אליזול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאליזול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אליזול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ישנה משחת פלג'יל שמוזרקת לטיפולי חניכיים. 1.מה אפקטיבי יותר הזריקה או כמוסות פלג'יל? 2.ומה השם המדויק של המשחה? תודה

נורית שלום המטרה בהזרקת מטרונידזול לכיסים פריודונטלים באופן מקומי הינה להעביר למקום המטופל רמות גבוהות של אנטיביוטיקה ביעילות גבוהה ללא התערבות סיסטמית (כמוסות). שם המשחה: אליזול, Metronidazole 25% בכל מקרה מתן הטיפול הוא רק ע"י רופא בלבד, מומלץ רופא חניכיים אשר זהו תחום התמחותו והינו מעודכן באופציות טיפוליות השונות והאינדיקציות לשימוש בהן.

שלום רב, רופא למחלות חניכיים הציע לי טיפול בהזרקת אליזול לחניכיים ולאחר חצי שנה לבחון שוב את מצב החניכיים היות ויתכן שיהיה צורך לנתח. (לאחר שעברתי טיפול הקצאת שורשים). שאלותי הן: היות והטיפול באליזול הוא מאוד יקר ולא מבטיח האם כדאי לנתח החניכיים ישר ולוותר על הטיפול באליזול ? בניתוח חניכיים מה מידת הכדאיות בשימוש באמדוגן. עפ"י הבנתי אפשר לנתח ללא אמדוגן. ישנם רופאים שהם בעד ורופאים שטוענים שאפשר לוותר על האמדוגן שגם הוא מאוד יקר. אודה לתשובתכם בהקדם. בכבוד רב, גרציאלה

גרציאלה שלום. למרות המחיר של האליזול ומחיר האמדוגיין כדאי לך ללכת בסדר הטיפולים שהוצע לך לדעתי החיסכון במקרה זה הוא לא הנקודה החשובה אלא סדר הגישה הטיפולי . SEQUENCE OF TREATMENT .

שלום אני סובלת מדלקת חניכיים כרונית באזור שמעל לכתר כפול. שאלתי היא האם יש להחליף את הכתר מידית או לטפל רק בדלקת? אני מבינה שזה די מסוכן להסתובב עם דלקת חניכיים אבל אני מתלבטת אם לבקש זריקת אליזול או להחליף לדמרי את הכתרים. דרך אגב הכתרים הם יחסית חדשים הם בני שנה וחצי בלבד. תודה מראש

דניאלה שלום כתרים לקויים חובה להחליף הם לא ניתנים לניקוי ולצחצוח וחבל לטפל בדלקת שהם יוצרים בחומרים אנטיביוטיים כאשר הטיפול הפרוטטי כושל .

שלום מזה כחודש יש לי דימומים רבים בחניכיים בעת צחצוח השיניים ובימים האחרונים יש דימומים בלי קשר לצחצוח או לאכילה. בעבר היו לי דלקות קלות שעברו לאחר שבוע שבועיים של צחצוח עם משחות שיניים מתאימות. אך הפעם כבר לאחר חודש עדיין הדלקת בעיצומה וחזקה מתמיד, והיום החלו גם כאבים בחניכיים מדי פעם. האם לפי התיאורים הללו הדלקת חמורה או שניתן לטפל בה ביתר קלות ללא תרופות? אני כרגע בנסיונות להרות ולכן איני רוצה לקחת תרופות כלשהן. תודה מראש.

לפני כחודשיים נבדקתי אצל רופא מומחה לחניכיים ונקבע שאני זקוק ל-6 ניתוחי חניכיים לפני הניתוחים התבקשתי לעשות הקצאת שורשים ועשיתי, היום לאחר כחודש וחצי נבדקתי אצל רופא אחר שקבע שאין צורך בניתוחים כלל אבל ממליץ על ערכת אליזול ופריוציפ ב-2 אזורים. האם טיפול זה מוכח ואכן יפתור את הבעיה ללא ניתוח?

דורון כתב/ה: > > לפני כחודשיים נבדקתי אצל רופא מומחה לחניכיים ונקבע שאני זקוק > ל-6 ניתוחי חניכיים לפני הניתוחים התבקשתי לעשות הקצאת שורשים > ועשיתי, היום לאחר כחודש וחצי נבדקתי אצל רופא אחר שקבע שאין צורך > בניתוחים כלל אבל ממליץ על ערכת אליזול ופריוציפ ב-2 אזורים. > האם טיפול זה מוכח ואכן יפתור את הבעיה ללא ניתוח?

דורון שלום. שאלת שאלה קשה ! לא ברור לי אם נבדקת אצל מומחה לפריודונטיה מדוע חזרת לרופא שיניים כללי מבלי לקבל את המלצות הפריודונט? אני מניח שאם אובחנת כסובל ממחלת חניכיים מתקדמת המצריכה ניתוחי חניכיים לאחר הכנה ראשונית של הסרת אבנית והקצעת שורשים ,המחלה לא נעלמה אלא שייתכן שרופא השיניים שראה אותך לא הבחין בחומרת המחלה ממבט ראשון . נהוג לטפל בפריוציפ המשחרר תרופה אנטיביוטית לכיס עצמו,במקרים קלים בהם ישנם מספר קטן של כיסים בינוניים עד 5מ"מ עומק אך לא במחלה מפושטת כפי שתיארת מדברי הפריודונט . צר לי על שאינני מכוון לדעתך ולאבחנה הנוחה לך אך אינני מאמין במעשי ניסים בנושא מחלות חניכיים ובודאי שאינני מאמין בטיפול פלאים.