חסם לב קבוע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחסם לב קבוע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חסם לב קבוע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני מספר שנים אובחנה אצלי הפרעת LBBBC. יש לציין שאיני מקבל כל טיפול להפרעה זו. האם זו הפרעת הולכה וגם קצב? אני עתיד לטוס לחו'ל . בשאלון של חברות הביטוח מופיעה השאלה לגבי מחלת לב ו הפרעת קצב. ידוע לי שזאת הפרעת הולכה האם לציין שיש לי הפרעת קצב? אשמח אם אקבל הסבר ממצה לגבי השלכות ההפרעה בדרכי הטיפול בתודה.

ראשית אין דבר כזה LBBBC אולי התכוונת ל CLBBB שזה חסם מלא בצרור ההולכה השמאלי. זוהי הפרעת הולכה ולא הפרעת קצב. לא מצריכה טיפול אלא המשך מעקב .מקווה שזה הסבר ממצה .

עליותstבקיר לטראלי ותחתון וצניחות רציפרוקאליות. כמו כן חסם הולכה דרגה ווו בקצב של 50. תודה מראש

מהי השאלה בבקשה?

מבקשת לדעת מה אומרת התוצאה הזו. תודה ויום טוב!

עליות st וצניחות רציפרוקליות מהוות בגד״כ אינדיקציה להתקף לב - אוטם. במקרה הנידון בקיר תחתון צדדי. חסם דרגה 3 הוא חסם מלא עליתי חדרי

😊כן זאת הבנתי בכך אופן המון תודה על ההתייחסות🎉

בברכה

שלום רב, בן 37. ברקע, רפלוקס אזופגיאלי ויתר כולסטרול. מטופל בנקסיום וליפיטור 40 מ"ג. החלו להופיע במשך יומיים כאבי ממוקדים בחזה צד שמאל המופיעים לסירוגין (באים ונעלמים), ללא הקרנה וללא תסמינים נוספים. ביצעתי אק"ג, אשר פוענח כתקין, ללא איסכמיה. אך נמצא RBBB. פעם ראשונה שאובחן חסם הולכה זה ולא ידוע עליו מאקג בעבר. האם יש צורך לבצע בירור נוסף לאור הממצאים? תודה רבה.

חשוב האם ה RBBB הוא אכן חדש ואם זה חסם מלא CRBBB או חלקי ICRBBB באם זה חסם מלא ,חדש, יש מקום להמשך ברור

שלום רב מה ההבדל (אם קיים) בין חסם צרור הולכה שמאלי LBBB, לבין LAHB? שניהם התגלו בשני אקו לב במאמץ שונים, ומלבדם הכול תקין. אגב בממצא הראשון כתוב חסם 'לא שלם'. וגם: האם מסוכן? תודה מעומק אריאלה

LBBB הוא חסם מלא בצרור ההולכה השמאלי שמורכב מצרור קדמי וצרור אחורי. LAHB הוא חסימה של הצרור הקדמי LPHB של השמאלי. ה LBBB יכול להיות שלם ואז יקרא CLBBB או חלקי ICLBBB. מסוכן? לא ממש. אבל חסימה מלאה של צרור ההולכה השמאלי יש לה משמעות (תלוי מה סיבתה).