משחת שיניים עם פלואוריד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לגזור ולשמור: 9 טיפים שיסייעו לכם לשמור על היגיינת פה טובה יותר

כולנו רוצים שיניים לבנות, חזקות ובריאות. היגיינת פה טובה ומוצלחת תסייע לעמוד במשימה, ותגן על השיניים והחניכיים שלכם לאורך זמן. הקפידו על הטיפים הבאים, זה ישתלם לכם. באחריות מראה שיניים מבריק וצחור הוא משאת נפשם של רבים מאתנו. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בשמירה על הרגלי היגיינת פה נכונים, הוא הגנה מתמשכת המאפשרת לשמור הן על מראה אסתטי יותר, ובעיקר על בריאות שיניים וחניכיים לאורך זמן. ככל שתקפידו על הכללים הבאים, כך תצמצמו את הסיכוי לסבול מנזקי שיניים, ותזכו לבקר את רופא השיניים רק בעת הביקורת התקופתית הנדרשת.    צחצוח שיניים לפני השינה הינו החשוב ביותר. צילום: שאטרסטוק   צחצחו שיניים פעמיים ביום מומלץ לצחצח שיניים פעם בבוקר ופעם בערב לפני השינה. צחצוח שיניים לפני השינה הינו החשוב ביותר. זאת מאחר שזרימת הרוק בפה פוחתת באופן משמעותי במהלך הלילה, מה שעלול לגרום לשאריות המזון להצטבר על גבי השיניים ולהישאר עליהן לאורך שעות השינה הרבות. מצב זה מהווה...
ללמוד עוד על משחת שיניים עם פלואוריד
 לגזור ולשמור: 9 טיפים שיסייעו לכם לשמור על היגיינת פה טובה יותר-תמונה

כולנו רוצים שיניים לבנות, חזקות ובריאות. היגיינת פה טובה...

מאת: Dental zone
20/03/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשחת שיניים עם פלואוריד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משחת שיניים עם פלואוריד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום האם יש סכנה במוצר הלבנה ברייט וייט-שנמכר בסופר פארם ,שמעתי ביקורות טובות והוא מכיל את החומר שרופאים משתמשים רק הריכוז נמוך,האם יש אפשרות לנזק לשיינים חניכים פה,........? ועוד שאלה קטנה האם משחת שיניים עם פלואוריד כמו מרידול יכולה לגרום לכתמים ירוקים בשן.

אם המוצר היה מסוכן הוא לא היה מקבל רישיון להימכר. מרידול לא צובעתמאת השיניים בירוק

שלום האם יש סכנה במוצר הלבנה ברייט וייט-שנמכר בסופר פארם ,שמעתי ביקורות טובות והוא מכיל את החומר שרופאים משתמשים רק הריכוז נמוך,האם יש אפשרות לנזק לשיינים חניכים פה,........? ועוד שאלה קטנה האם משחת שיניים עם פלואוריד כמו מרידול יכולה לגרום לכתמים ירוקים בשן.

גיא שלום, אינני מתייחס במסגרת הפורום לחומרים מסחריים, תשובה אישית אוכל לענות לך אם תשלח לי מייל roni@roniamid.com

שלום, צחצחתי בחודשים האחרונים גם עם משחות שיניים בעלות פלואוריד וגם עם משחות שאין בהן פלואוריד. לאחר הצחצוח במשחות שיש בהן פלואוריד, הרגשתי שהשיניים שלי חלקות יותר. עם זאת, שמעתי שפלואוריד הוא חומר רעיל. בהנחה שאני מצחצח במשחה בעלת פלואוריד, ועושה את מירב המאמצים כדי לירוק את כולה לאחר הצחצוח- האם עדיין יכול להיגרם לי נזק? אני מניח שלא משנה כמה אני אתאמץ לירוק הכול, עדיין אני אבלע מעט משאריות המשחה וכנראה אספוג קצת פלואוריד בגופי. השאלה היא אם כמות כזאת אכן יכולה להזיק. אם זה משנה, המשחה שאני מעוניין להשתמש בה היא של פרדונטקס שיש בה פלואוריד (לא יודע מה כמות הפלואוריד במשחות מהסוג הזה למען האמת).

התחושה, שאחרי הצחצוח במשחה מסויימת,השיניים חלקות יותר, נובעת ממרכיבים מסויימים במשחה שגורמים לליטוש פני השן. הפלואור שמשחה אינו רעיל גם אם לא שטפת במאת האחוזים את הפה. לכן אין כל מקום לדאגה !!!

שלום, יש לי תינוקת בת כ-10 חודשים. יש לה 2 שיניים למטה, ועכשיו צומחות לה גם 2 השיניים למעלה. האם צריך להתחיל לצחצח לה שיניים? איך מצחצחים? עם מברשת? (רופא שיניים אמר לי לנקות עם חתיכת גאזה)... צריך משחת שיניים מיוחדת? או שמצחצחים בלי משחה? אנא עזרתכן להבין מה לעשות... תודה רבה.

מומלץ לצחצח שיניים מבקיעת השן הראשונה , אפשר בשלב זה עם עצבעון או מברשת שיניים קטנה, לפי המלצות משרד הבריאות עד גיל שנתיים מצחצחים לא משחת שיניים שמכילה פלואוריד