נגישות
נגישות

תסמונת הסינוס החולה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתסמונת הסינוס החולה

השתלת קוצב לב - תמונת המחשה
השתלת קוצב לב מרגישים חולשה, עייפות וסחרחורת, לעיתים עד כדי עילפון? ייתכן שקצב פעימות הלב שלכם איטי (...
הפרעות בקצב הלב - תמונת המחשה
הפרעות בקצב הלב התקפי לב הם סיבת המוות השכיחה ביותר באוכלוסייה. אמנם לא תמיד ניתן למנוע אותם, אך במקרים...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת הסינוס החולה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת הסינוס החולה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

דוקטור שלום אני סובל מחולשה קוצר נשימה בעיקר בבקרים שבא והולך דפיקות לב מהירות בבוקר והרגשה כללית רעה , קושי לעמוד פעימות מוקדמות ולפעמים מרגיש הפסקות בדופק שונות מהפעימות המוקדמות בגדול עייפות , חולשה , דופק מהיר קושי במאמצים וצורך במנוחה מתמדת! אני בן 24 עשיתי את כל הבדיקות של הלב והכל תקין.. מה הסיכוי שזה תסמונת הסינוס החולה? כי באמת אני מרגיש נקודה בלב שהיא הגורם לכל התסמינים שלי כמו מן תחושת צריבה כזו שגם באה והולכת.. היא גורמת למחנק היא גורמת לפעימות המוקדמות ולהפסקות בדופק .. יש מקום לעשות הולטר חוזר? עשיתי אחד לפני שנה והיה לי הרבה פחות תסמינים.. תודה.

סיכוי נמוך מאד שזוהי תסמנת הסינוס החולה. האבחנה בכל מקרה נעשית על פי ההולטר אז אם עברה שנה תחזור על ההולטר ותחזור אלי...

היי יש לי שאלה בן אדם שסובל מצניחת מסתם מיטרלי והגיע למצב של החלפת מסתם מיטרלי למסתם מכני שמצריך לקיחת קומדין כל החיים האם הקומדין משפיע על העיסוק בפעילות גופנית כי הקומדין כמו למשל אופניים או ריצה ?? אם המסתם תוקן ולא הוחלף האם יש הגבלה מסוימת בלעסוק בספורט ?

הקומדין מדלל את הדם ואין מניעה לעסוק בסםורט בזהירות בלי להיפצע כדי לא לדמם. אם המסתם תוקן והוא מתפקד היטב אין מניעה לעסוק בספורט.

בשבועיים האחרונים קרה פעמיים שהדופק והלחץ דם שלי עלו בלי שום סיבה. הייתי על סף. עלפון. באקג- סינוס טכיקרדיה. מעבדה: איסוף .(TSH ו HGB בדיקת דם- תקינה )כולל שתן- לקטכולאמינים תקין. הולטר- נצפו וגם קטעים של סינוס טכיקרדיה VPBS/APBS עד 135. רופא המשפחה רוצה שאערב קרדיולוג.. האם חובה? מה התוצאה של ההולטר אומרת? מה זה sss? בת 26. תודה.

חובה זה לא אין ממצאים חריגים שמצריכים קרדיולוג איפה ראית SSS ? SSS בקרדיולוגיה זה מחלת הסינוס -SICK SINUS SYNDROM אבל מה זה קשור אלייך?

הרופא משפחה נתן לי הפניה לקרדיולוג והוא רשם שם: "SSS? אחר?". למה הוא רשם את זה אם ההולטר תקין? כל שאר הבדיקות גם תקינות.. אקו לב לא עשיתי ולא אעשה. ממה בכל זאת יכולים לנבוע החולשות והדופק המהיר שאני מרגישה?

בשבועיים האחרונים קרה פעמיים שהדופק והלחץ דם שלי עלו בלי שום סיבה. הייתי על סף. עלפון. באקג- סינוס טכיקרדיה. מעבדה: בדיקת דם- תקינה (כולל HGB ו TSH). איסוף שתן- לקטכולאמינים תקין. הולטר- נצפו VPBS/APBS וגם קטעים של סינוס טכיקרדיה עד 135. רופא המשפחה רוצה שאערב קרדיולוג.. האם חובה? מה התוצאה של ההולטר אומרת? מה זה SSS? בת 26. תודה!

כדאי לגשת לבדיקת קרדיולוג עם תוצאת בדיקת הולטר קצב לב ותרשימי אקג מצורפים. בברכה, דר דדשב