תסמונת קאודה אקווינה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת קאודה אקווינה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת קאודה אקווינה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בנוסף לכל הסיפטומים שתארתי אני סובלת מחולשה ברגליים במיוחד, חוסר יציבות בברכיים, תחושה של העדר תחושה בפי הטבעת ודחיפות במתן שתן, 3 פעמים בלילה ותנועות מעיים ותזוזות רבות, רעד בפי הטבעת כל הזמן בעצם הזנב אני מאוד חוששת??????

ואכן יש לזה סבה אלו עלולים להיות סימנים מבשרים להחמרה ביכולת הלשיטה על זסוגרים עקב פריצת דיסק - מציע לך להגיע בהקדם אפשרי לבדיקת מומחה עמוד שדרה ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 054-7478864

שלום, אבחנתי עם פריצת דיסק בין החוליות L5-S1. לאחר כחצי שנה עם פיזיותרפיסט, חזרתי לתפקוד כמעט מוחלט ללא כאבים כלל. אני בן 30 החיי אורח חיים ספורטיבי, ולאחר צילום MRI הרופא עדין ממליץ על קיבוע החוליות כדי למנוע "תסמונת זנב הסוס". אני מבין שללא צפייה בממצאים קשה לתת תשובה כאן - אך שאלתי היא האם זה נהוג שגם ללא כל כאב, יש לערוך ניתוח קיבוע עבור מניעה עתידית של החמרה? כמעט כלל השואלים בפורום שהיו מעורבים בניתוח נשלחו בעקבות כאבים.

ממליץ להגיע ליעוץ לבחון ניתוח זעיר

היי לאחר mri ממצאים: מצב לאחר למינאקטומיה בחוליות L3-L5, ללא התקנת קיבוע מתכתי. L4-L5- רושם להיצרות תעלה ספינלית, שורשים של קאודה אקווינה מסולסלים קרניאלית לגובה זה. L5-S1- אובדן חלקי של גובה דיסק עם בלט כללי לוחץ על השק.

אשמח לדעת מה זה אומר ודרכי טיפול.

אין לבדיקה משמעות בלי הרקע הקליני כלומר סיפור המחלה תאור התלנות המחושםי והסמנים וממצאי הבדיקה הגונית

שלום רב בת 31 בבקשה עזרה לפני חודשיים היה לי כאבים ברגל עשו לי צילום במיון אמרו שיש לי פריצת דיסק מותני ושהכאבים מזה נתנו לי ארקוקסיה ושלחו אותי הביתה השבוע התחילו לי כאבי תופת ב2 הרגליים כולל נימול ורדימות כאבי תופת גם בברכיים והרגשה כזו מוזרה של פירפור שרירים כמו רטט הלכתי לרופאת משפחה אמרה לי בטח זה מהפריצת דיסק תשתי רקוסט פלוס לכאבים אני מרגישה גם דקירות בגב תחתון וכאבים ייתכן מאוד שזה נובע מהפריצת דיסק אבל אני מפחדת שיהיה לי נזק בילתי הפיך, אני כבר חמישה ימים לא יוצאת מהבית אני בקושי הולכת ,בנוסף לפני שנה עשו לי סיטי עמוד שידרה והיה שם גם פריצת דיסק צווארי עם לחץ על העצבים, השבוע קראתי על תסמונת זנב הסוס ואני מפחדת שלא לוקחים אותי ברצינות עשיתי תור לאורטופד אבל זה המתנה של שלושה שבועות היום אמא שלי הביאה לי קביים מיד שרה בגלל הכאבי תופת יש לי בבית תינוק לכן אני לא פונה כל פעם למיון ,מה לעשות בבקשה תדריך אותי האם זה מצב חרום ?

כל מה שצריךז ה בדיקה גופנית טובה שתכלול בדיקת כח השרירים, בדיקת תחושה של מגע שטחי של כאב שטחי ושל כאב עמוק, בדיקת תחושה באזור הפרינאום( אזור אבר המין) ובדיקה רקטלית . אםה תחושה שמוה, והכח בסוגר פי הטבעת שמור ואין לך אצירת שתן אין לך תסמונת של "זנב הסוס" רופא משפחה ידע לעשות את הבדיקות הללו.