דלקת בלסת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת בלסת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת בלסת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אובחן שיש לי דלקת בלסת עליונה מה שיותר מפריע הם כאבי ראש ובחילות שבאו בערך באותו זמן. האם דלקת יכולה אכן לגרום לתופעה של כאבי ראש קשים?

אין לי איך לענות על השאלה הזאת אתה צריך להבדק על ידיד רופא בהצלחה

יש לי כאבים חדים באים והולכים בלסת התחתונה וזה מקרין לאוזן השמאלית. אני לוקחת להקלה על הכאבים נורופן. בעוד שבועיים יש לי רופא שיניים אבל רציתי לדעת האם יש עוד משהו שאפשר לעשות כהקלה? ובנוסף האם זה מעיד על דלקת?

שלום המלצתי לפנות לרופא השיניים להבדק מחר ולא בעוד שבועיים בהצלחה

שלום רב ! מזה כחודשיים אני סובלת מכאבי ראש, בהתחלה חשבתי שזה מהאוזן והלכתי לא.א.ג שאמר שזה דלקת בלסת ונתן לי ארקוקסיה ורוקסט פלוס, לאחר מס' ימים שלא הפסיקו לי כאבי הראש חזרתי לא.א.ג והוא הפנה אותי לרופא פה ולסת, רופאת פה ולסת אמרה שאין בעיה בלסת ולדעתה זה הצוואר שאולי פריצת דיסק אבל גם אמרה לי לקבוע לנויירולוג, עשיתי רנטגן צוואר וחוליות-תקין,רנטגן מערות פנים לשלילת סינוסיטיז, ביקרתי אצל הנויירולוגית שאמרה שזו בעיה בלסת ושהבדיקה הנויירולוגית תקינה ונתנה לי לעשות סיטי מוח במידה והכאבי ראש לא יעברו, אז עשיתי בדיקת סיטי מח ואלה התוצאות: IV להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: מוח עם ח. ניגוד פרטים קליניים: בירור כאבי ראש. לא נצפו דמם טרי, שבר או סימני לחץ. מודגם מוקד לוצנטי קטן בעצם הגולגולת הפרונטלית משמאל קוטרו כ- 9 מ"מ קרוב לוודאי ממצא שפיר כגון המנגיומה לא נצפו אזורי האדרה פתולוגית לאחר הזרקת חומר ניגוד. הפרדת חומר אפור-לבן תקינה. . ופורמן מגנום בטווח התקין CPA אזורי האוכף התורכי, ארובות העיניים, ציסטרנות חללי האוויר בגולגולת מאווררים היטב. כאבי הראש פחתו אבל עדיין צריכה לקחת כדור לכאבי ראש כל יומיים ולפעמים גם שני כדורים ביום, אני לא רופאה אבל באמת שלא נראה לי תקין, קבעתי תור לנויירולוגית רק לעוד שבועיים, ממה שאני מבינה הכל תקין חוץ מאיזה משהו בגודל 9 מ"מ קרוב לוודאי שפיר, מה זה קרוב לוודאי ? ואם זה לא שפיר, אין בדיקה יותר וודאית ? משאירים את זה ככה שאולי זה יגדל ואולי לא? שקילת ביקורת בעוד חצי שנה ? בלי טיפול ? מה עם הכאבי ראש? יש קשר? מה עושים הלאה ? זה יכול להיעלם מעצמו ? או אם זה גודל מה אז ? סליחה שהרבה שאלות, אבל אני ממש נמצאת בחוסר אונים ולא יודעת למי לפנות, לכל רופא או בדיקה צריך לחכות הרבה זמן. תודה על העזרה.

ללימור שלום, ההמתנה לפגישה עם הרופא שהזמין את הבדיקה לשם דיון בתוצאות היא עונש רציני של המערכת. גם הניסוחים הזהירים יכולים "להוציא את המיץ" לקורא. אם את מרגישה, שהגיעו מים עד נפש, בשל העובדה שכאב הראש טרם פג, ומתווסף לכך המתח שבהמתנה להסבר מלא על תוצאות ה- CT -- את יכולה להגיע לחדר המיון של בית חולים אוניברסיטאי קרוב למקום מגרוייך, ובקשי שישלימו את הבירור לאלתר ויתחילו טיפול שיפסיק את כאב הראש. בברכת בריאות, כרמל ערמון

שלום פרופ' ! תודה על המענה, הייתי אצל הנויירולוגית שאמרה שהממצאים של הCT לא רלוונטיים לכאבי הראש שלי, שהמוח שלי תקין, אבל יש לי כנראה המנגיומה בעצם הגולגולת ושיכול להיות שזה מולד, אמרה שעלי לעשות CT בעוד חצי שנה לראות אם זה משתנה או גודל ושזה לא יטריד אותי (בינתיים), הייתה לי הפסקה של כשבוע מכאבי הראש והם חזרו שוב כבר כמה ימים, מה זה בית חולים אוניברסיטאי ? לדוגמא: מרפאת הקמפוס באוניברסיטת תל אביב ? אם כן, פשוט ככה להופיע להם והם יקבלו אותי כדי לבחון את המקרה שלי ? תודה על העזרה.

שלום רב מדובר על בעיה שאני סובל ממנה כמה שנים - חריקות שיניים בלילה ועכשיו בעיקר ביום ובלוטת לימפה מצד ומתחת אוזן שמאל נפוחה ורגשיה האם הנפיחות נובעת מחריקת השיניים או חריקת השיניים מהנפיחות תודה מראש אסף

סליחה אוזן ימין

נפיחות בבלוטת לימפה מעידה על איזו שהיא דלקת בלסת באותו צד של הנפיחות אין לזה קשר לשחיקה או הידוק שיניים