפולי הפוריות הם תהליך מאוד תובעני, קשה, מתסכל ומייסר. חלק מהסבל נובע מהצורך לקבל זריקות יומיומיות של הורמונים מהלך כל הטיפול עד הביוץ או שאיבת הביציות שהתפתחו. בדרך כלל זריקות יומיות אלו כרוכות בביקור אצל אחות ויוצרות תלות במרפאה ובאחיות. הצורך להגיע מדי יום אל האחות המזריקה גורם למטופלות לאי נוחות, משבש את שיגרת יומן, פוגע בדיסקרטיות הטיפול ומחייב אותן לשתף את הסביבה בבעייתן הרפואית (האחות המזריקה, צוות סניף קופת החולים אליה היא שייכת, שכנים וחברים אותם היא פוגשת בסניף הקופה וכ'). מטלה יומיומית זו הופכת להיות מטלה כובלת ומסורבלת המכבידה על חיי המטופלת. עם קושי נוסף מתמודדות המטופלות בסופי...
ללמוד עוד על fsh נמוך
עת לעט-תמונה

אחרי עט הפיוריגון מגיע אלינו עט הגונל, בשורה למטופלות...

מאת: מערכת zap...
15/12/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לfsh נמוך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

fsh נמוך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי אני בן 32 מזה שנה וחצי אני ואשתי מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה בבדיקות זרע שערכנו התגלה כמה בעיות ריכוז תאי זרע 4 תנועתיות 38 תאים תקינים של 1% בעקבות תוצאות הלו נשלחתי לעשות בדיקה הורמונאלית ששם נמצא FSH 27 משם נשלחתי לבדיקות נוספות שיצאו תקינות כמו אולטרה סאונד , ווי דליישן שיצאו תקינות יש לציין שאני משתמש בציפרלקס 20 מ"ג שנתיים ובעקבות המלצה הורדתי ל10 מ"ג עקב התקפי חרדות שאני עובר אחד לחודש.. (בעבר היה אחד לשבועיים) כמו כן עשינו כבר 2 הזרעות עם השבחת הזרע תוצאות שלהם היום בממוצע נפח 2.2 ריכוז 1.9 התנזלות ++ תנועתיות 53% תנועה פרוגרסיבית 47% ולאחר עיבוד ריכוז 1 תנועתיות 75% טוטאל 0.75 כמו כן בהמלצה אני צורך ספירה לשיפור איכות הזרע ואשתי עוברת גם טיפולי פוריות (זריקת הורמונליות)על מנת להגדיל את הסיכוי רציתי לדעת איזה בדיקות עוד צריך לעשות ואיך ניתן לפתור או לשפר את איכות הזרע וכמות הזרע ? (עשינו בדיקת קריוטייפ תשובות בעוד שבועיים)

הפנה שאלתך לפורום לפריון הגבר. גש עם התשובות לרופא שהפנה אותך לבדיקות.

עקב כאבי ראש וסחרחורית והתעלפויות חוזרות . בבדיקת mri יש לציין ציסטה בבלוטת האצטרובל 11 מ"מ ( ציסטה של הפינאליס) הניורולוג הפנה אותי לייעוץ נירוכרורג. אך בנוסף עשיתי בדיקות דם להרמונים וה fsh נמוך מוזמנת לתור לרופא נשים אך רציתי לדעת האם יש קשר בין הfsh לציסטה שבבלוטת האצטרובל ????

לסגית שלום, מאמר משנת מתאר שבלוטת האצטרובל יוצרתחמרים המדכאים יצור FSH. The pineal gland and the control of LH and FSH secretion. Author: Fraschini F Source: In: Gual, C. and Ebling, F.J.G., eds. Progress in endocrinology. (Proce edings of the Third Internation Congress of Endocrinology, Mexico, Distr ito Federal, June 30-July 5, 1968.) Amsterdam, Excerpta Medica, 1969. p. 637-644 Abstract: The effects of pinealectomy on gonadotropin secretion of male rats was examined. No changes in pituitary weight were observed. There was, however, an increase in pituitary content of LH and FSH similar to that seen after castration, indicating that the pineal gland inhibits the synthesis and release of FSH and LH. Systemic administration of melatonin to male rats did not affect pituitary and testicular weights but led to atrophy of the prostates and seminal vesicles. This would indicate reduction of LH secretion but no effect on FSH secretion; therefore melatonin is not the only pineal hormone. Indole derivatives of melatonin stereotaxically placed in the brain affected the synthesis of LH. Implantation of serotonin and 5-methoxytryptophol inhibited FSH secretion. The physiological implications of these findings are briefly discussed. ראי גם: https://www.endocrineweb.com/endocrinology/overview-pineal-gland בברכת בריאות, כרמל ערמון

