בדיקת שיניים לילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פחד ילדים מרופאי שיניים

ילדים רבים מפחדים מרופאי שיניים - ולמען האמת, גם לא מעט מבוגרים חוששים לצאת בשן ועין... האם אפשר ליצור עבור הילדים חוויה נעימה במרפאת השיניים, שתסייע להם להפסיק לפחד? התשובה חיובית - וכל הפרטים בפנים! מקורו של פחד מרופא שיניים נעוץ בדרך כלל בגיל הילדות. חוויה קשה ובלתי נעימה או שמועות וסיפורי אימה על כאבים נוראיים שעברו הסובבים אותנו, עלולים לייצר טראומה, שבמקרים רבים נשארת כל החיים. הבשורות הטובות: בגיל הילדות ניתן למנוע את היווצרות הפחד מרופאי השיניים, כבר מהחוויה הראשונית מולם. ילדים צריכים להתחיל להגיע לרופא השיניים כבר בגיל ארבע. לרוב, ביקור ראשון אצל רופא השיניים בגיל ארבע יכלול היכרות עם הרופא והמרפאה והסברים בנוגע לצחצוח השיניים. ביקור "ידידותי" מסוג זה עשוי להיות חוויה נעימה ואפילו כיפית, שתשפיע על היחס של הילד לביקורים אצל רופא השיניים, לאורך כל חייו. מדוע ילדים מפחדים מרופאי שיניים? פחד מרופא שיניים נובע בדרך כלל מחוויה לא נעימה שעבר הילד בעצמו או מהתרשמויות שהוא...
ללמוד עוד על בדיקת שיניים לילדים
מדריך: הכל על שיני חלב-תמונה

מדוע נושרות שיני החלב - ומתי הן אמורות להתחלף? מדוע חשוב...

מאת: פרופ'...
28/07/2015
פחד ילדים מרופאי שיניים-תמונה

ילדים רבים מפחדים מרופאי שיניים - ולמען האמת, גם לא מעט...

מאת: מרפאת מילדנט
16/08/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת שיניים לילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת שיניים לילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בני בן השנתיים וחצי מצחצח שיניים מזה כשנה בוקר ולעיתים גם ערב, (זה כרוך במלחמות) אך שאלתי: מתי רצוי לקחת אותו לבדיקת רופא שיניים לבדיקה כללית? ואני בספק אם הוא ייתן לבדוק אותו? אשמח לתשובה מהירה - טלי.

יש לבקר בפעם הראשונה אצל רופא השיניים בסביבות גיל שנה בדרך כלל רופאי שיניים לילדים יש גישה ודרך לבדוק ילדים וגם תינוקום גם אם הם לא משתפים פעולה.