תסמונת קאודה אקווינה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת קאודה אקווינה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת קאודה אקווינה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בנוסף לכל הסיפטומים שתארתי אני סובלת מחולשה ברגליים במיוחד, חוסר יציבות בברכיים, תחושה של העדר תחושה בפי הטבעת ודחיפות במתן שתן, 3 פעמים בלילה ותנועות מעיים ותזוזות רבות, רעד בפי הטבעת כל הזמן בעצם הזנב אני מאוד חוששת??????

ואכן יש לזה סבה אלו עלולים להיות סימנים מבשרים להחמרה ביכולת הלשיטה על זסוגרים עקב פריצת דיסק - מציע לך להגיע בהקדם אפשרי לבדיקת מומחה עמוד שדרה ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 054-7478864

היי לאחר mri ממצאים: מצב לאחר למינאקטומיה בחוליות L3-L5, ללא התקנת קיבוע מתכתי. L4-L5- רושם להיצרות תעלה ספינלית, שורשים של קאודה אקווינה מסולסלים קרניאלית לגובה זה. L5-S1- אובדן חלקי של גובה דיסק עם בלט כללי לוחץ על השק.

אשמח לדעת מה זה אומר ודרכי טיפול.

אין לבדיקה משמעות בלי הרקע הקליני כלומר סיפור המחלה תאור התלנות המחושםי והסמנים וממצאי הבדיקה הגונית

שלום רב בת 31 בבקשה עזרה לפני חודשיים היה לי כאבים ברגל עשו לי צילום במיון אמרו שיש לי פריצת דיסק מותני ושהכאבים מזה נתנו לי ארקוקסיה ושלחו אותי הביתה השבוע התחילו לי כאבי תופת ב2 הרגליים כולל נימול ורדימות כאבי תופת גם בברכיים והרגשה כזו מוזרה של פירפור שרירים כמו רטט הלכתי לרופאת משפחה אמרה לי בטח זה מהפריצת דיסק תשתי רקוסט פלוס לכאבים אני מרגישה גם דקירות בגב תחתון וכאבים ייתכן מאוד שזה נובע מהפריצת דיסק אבל אני מפחדת שיהיה לי נזק בילתי הפיך, אני כבר חמישה ימים לא יוצאת מהבית אני בקושי הולכת ,בנוסף לפני שנה עשו לי סיטי עמוד שידרה והיה שם גם פריצת דיסק צווארי עם לחץ על העצבים, השבוע קראתי על תסמונת זנב הסוס ואני מפחדת שלא לוקחים אותי ברצינות עשיתי תור לאורטופד אבל זה המתנה של שלושה שבועות היום אמא שלי הביאה לי קביים מיד שרה בגלל הכאבי תופת יש לי בבית תינוק לכן אני לא פונה כל פעם למיון ,מה לעשות בבקשה תדריך אותי האם זה מצב חרום ?

כל מה שצריךז ה בדיקה גופנית טובה שתכלול בדיקת כח השרירים, בדיקת תחושה של מגע שטחי של כאב שטחי ושל כאב עמוק, בדיקת תחושה באזור הפרינאום( אזור אבר המין) ובדיקה רקטלית . אםה תחושה שמוה, והכח בסוגר פי הטבעת שמור ואין לך אצירת שתן אין לך תסמונת של "זנב הסוס" רופא משפחה ידע לעשות את הבדיקות הללו.

מזה כ-4 שנים אני סובל מכאבים בשריר הסוליה. כאבים אלו נובעים בזמן מאמץ: ריצה , הליכה , ירידה במדרגות וכו. בדרך כלל בהתחלת הפעילות אין כאבים אבל לאחר זמן מסוים הם מופיעים ומחייבים אותי לעצור לא בגלל שאני לא יכול אלא פשוט חייב לעצור עד שהכאבים יחלפו ולאחר מכן להמשיך. עד היום לא פיענחו מה הגורם לזה , יש לציין שיש לי קשת קצת גבוהה בכף הרגל אולי זה קשור. אשמח לקבל מענה לפיענוח התופעה.

התופעה ניקראית " צליעה לסרוגין" יש 3 סיבות אפשריות עיקריות 1. פגיעה באספקת דם לשרירי הסובך בדרך כלל בשל מחלת כלי דם הקפיים. 2. תסמונת מדור כרונית עקב עלית ללחץ במדור השרירי( מדור אחורי במקרה זה) בעת מאמץ 3. צליעת "קאודה אקוינה" עקב היצרות תעלת השדרה המתנית וגם סיבות נדירות כמו תיסמונת לכידה פופליטאלית, אי ספיקה ורידית כרונית מחלה ניוונית של הדיסקות הבין חוליתיות ועוד