שלום רב, במסגרת בירור פריון נתבקשתי לבצע פרופיל הורמונלי. התוצאות שהגיעו הן: TSH 2.22 Prolactin 143 FSH 0.8 IU/L -קטן מ Estradiol 69 Progesterone 2.2 LH 3.2 Testosterone 20.9 רופא הפריון לא מצליח להסביר את ה Fsh הנמוך וטוען כי יתכן שמדובר בבעיה במעבדה. אשמח להבין מה הסיבות יכולות להיות לFshנמוך והאם נדרש טיפול תודה מראש!

יכולה להיות בעיה בהיפופיזה..מציעה לברר מולו

רופא הנשים שלי כתב טופס בקשה לטיפול ivf ראשון עבור ועדה מחוזית של הקופה. זו מתעכבת במתן תשובה כבר חודש. נמסר לי שרק עם אישור ועדה מחוזית אוכל לפנות ליחידת ivf בכל בית חולים בארץ. האם הדבר אומר שהתשובה שלילית? התעלמות ועדה מחוזית פירושה תשובה שלילית? באפריל ימלאו לי 45. האם זו הסיבה? האם ועדה יכולה לא לאשר זכאות לטיפול אחד של ivf אם המטופלת אינה סובלת לפי הבדיקות ההורמונליות מבעיית פריון  אלא מבעיית גיל? לא היו לי הריונות קודמים (מעולם לא ניסיתי) ולא הזרעות. הייתי אצל שני רופאי נשים לאחרונה ושניהם אמרו לי שלפי בדיקות הדם ההורמונליות אין לי שום בעיה להיכנס להיריון, הן באופן טבעי והן דרך הזרעות אם ארצה. כמו כן באולטרסאונד יום 3 למחזור מצאו אצלי 8 זקיקים, ללא טיפולים מוקדמים. האם אפשר לעבור בבית חולים ציבורי טיפול ivf ללא אישור הוועדה המחוזית הזו? האם אוכל לפחות להקפיא ביציות בגיל 45 אם הבדיקות ההורמונליות יצאו מעולות?

בגיל הזה הביציות זקנות. רק תרומה יעילה. טיפולים רק במימון מבוטחת מגיל 45. לא כדאי לבנות על ניסים כי אין...

סליחה, אבל מה המומחיות שלך דורית? את רופאה? לידיעת הספקנים, יש למעלה מ700 נשים בנות 45 ומעלה שיולדות במדינת ישראל מדי שנה, ולא רק מתרומת ביצית! אם הביציות תקינות בגיל 44-45, למה לא לנסות טיפול מיטבי אחד של ivf, לממש היריון ולהקפיא את העוברים הנוצרים? להיכנס להריון גנטי בגיל 45 זה לא נס. אולי בגילאי 60-70. פרופורציות בבקשה. ומי שמבין בתחום, נא להשיב לשאלתי - כמה זמן מחכים לתשובה מוועדה מחוזית של הקופה והאם אפשר לבצע טיפול ivf עם טופס 17 ללא אישור ועדה מחוזית בהנחה שהבדיקות ההורמונליות יצאו מעולות?

ולא מובן למה את עונה במקומו ??ואני שמעתי על מלא מחקרים שגם מעל גיל 45 ivf הניב הריונות אז אף אחד לא שאל את דעתך דורית לבוא ולהגיד דבר כזה בלי שביקשו ממך. פשוט חוצפה

לפי סל הבריאות כל אישה זכאית לעשות טיפולי הפריה עד גיל 45, בהנחה שיש לה רזרבה שחלתית תקינה (כלומר FSH נמוך מ- 20 כאשר האסטרדיול נמוך מ- 200). לא ניתן להקפיא ביציות מעבר לגיל 41.