סמכים לשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אורתודונטיה: לחייך בלי בושה

חיוך לבן ונוצץ עם שיניים ישרות ואסתטיות יכול לשדרג כל מראה וכן את הדימוי העצמי. מה השתנה מה"ברזלים" של פעם לטיפולים האורתודנטים של ימינו? יישור שיניים מאפיין בדרך כלל את גיל הנעורים ותקופת ההתבגרות. בגיל זה, הדימוי העצמי חשוב ביותר לביטחון העצמי של בני הנוער, שרובם שואפים לחיוך מושלם וישר, ולא עקמומי כפי שנוטות לעתים לצמוח שיני הילדות. אבל גם מבוגרים רבים, שמסיבות שונות לא עברו את ההליך האורתודונטי בצעירותם, מחליטים יום אחד שהגיע הזמן לשפץ את החיוך. "בעקבות התפתחות טכנולוגיות חדשות ושיטות מוסתרות ליישור השיניים, ישנם קהלים הולכים וגדלים בגילאים מבוגרים יותר, שיכולים להרשות לעצמם ליישר את השיניים מבלי שכולם ידעו", מסביר ד"ר איל אורן, מומחה ליישור שיניים ולסתות. "עם זאת, התקופה המועדפת לטיפול האורתודונטי הינה גיל ההתבגרות, שבו מתקיימת הגדילה, וכך ניתן לנצל את ההתפתחות של עצמות הפנים והלסתות לטובת תיקון עמדת השיניים...
ללמוד עוד על סמכים לשיניים
אורתודונטיה: לחייך בלי בושה-תמונה

חיוך לבן ונוצץ עם שיניים ישרות ואסתטיות יכול לשדרג כל מראה...

מאת: מערכת zap...
06/06/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסמכים לשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סמכים לשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

נאמר לי שלצורך הדבקת סמכים ליישור שיניים משתמשים בחומצה החודרת לעומק 0.075 אמייל. אם כל האמייל הוא מילימטרים בודדים, האם זה לא עמוק, ולא יראו את החורים אחרי ההורדת של הסמכים? האם המצב חוזר לקדמותו עם הזמן?

החומר לא גורם לנזק באמאייל וסה"כ הוא מסייע בהדבקת הסמכים

אני בת 22 ומעוניינת ליישר רוח בין 2 השיניים קדמיות. שאלתי היא האם הרכבת גשר קבוע חיצוני או פנימי מעלים את הסיכוי להופעת לעששת?

ורד שלום . התשובה היא שהצמדת סמכים לשיניים מצד השפה או מצד החך וגם בשיטת אינויסליין בה אנו מכניסים לפה סדים שקופים המהוים מלכודות לשיירי מזון ופלאק , יכולה להגביר את הנטיה לעששת ומצריכה היגיינה קפדנית יותר מצד המטופל וייתכן שקיבוע פרוביזיונאלי יידרש ע"מ למנוע רלפס למשך שנים ובמקרה קיצוני שכיסוי השיניים בכתרים מולחמים אחד לשני ע"מ להנציח את הסגירה של המרווח עשויים היטב אמנם יתכן שפלאק דנטלי יצטבר במקום יותר מכרגיל אך עם היגיינה קפדנית ומעקב צמוד ע"י הצוות רופא מטפל ושיננית יימנע נזק עששתי עתידי .