הלבנה של האצבעות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להלבנה של האצבעות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הלבנה של האצבעות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שמתי לב שכשקר לי צבע העור שלי נהיה לבן יותר, האם יש קשר בין טמפרטורה לצבע העור? הקור עושה משהו לעור שגורם לו להראות בהיר יותר? תודה.

בדרך כלל כשקר כלי הדם מתכווצים ואז אספקת הדם לקצוות מתמעטת ונראה צבע יותר כחלחל בגלל שכמות החמצן קטנה. לבריאות ד"ר מיכל לזרוביץ

רגישות לקור- רניוד או רנו סינדרום. לי גם יש את אותה בעיה- רק אולי באופן יותר חריף, דרגה 4. אני נהיית סגולה בטמפ' נורמלית יחסית (בסביבות ה 15-20 מעלות), ורגישה יותר לכוויות. אצבעות לבנות נקראות גם "אצבעות שעווה" ולפעמים מדובר בכתמים לבנים בלבד.

אימי בת ה-63 סובלת לאחרונה מתופעה מוזרה של אי זרימת דם באצבעות הידיים: אצבעותיה נהיות לבנות לגמרי, זה אינו כואב אך מטריד, מה פשר הדבר?

כדאי לגשת לרופא לבדיקה. ייתכן שמדובר בבעיה של כלי דם ולכן כדאי שרופא יבדוק דפקים. בנוסף - כדאי לדאוג לשמור על חום הידיים באופן קבוע.

ברצוני לברר ממה נובעת התופעה שפתאום אחת האצבעות בכף היד ולפעמים בכף רגל מקבלת צבע לבן-מת לעומת יתר האצבעות שהן ורודות, לפעמים האצבע הלבנה גם במצב רדום. אני בת 23 ובריאה בדרך כלל. אשמח לקבל תשובה תודה נגה

ישנה תופעה שיותר נפוצה בבחורות צעירות (אבל לא בהכרח רק אצלן) שנקראת תופעת ריינו, שבה יש הלבנה (ולפעמים גם כחלון) של קצות האצבעות בידיים, ולפעמים ברגליים. זה מלווה בכאבים או בהרגשת נימול. זו תופעה שפירה בד"כ והטיפול הוא בעיקר ע"י חימום מקומי והמנעות מחשיפה לקור חזק. אפשרות אחרת להלבנה של האצבעות עם הרגשת "נמלים" היא מצב של נשימת יתר, או היפרונטילציה, שקורית בזמן התרגשות גדולה או מצבי לחץ. אז יש גם מעין התכווצות של אצבעות הידיים. הפתרון במקרה זה הוא להרגע, ולעיתים לנשום עמוק מספר נשימות לתוך שקית נייר. אם המצב מחמיר, או שהצבע הלבן נשאר ולא חולף - כדאי ללכת לרופא להבדק כדי לשלול מצבים אחרים.

שאני אמות כשקראתי את השאלה חשבתי שלקיתי באמנזיה ושאני לא זוכרת ששאלתי את השאלה הזו... גם לי קוראים נגה וגם אני סובלת מאותה תופעה של "קפיאת" אצבע ביד או ברגל ואני לא שאלתי את השאלה מוזר, מדהים ולדעתי - הבעיה היא קושי בזרימת דם לאברים רחוקים אני אישית עם נטיה לבעיות בזרימת דם. בדוק!